GüncelGündem

İmamın bir kadınla basılması Cübbeli’ye soruldu, 2 yıl önceki videosunu hatırlattı

Paylaş:

Karabük’ün Sipahiler Köyü imamının karısı tarafından mescitte öteki bir bayanla basılmasıyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevlendirilen müfettişlerin incelemeleri sürüyor.

2 YIL EVVELKİ GÖRÜNTÜSÜNÜ İŞARET ETTİ

Konuyla ilgili görüşleri sorulan Ahmet Mahmut Ünlü, Hürmet Öztürk’e 2 yıl evvel yayınladığı bir görüntüde bu hususta konuştuğunu ve değerlendirmelerinin birebir olduğunu aktardı. Cübbeli o görüntüsünde İstanbul’da bir cami imamının caminin içine televizyon kurup izlediğini, kendisine reaksiyon gösteren şahsa de “Biz bu piyasada uygunuz. İmam odasına, cami odasına karı getirenler var” karşılığını verdiğini anlattı.

“CAMİYE KARI GETİRENLER VAR”

Cübbeli Ahmet o görüntüsünde şu tabirleri kullanıyor: “Rahmetli Kaptan abi sıkıntısı: “Beyoğlu’nda bir mescide gittim, bir de baktım üstten televizyon sesi geliyor. Bir de baktım ki imam televizyonu kurmuş. Bu türlü olur mu ya Hoca efendi? Ondan sonra dedi ‘Biz bu piyasada tekrar uygunuz. Cami odasına, imam odasına karı getirenler de var.’ Aa tövbe estağfirullah dedim. Geçende bir tane yakalandı haberlere çıktı mesela. Artık münasebetiyle ben bu piyasayı uygun bilirim. Bu piyasada şahsi, nefsani ziyan görmüş olduğu bir kimseyi havada uçsa, evliya olsa; tavsiye etmezler. Varsa bir babayiğit misali çoğaltabiliriz, bir tane göster. Bu adam bu adamla kapışmış, düzgün de değil. Lakin bu adam bu adamın görüntülerini Allah için dinleyin diye teşvik ediyor. O vakit beni bu türlü değerlendirin.”

NE OLMUŞTU?

Sipahiler köyü mescidinde üç yıldır imam olarak vazife yapan Yusuf Ziya S.’nin karısı A.S. 10 Kasım 2022 günü 17.30 sıralarında mescide gitti. Bir çocuk annesi bayan mescitteki bir odada eşiyle birlikte yarı çıplak halde bulunan bir bayan olduğunu gördü. A.S. jandarmada verdiği tabirde; “Eşim Yusuf Ziya S.’nin imamlık yaptığı mescide namaz saatleri dışında uzun vadeli gidip gelmemesi ve çabucak hemen her geceyi mescitte geçirmesi üzerine şüphelenmeye başladım. 10 Kasım’da mescide gittim. Caminin ikinci katına dışarıdan giriş yaptığımda içeriden televizyon sesi duydum. Sesin geldiği yerin camları gazete ile kaplıydı. Odanın, cemaat az olduğu için kışın namaz kılınan yer olduğunu tespit ettim. İçeri girmek için kapıyı çaldım, açan olmadı. Televizyon sesi kesildi, içerde toparlanma sesleri geldi. Camlara yapışık olan gazete ortalarından bakmaya çalıştım. ‘Kapıyı açmazsanız kıracağım. Size ziyan vermeyeceğim’ diye bağırdım.” dedi.

Aldatıldığını öğrenen bayanın sözünde yer alan cümleler şöyle devam etti: “Kapı açılmayınca yerde bulunan boya kutusunu kapıya fırlattım. Boya etrafa saçıldı lakin cam yahut kapı ziyan görmedi. Daha sonra eşim imam Yusuf Ziya S. bulunduğum yere geldi. ‘İçerde bir bayan olduğunu biliyorum. Açın kapıyı’ dedim. Eşim içeriye hitapla ‘Rümeysa kapıyı aç’ dedi. Lakin Rümeysa isimli şahıs ısrarla kapıyı açmadı. Meskende çocuğumu anneme bırakmıştım. Devamlı ağlayınca o da geldi. Eşim devamlı, ‘Annene söyleme, sus’ diye uyarıyordu. Annem de tartışmamızı görünce ne olduğunu sordu. Ben de ‘Anne, kız burada’ dedim ve annem çocukla birlikte yanıma geldi. Annem bu sırada Rümeysa isimli bayana hitaben ‘Aç kapıyı; benden sana ziyan gelmeyecek. Yalnızca konuşmak istiyorum’ dedi.

“ANNEMİ SUSTURMAK İÇİN ELİYLE AĞZINI KAPATMAYA ÇALIŞTI”

Eşim, içerideki bayana hitaben, ‘Rümeysa üzerini giyin, kapıyı aç’ dedi. Bu sırada bizleri de kapının önünden uzaklaştırmaya çalışıyordu. Bayan kapıyı açmayınca, annem köy halkına yaşananları duyurmak için mescitten dışarı çıkıp bağırmaya başladı. Yusuf Ziya S., annemin bağırmasını engellemek için ve kimse duymasın diye içeri yanlışsız çekiştirmeye ve eliyle başını yere bastırıp öteki eliyle ağzını kapatmaya başladı. Ben daima annemi bırakmasını söyledim. Bu sırada Rümeysa isimli bayan, odanın kapısını açtı ve bizi de zorla bu odadan içeri soktu. Olaylar yaşanırken namaz vakti olması nedeniyle mescide gelen şahıslar tarafından müdahale edilmek istendi.

“KADINI TOKATLAYINCA EŞİM BENİ YERE HAKİKAT FIRLATTI”

Bahse husus odaya girdiğimizde ben hudutlu olmam nedeniyle hırslanarak bayana bir iki tane tokat attım. Benim tokat attığımı gören eşim, nasıl yaptığını bilmiyorum fakat beni yere gerçek fırlattı. Ben tekrar kalkarak kıza hakikat yöneldim. Annem beni fırlattığını görünce eşimi durdurmak için hareket edince annemi de odanın içerisine fırlattı bu sırada annem çocuğumun üzerine devrilecekti. Odada yatak, yemek ve içmek için türlü mutfak gereçleri ve ferdî bakım eşyaları olduğunu gördüm. Ortamızda yaşanan bu durumu konuşmaya çalışınca anlaşamadık ve tekrar bir arbede yaşandı. Bu sırada annem bağırarak dışarı çıkmaya çalıştı lakin eşim engellemeye çalıştı. Annem dışarı çıktı ancak tekrar annem ve eşim ortasında arbede yaşandı. Ben de ‘İntihar etmeye gidiyorum’ diye bağırdım ve konutuma yanlışsız gitmeye başladım. O sırada ambulans geldi ve burada jandarma grubunun gelmesini bekledik. Biz gelen jandarma takımlarına bahse bahis odanın fotoğraflarını çekmelerini söyledim ama jandarma takımları odanın fotoğrafını çekmedi. Ben Yusuf Ziya S.’dan şikayetçi ve davacıyım.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu