Spor

“Taktakçı ikizler” 3 dövüş sporunda dünya şampiyonluğu hedefiyle çalışıyor

Paylaş:

BURSA (AA) – Anne ve babalarının yönlendirmesiyle geçen yıl wushu yapmaya başlayan ve milli takıma seçilen Kürşat Metin ile ikizi olan kız kardeşi Ecrin Taktakçı, kick boks, muaythai gibi branşlarda da dereceler elde etti.

İkiz kardeşler, ekim ayında Afyonkarahisar’da yapılan 5. Açık Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonası’na katılarak ilk kez uluslararası alanda boy gösterdi.

Şampiyonada Ecrin 42 kiloda Balkan ikincisi, Kürşat Metin ise 32 kiloda üçüncü olmayı başardı.

En son Aralık 2022’de Bursa’da yapılan Dünya Alpagut Şampiyonası’nda ikisi de birinci olan kardeşler, hedeflerini büyüttü.

Haftanın 3 günü çalışmalarını antrenör Enes Gezer eşliğinde sürdüren Yıldırım Belediyespor’un lisanslı sporcusu olan ikizler, 3 dövüş sporunda da Türk bayrağını göndere çektirmeyi hedefliyor.

Akçalar Fahriye Sayarel Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi sporcular, başarıları ve hedeflerini AA muhabirine anlattı.

Milli sporcu Kürşat Metin Taktakçı, geçen yıl başladığı sporda kısa sürede elde ettiği başarıların kendisini mutlu ettiğini söyledi.

En son Bursa’da düzenlenen şampiyonada Alpagut’ta birinci olduğunu hatırlatan Taktakçı, “Değişik bir ortamdı, güzel hissettirdi çünkü başka bir branşta dövüştüm. Normalde wushu yapıyordum. Wushu’da 6 Şubat’ta Türkiye Şampiyonası var ona hazırlanıyoruz.” diye konuştu.

Wushu’yu çok sevdiğini aktaran Taktakçı, şunları kaydetti:

“Benim hedefim tekrar dünya birincisi olmak. Kick boksta, muaythai ve wushuda dünya şampiyonu olmak istiyorum. Çünkü bunu başarabilirim. Yoğun çalışıyoruz, maçlara bir gün kala kendimizi çok yormuyoruz. Onun dışında çok sıkı çalışıyoruz. Benim yaşımdakilere tavsiye ederim bu sporları. İlk geldiğimde yoruluyordum ama şimdi daha çok antrenman yapmak istiyorum. İyi gidiyor çalışmalar. Onunla (ikizi) beraber başarılı olmak çok güzel. En son alpagutta ikimiz de dünya birincisi olduk. Ben dünya birincisi olunca Ecrin’in maçı bir sonraki gündü, ben ona taktikler verdim, onları uyguladı ve o da şampiyon oldu. Yaşıtlarıma özellikle kick boksa yazılmalarını tavsiye ediyorum.”

İkizlerden Ecrin Taktakçı ise alpaguta ilk defa katıldıklarını ve değişik duygular yaşadıklarını vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

“Wushuyu daha çok seviyorum, daha iyi yapabildiğimi düşünüyorum. Kick boks, alpagut, muaythai hepsinde şampiyon olmak istiyorum. Bence çocuklar spor yapmalı kendilerini geliştirmek için. Ben bu başarılardan sonra kendimi daha öz güvenli hissediyorum. Ailemin desteklemesi beni her zaman iyi hissettiriyor.”

Anne Derya Taktakçı: “Sponsor desteği istiyoruz”

İkizlerin annesi Derya Taktakçı da çocuklarının spora zaten istekli geldiklerini ancak şampiyonluklardan sonra isteğin daha da arttığını vurguladı.

Çocukları ulusal ve uluslararası maçlara kendi imkanlarıyla götürmeye çalıştıklarını anlatan Taktakçı, şöyle konuştu:

“Her maça daha bir hevesle gitmek istiyorlar artık. Hatta Ecrin, ‘Anne beni kimse tanımıyor. Benimle kimse fotoğraf çekinmek istemiyor’ diyor. O derece kendine güvenleri geldi artık. Alpaguta ilk defa katıldık ama beklediğimizden çok daha iyi bir performans gösterdiler. Kendileri sonrasında izlediklerinde ‘yapıyoruz biz bu işi’ dediler yani. Onları izlediğimiz an biz de zaten çok heyecanlanıyoruz. Birbirlerine çok destek oluyorlar zaten iki kardeş olarak. Önceliğimiz tabii ki onların ilerlemesi, tabii ki dünya şampiyonu olmak istiyorlar Türkiye Şampiyonası var önümüzde. Bizim onların hayatlarında bir şeyleri düzene sokmak amacımız. Okuldaki başarılarını etkilesin. Onlar şimdi heveslendikçe biz onlardan daha çok hevesli oluyoruz. Başarı elde ettikçe bir sonraki maça daha hevesli hazırlanıyorlar.”

Çocuklarının antrenörlerine teşekkürlerini ileten anne Taktakçı, “Tabii ki biz onları sonuna kadar desteklemek istiyoruz. Onların başarıları çok büyük. Bu yaşta, bu kısa sürede bu başarıyı elde ettikleri için biz onların hep arkasındayız. Sponsor desteği de istiyoruz tabii ki. Şimdiden daha olursa bunların başarılarının çoğalacağı ortada zaten. O yüzden bekliyoruz sponsorları da.” şeklinde görüş belirtti.

Muhabir: Mustafa Yılmaz

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu