Spor

İranlı eski ulusal futbolcu Voria Ghafouri gözaltına alındı

Paylaş:

İran Ligi ekiplerinde Foolad’da forma giyen, bir periyot İran Ulusal Takımı’nın kıymetli isimlerinden biri olan 35 yaşındaki futbolcu Voria Ghafouri, rejim zıddı paylaşımı nedeniyle gözaltına alındı.

Daha evvel de eski İran Dışişleri Bakanı Javad Zarif’i eleştirdiği için gözaltına alınan Voria Ghafouri, ekibinin dünkü idmanı sonrası polis tarafından karakola götürüldü. 35 yaşındaki futbolcunun gözaltına alınma nedeni olarak ise “Rejime karşı propaganda yaymak” ve “Dünya Kupası’nda gayret eden ulusal gruba ziyan vermeye çalışmak” olarak gösterildi.

Voria Ghafouri, gözaltına alınmasına neden olan toplumsal medya paylaşımında şu sözleri kullandı:

“Artık Kürt halkını öldürmeyi bırakın!! Kürtler İran’ın kendisidir… Kürtleri öldürmek demek İran’ı öldürmek demektir. Şayet insanların öldürülmesine ses çıkarmıyorsanız İranlı değilsiniz, hatta insan bile değilsiniz… Tüm kabileler İranlıdır. İnsanları öldürmeyin!!!”

KADINLARIN STADYUMA ALINMAMASI İLE İLGİLİ “UTANIYORUM” DEMİŞTİ

Voria Ghafouri, İran rejiminin bayanlara getirdiği stadyuma girme yasağına da karşı çıkmıştı. 2019 yılında stadyumda maç izlemek istediği için mahpus cezası verilen Sahar Khodayari anısına mavi forma dağıtan Voria Ghafouri, futbol izlemek isteyen bayan taraftarın maruz kaldığı şiddet ile ilgili şu sözleri kullanmıştı:

“Bir futbolcu olarak annelerimiz ve kız kardeşlerimizin stadyumlarımıza girmesinin yasak olduğu bir periyotta futbol oynamaktan nitekim utanıyorum.”

Sağ bekte vazife yapan Voria Ghafouri, İran Ulusal Grubu formasını 28 sefer giydi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu