Yaşam

Ihlamuru Yıllarca Yanlış İçmişiz! Ihlamurun Faydasını 10 Katına Çıkaran Yöntem!

Paylaş:

Kışın yaklaşmasıyla birlikte ve özellikle okulların yeniden açılmasıyla, hastalıklar tekrar görünmeye başladı. Bu dönemde, kış aylarında sıkça tercih edilen içeceklerden biri olan ıhlamur, sağlığa olan faydalarıyla ünlüdür. Ancak ıhlamuru belirli bir şekilde tüketmek, bu faydaları maksimize etmenize yardımcı olabilir. İşte ıhlamurun mucizevi tüketim şekli…

SOĞUK HAVALARIN GÜÇ DEPOSU

Hava soğumaya başladığında, grip gibi hastalıkların artış gösterdiği bir döneme giriyoruz. Özellikle yeni Kovid-19 varyantlarıyla ilgili artan endişeler, insanları bağışıklıklarını güçlendirmeye yönlendiriyor. Bu bağlamda, hastalıklardan korunmanın ve sağlığı desteklemenin bir yolu da bitki çaylarına başvurmak oluyor.

Bu yıl, ıhlamur çiçeği ve yaprağının fiyatlarının 750 liraya kadar çıkmasıyla birlikte, doğal şifa kaynağını koruma isteği artıyor. Kış aylarının vazgeçilmezi olan ıhlamur, sadece geleneksel bir içecek olmanın ötesine geçerek bazı karışımlarla etkisini artırıyor.

Türkiye’de olduğu gibi, Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’nın doğu bölgelerinde yetişen ıhlamur, dünya genelinde en çok tüketilen bitki çaylarından biri olarak bilinir.

IHLAMURUN FAYDALARI

Ihlamur çayı, sadece grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara iyi gelmekle kalmaz, aynı zamanda öksürüğü kesme konusunda da etkilidir.

Ayrıca ateş düşürücü özelliğe sahip olan ıhlamur, terletme etkisi ile solunum yolu rahatsızlıklarını hafifletir. Boğaz ağrısı, öksürük ve nefes darlığı gibi sorunlarla başa çıkmak isteyenler için ideal bir bitki çayıdır. İltihapları önleme özelliğiyle de bilinir.

Bununla birlikte, sindirim sistemini rahatlatır, stres ve kaygıyı azaltır, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur ve mide rahatsızlıklarını hafifletir.

IHLAMURU KUŞBURNUYLA BİRLİKTE DEMLEYİN! ETKİSİ 20 KAT ARTIYOR

Ihlamur, burun tıkanıklığını gidermeye yardımcı olurken aynı zamanda boğazları rahatlatır ve hoş bir aroma sunar.

Ihlamurun sağlığa olan faydalarını artırmak için, çeşitli diğer bitkilerle birleştirerek çeşitli karışımlar elde edebilirsiniz. Ancak kuşburnu, ıhlamura en çok yakışan ve faydalarını artıran bir numaralı eklem olarak bilinir.

IHLAMURUN ETKİSİNİ ARTIRAN YÖNTEMLER

C vitamini deposu olan limonun ıhlamur ile bir araya geldiğinde bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için etkili bir kombinasyon oluşturur.

Ihlamur çayına biraz tarçın eklerseniz balgamı sökmede yardımcı olabilirsiniz. Bu karışımı hazırlamak için bir avuç ıhlamuru 2 litre suya ekleyebilirsiniz.

Havlıcan da eklerseniz, kış aylarında daha dayanıklı ve içsel olarak daha dirençli olmanıza yardımcı olabilir. Zencefil eklemek ise antibiyotik özellikleri sağlayabilir.

Ayrıca, ıhlamur çayına ada çayı eklerseniz boğazınıza iyi gelebilir ve kuşburnu eklemek C vitamini içeriğini artırabilir. Eğer imkanınız varsa, içeceğinize papatya da ekleyerek vücudunuzdaki toksinleri atabilirsiniz.

Bir tane zerdeçal atarsanız ciğerleri grip hastalıkları en çok ciğerleri rahatsız ettiği için akciğerlere faydalı olabilir.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu