GüncelGündem

İmamoğlu’ndan gece mitingi: Bu iftirayı attığın insanlardan özür lisana

Paylaş:

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, günün son halk buluşmasını, dün akşam saatlerinde Sarıyer Ayazağa Mahallesi’nde gerçekleştirdi. İmamoğlu’nun aracının Ayazağa’ya girişi sırasında küçük bir küme provokatif sloganlar attı. Vatandaşlar sloganlara ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak karşılık verdi. İmamoğlu Ayazağa Meydanı’nı hınca hınç dolduran coşkulu kalabalığa bir ağacın altına konulan küçük bir platformdan seslendi.

“BUNLARIN TOPLUMA VERDİKLERİ ZİYANI, HİÇBİR PERİYOT HİÇ KİMSE VERMEDİ”

İmamoğlu özetle şunları söyledi:

* “Bugünün iktidarı, ‘Bu parti benden değilse, buranın belediye lideri benden değilse’ diye, oraya uğramıyor. Bu kadar partizan, bu kadar ayrıştırıcı bir lisan, tavır… Cumhuriyetimiz 100’ncü yaşında. Bunların bu topluma verdikleri ziyanı, hiçbir periyot hiç kimse vermedi. Ne yazık ki o kadar büyük ziyanla karşı karşıyayız ki, biz artık toplumun barışını, huzurunu teminat altına almaya uğraşıyoruz. Bunlar güzelce şaşırdılar. Onun için tarihi bir gün 28 Mayıs. Tahminen de tarih, bu tarihi yazacak. Cumhuriyet tarihinin en kıymetli günü tahminen de.

“EKONOMİ FRENİ BOŞALMIŞ KAMYON GİBİ”

* Ülkenin iktisadı, freni boşalmış bir kamyon üzere. Çocuklarımız, bu ülkede artık hayallerini kurmak istemiyor. Gençler, daima yurt dışını konuşuyorlar. Paramız pul olmuş cebimizde. Vatandaş markete, pazara gidiyor, fiyatlara bakmaya korkuyor. Ben pazar yerlerini geziyorum. Pazarlarda beşerler bana torbalarını gösteriyorlar. Evvelce torbalar dolar taşar, taşıyamazdık. Bu, büyük bir krizdir. Bu kentin konutlarının kirasını, bu kentte yaşayanlar ödeyemez durumdadır.

* Biz, bu sene çocuklara şayet bu öğrenci yurtlarını açmasaydık… Anadolu’dan buraya yerleştiğimiz kızlarımız, oğullarımızın söylediğini söyleyeyim: ‘Bu yurt çıkmasaydı, siz bana burs vermeseydiniz, beni ailem üniversite okumaya yollamayacaktı.’ Bakın burada çok tecrübeli dostlarımız var. Konuştuğumuz yıllar 40 sene, 50 sene, 30 sene öncesi değil. Bunları konuşmak utanç verici 21. yüzyılda, Cumhuriyetin 100’ncü yılında. Anadolu’daki bir gencimize, bir kızımıza, bir oğlumuza, ‘Oğlum, sen İstanbul’a gideceksin ancak ben senin kiranı ödeyemem, cebine de harçlık koyamam. Onun için seni üniversiteye yollayamıyorum’ diyorsa, bu büyük krizdir. Bundan, bu hükümeti yönetenlerin, biraz vicdanı varsa, utanması lazım.

“İKTİDARIN DEVAM ETMESİ HALİNDE OLABİLECEKLERİ DÜŞÜNEMİYORUM”

* Göz boyamak kolay. Bugünün Türkiye’sinde o denli bir para krizi var ki, o denli bir Finans krizi var ki; Allah koruma. Bunlar iktidarda kalsınlar… Şu anda Merkez Bankası’nın kasası 42 yılın en taban noktasında. İhtilal vakitlerinden, 1980’lerden bu yana gördüğü en taban noktada. Diyebilirsiniz ki, ‘Dövizle benimle alakam var.’ O denli demeyin. Otomobilin benzininden giydiğiniz cekete, kullandığınız bütün 28 Mayıs tarihi çok değerli.

* Bu seçim, sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi değil değerli hemşerilerim, Türkiye’nin geleceğine dair bir karar verme seçimi. Şunu biliyorum: Bu millet bu sorumluluğu taşıyacak ve hakikat kararlar alacak vicdana ve muhakeme yeteneğine sahiptir. Ben, vatandaşımıza güveniyorum. Bu memleketin, milletin ferasetine güveniyorum. Onun için, bu iktidarın devam etmesi halinde olabilecekleri düşünemiyorum bile.

* Bakın bunlar, milletin kaynaklarını bir avuç ayrıcalıklı, torpilli insanların zenginliği için harcamaya, göz nazaran göre devam ederler. Bu ülkeyi uygunca dışa bağımlı hale getirirler. Bozulmuş ekonomimiz güzelce çöker ve buna itiraz ettikçe de vatandaşın sesini kesmek için ona baskıyı arttırırlar. İnsanları konuşturmazlar. Bu gençler, bir tweet attı diye, fikrini söyledi diye kapısına polis dayarlar. Bu türlü bir toplum haline getirirler. Özgürlüğünü kısıtlarlar.

“BUNLARIN AKLI GİTMİŞ”

* Bu millet, birbirinin inancına saygılıdır. Bu millet, birbiriyle ulusal hislerini yarıştırmaz. Bunlar, ‘Bana oy vermeyenler ‘terörist’, oy verenler milli’ diyorlar. Ya bunların aklı gitmiş, beyni gitmiş. O denli garip olaylar yaşandı ki hoş dostlarım. Geçenlerde gördünüz. Bir cami imamı, vatandaşlara vaiz ederken, bugünün iktidarını savunuyor. ‘Tabanca mermi dolu’ diyor. ‘O gece neler yapacaksın neler, bilin’ diyor. Bunu diyen o müptezel imama… Yuhalanacak adam aslında. Efendim, açığa alınmış bilmem ne. Bugün iktidar yarın onunla fotoğraf çektirir ha; onu söyleyeyim size.

“SİZ CAMİNİN İÇİNDE MİTİNG YAPARSANIZ, ORADAKİ İMAMLAR DA SİZE TABİ OLUR”

* O vaiz koltuğu, bizim sevgili peygamberimiz Hazreti Muhammed’in koltuğu. Sen, o koltukta konuşurken dinimizin hoşluklarını anlatacaksın. İnancımızın hoşluklarını anlatacaksın. ‘Komşusu açken tok yatan benden değildir’ diyeceksin? Sen, o koltukta kalkıp cemaatin huzurunda diğerlerine ‘terörist’ deme cihetinde bulunamazsın. İmam değil o. O müptezel. Berbat olan ne? Bu makûs değil. İşimizi bir imamla hallederiz. Sorun yok. Burada İmamoğlu var. Onu çözer. Tasanız olmasın.

* Lakin sorun ne biliyor musunuz? Orada bir vatandaş çıkıyor, ona yansısını gösteriyor. İmam, o mescitte vatandaşı ayağa kaldırıyor. Öbür vatandaşlar, o yansıyı gösteren vatandaşa saldırıyor.  O daha makus. Yani cemaatin aldanması daha makûs. Problem orada. Bu sıkıntıyı çözmemiz lazım. Bu samimiyetsizliği çözmemiz lazım.

* Bu niçin bu türlü olur biliyor musunuz? Siz caminin içinde miting yaparsanız, oradaki imamlar da size tabi olur. Cami, bu milletin ibadethanesi. Cami senindir. Cami, insanların eşitlendiği bir yerdir. Kulun, Yaradan’la baş başa kaldığı yerdir. Yaradan’la kul ortasına, orada kimse giremez. Ve oradaki din vazifelileri, beşerlerine hoş ahlakı anlatır. Yaradan’ın ayetlerinden örnekler verir. Burası siyaset yeri değildir. Siyasetin mescitte, kışlada, okulda işi olmaz.

“BU MİLLETİ NİÇİN BİRBİRİNE DÜŞÜRÜYORSUNUZ?”

* Bu milleti niçin birbirine düşürüyorsunuz? Cumhurbaşkanı nedir biliyor musunuz benim ruhumda? Devletin başındaki insan. Bu topraklarda 1000 yıllık gelenek var. Daha geriye gidersek, daha fazlasını buluruz.  Devletin başındaki Cumhurbaşkanı, bir ana üzeredir, bir baba üzeredir. Anne-baba evladını ayırt eder mi? Evladına bakarken, ‘Sen şusun, sen busun’ der mi? Yahu ‘terörist’ diyor, ‘vatan haini’ diyor, şunu diyor, bunu diyor. Ondan sonra da, ‘Ama montaj lakin şu lakin bu’ diyerek palavra da konuşuyorlar. Kendisi palavra konuştuğunu itiraf ediyor. Çık milletten özür lisana. Bu iftirayı attığın insanlardan özür lisana. Sevgili dostlarım, hoş beşerler; iftira atmak, palavra konuşmak büyük günahtır. Kul hakkı yemek büyük günahtır. Bunlarla siyaset yapılmaz.

“KOLTUK, MİLLETE AİT”

* Oy kazanacağım diye, şurada bir vatandaşımın kalbini kırsam, ben o gece uyuyamam. Kalp kıranlar meskeninde başını yastığa nasıl koyuyor, ben anlamıyorum. Lakin farkınız ne olacak biliyor musunuz? Bunların koltuğu bittiği gün, milletin içine çıksın bakalım. Koltuk, millete ilişkin. O koltuğun mühleti bittiğinde, ceketini alıp, Ayazağa gelip, şu kahvede, şu esnafta oturup çayını, kahveni içebiliyorsan; sen yeterli beşersin. Lakin koltuğun bittiği gün, milletin huzuruna tekrar 50, 100, 200 müdafaayla geliyorsan; sen git uzayda yaşa. Bu memlekette sana yer yok. Bu memleketin insanı, samimiyeti sever. Onun için bunlar yoruldu, bunlar bitti. 30 yıl evvelki, 25 yıl evvelki lisanına bakın, artık diğer bir lisan o koltuğu korumak için.

“BU ÜLKEDE PKK’NIN SALDIRDIĞI TEK ÖNDER KILIÇDAROĞLU”

* Memleketi berbat etmelerine karşın tek destekleri kaldı. Millete bir şey anlattıkları yok. Yalnızca muhalefetin aktörlerine fitne, fesat, iftira, yalan… O bakımdan sevgili dostlarım, sorumluluğumuz büyük. 28 Mayıs’ta önümüzdeki pusulada iki tane aday var. Mührü basacağınız kişi; faziletiyle, ahlakıyla, hak, hukuk, adalet gayretiyle, dürüstlüğüyle, kul hakkı yememesiyle… Bunlar, ‘terörist’ diyor ya. Bu ülkede PKK’nın saldırdığı tek başkan. O hücumda ben oradaydım, Artvin’deydim. Ben yanındaydım. Hak, hukuk, adalet gayretine kendine adamış erdemiyle… O pusulada iki isim var. Hepiniz Kemal Kılıçdaroğlu’na mührü basmaya hazır mısınız? Bakın yeni bir periyot geliyor, farklı bir devir, hoş bir periyot. Milletin oyuna ihanet etmeyenlerin, ülkeyi saraylarda değil, halkın içinde, halkla birlikte yönetenlerin devri geliyor. Palavraları montajlayarak değil.

“BU AKIL TUTULMASINI SONA ERDİRECEĞİZ”

* Bu akıl tutulmasını sona erdireceğiz. Ve iktidara millet girecek. Giysisine, kuşamına, hayatına bakmadan, benim her etnik kökenden, her inanıştan milletimiz iktidara gelecek. Uzlaşma, aydınlık iktidara gelecek. Mantık iktidara gelecek. Türkiye’yi üretimiyle, iktisadıyla dünya önderi yapabilmek için demokrasisiyle, özgürlüğüyle örnek bir ülke haline getirebilmek için, daima birlikte bu işi başaracağız. Ne kadar demokrasi, o kadar zenginlik. Bir kişinin aklı, bir ülkeyi batırır. Ancak bu milletin ortak aklı, ülkeyi çıkarır üste, ayağa kaldırır. Bir kişinin aklı, bu ülkeyi rezil, kepaze eder. Lakin bu milletin aklı, bu ülkeyi prestijli, hak ettiği yere taşır. Onun için sandığa gideceğiz, oyumuzu vereceğiz. Daima birlikte elimizden geleni yapacağız. Öbür bir cins yok. Bakın birinci maç bitti. Oradan bir averaj maveraj yok. Maç 0-0 başlıyor.

“6 AKRABASI İBB’DE ÇALIŞIYOR”

* Biz iktidara geliyoruz. Kimseyle ilgili kötülük yapmayacağız. Bakın geçenlerde Genel Liderimiz bir televizyon programına katıldı, Babala TV diye. Orada biri çıktı dedi ki benim için, ‘Beni işten attı’ dedi. ‘Sözünüzde durmadınız’ dedi. Yayınladık lakin söyleyeyim. Bu vatandaş, bir taşeronda çalışıyor, direkt bizde çalışmıyor. Lakin bizimle 2,5 sene çalışmış aslında. 2021’in sonunda taşeronun kontratı bitmiş, onun da iş aklı feshedilmiş. Daha ileri bir şey söyleyeyim mi? Daha bugün Genel Başkan’a verdim notu. 6 tane çok yakın akrabası da -isim vermeyeceğim, yakınlığını vermeyeceğim- bizle çalışıyor. Sülalece bizdeler. Bizden evvelki periyodun çalışanları. Lakin ona karşın, hiçbirinin saçının kılına dokunmadık. Çalıştığı için, çalışkan olduğu için içinde terfi eden bile var. Bu kadar uygunuz bak. Ancak o, televizyona çıkıp, benimle ilgili, ben Genel Başkan’a şikayet edip, Genel Başkan’a da fütursuzca, ahlaksızca, ‘Namus kelamı verdin’ deyip, onu aşağılamaya çalışan akıl, işte o makûs akıl.”

“SEÇİMDE AĞZA ALINMAYACAK ŞEYLER YAZMASINA KARŞIN DOKUNMAMIŞIZ”

* Bakın bir şey daha söyleyeyim mi? Benimle ilgili seçimde o kadar ağza alınmayacak, dalga geçecek şeyler yazdı ki, 2019’da. Ona karşın dokunmamışız. Ona karşın 2,5 sene çalışmış. Bizde ne var biliyor musunuz? Bizde Hazreti Ömer’in adaleti var. Bizde Hazreti Ali’nin ahlakı var. Biz, bu toprakların inançlarından geliyoruz. Bizde Hazreti Mevlana’nın müsamahası var. Bizde Hacı Bektaş-ı Veli’nin müsamahası var. Biz, bu toprakların insanıyız. İnsan ayırt etmeyiz be kardeşim. Onun için bu kötülüklere son verelim.

* Bu memleketin memuru, amiri, bürokratı bizden kaygı etmesin. Biz, onların haklarını daha düzgün koruyacağız. Bak 20 yıldır konuşamıyorlar. Biz idareye geldiğimizde, fikrini söyleyecek, aklını masaya koyacak. Bunlar, onları neredeyse konuşamaz hale getirdiler. Bu memleketin şu anki otoriter idaresi, hepsini üç maymuna dönüştürdük. Ne görüyorlar ne konuşuyorlar ne duyuyorlar. Biz, onları bütün duyularını açacağız. Aklıyla bilgisiyle, fikriyle, devletin bir modülü olacaklar.

“İLK İŞLERİ İSTANBUL’U TALAN ETMEK OLACAK”

* Allah bunlara iktidar nasip etsin, bunların birinci işleri ne olacak biliyor musun? Birinci işleri İstanbul’u talan etmek olacak. Aslında diyorlar, ‘Efendim Ekrem İmamoğlu’nun defterini düreceklermiş.’ Bu milletin kalbine gireni, fakat millet yollar. Onun için İstanbul’a da Türkiye’ye de Ayazağa’ya da Sarıyer’e de sahip çıkacağız.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu