GüncelGündem

Hudut kapısında skandal: İranlı bayana tecavüz savı

Paylaş:

Türkiye ile İran ortasındaki Gürbulak Hudut Kapısı’nda yaşanan skandal sav Doğubeyazıt Cumhuriyet Başsavclığını harekete geçirdi. Argümana nazaran evvelki gece İran’dan Türkiye’ye giriş yapan 3 çocuk annesi 37 yaşındaki İran asıllı K.C. yolcu salonunun alt katında bulunan mescitte, cinsel akına uğradı.

Saldırgan, gümrük alanından kaçarken, sözü alınan İranlı bayan şikayetçi oldu. Doğubeyazıt Cumhuriyet Başsavcılığı,  mağdur bayan ve şahit tabirleri doğrultusunda ‘Nitelikli Cinsel Saldırı’ soruşturması başlattı. Saldırganın olayın üzerinden iki gün geçmesine karşın şimdi yakalanamadığı öğrenildi.

 “MESCİTTE CİNSEL HÜCUMA UĞRADIM 20 DAKİKA DİRENDİM…”

Gürbulak Kaçakcılık İstihbarat ve Gümrük Koruma Müdürlüğü İsimli Kolluk Tutanaklarında yer alan tabirlere nazaran olay; Gürbulak gümrük alanında dün yaşandı. İran’dan Türkiye’ye giriş yapan İran asıllı 3 çocuk annesi 37 yaşındaki  K.C.’nin cinsel hücuma uğradığını sav ederek verdiği sözünde yaşadıklarını tüm detayları ile anlattı.

K.C., Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra gümrük ambarından eşyalarını almak istediğini,  fakat misyonlu çalışanın mesai saatlerinde eşya teslimatı yapılmadığını belirtmesi üzerine dinlenmek için yolcu salonunun alt katında bulunan mescide indiğini söyledi.  K.C., mescitte ışıklar açık oturuken, tanımadığı bir kişinin mescite girerek kapıyı ve ışıkları kapatıp yanına geldiğini ve eliyle ağzını kapatarak  mevtle tehtit ederek tecavüz teşebbüsünde bulunduğunu sav etti.

GÜMRÜK ALANINDAN ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK KAÇTI

Saldırgana karşı bağırarak direnmesine karşın kendisini savunamadığını belirten K.C., saldırganın yaklaşık 20 dakika boyunca zorla cinsel ilgiye girmek istediğini tabir etti. Bu sırada mescide giren öbür bir kişinin ışıkları açarak, bağırması üzerine saldırganın kaçtığını söyleyen İranlı bayan turist K.C., saldırganın peşinden koşmasına karşın durduramadığını ve bölgedeki askerlerden yardım istediğini söyledi.

Olayın şahidi olan kimlik bilgilerinin açıklanmasını istemeyen bir kişinin de İranlı turist bayanın argümanlarını doğrulayan tarafta tabir verdiği ve saldırganı tanıdığı yeniden olay tutanaklarına yansıdı. Şahit beyanlarına nazaran, telefon numarası ve ismi muhakkak olan saldırganın yakalanması için Doğubeyazıt Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile kolluk kuvvetleri çalışma başlattı.

 

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu