Güncel

İsmailağa Cemaati’nde Kılıçlar Çekildi

Paylaş:

Şu an hükümete yakın duran Cübbeli Ahmet Hoca'nın, İsmailağa cemaati içinde hükümet karşıtı gruba sahip çıktığını gösteren videosu ortalığı karıştırdı.

Son dönemde hükümetedaha  yakın duran Cübbeli Ahmet Hoca ile ilgili ortaya çıkan bir video, İsmailağa cemaatini karıştırdı. Ortaya çıkan videoda, Cübbeli'nin İsmailağa cemaati içinde hükümet karşıtı gruba sahip çıktığı görülüyor. Videonun sosyal medyada servis edilmesinin ardından Cübbeli Ahmet Hoca'nın avukatı bir açıklama yaparak, videonun paylaşıldığı hesap hakkında hukuki işlem başlatılacağını belirtti. Cübbeli'nin destekçileri ise söz konusu videoyu Hükümet'le son dönemde karşı karşıya gelen Marifet Grubu'nun servis ettiğini iddia etti.

Öte yandan cemaat içinde hükümet karşıtı grup olarak bilinen Marifet Derneği lideri Muhammed Keskin ile ilgili bazı iddialar internete sızdı. Keskin'in birçok şirketinin bulunduğu ve holding patronu olduğu belirtilen isimsiz yazıda, Cemaat'in lideri Ustaosmanoğlu'nun sağlığı ile ilgili de iddialar ortaya atılarak "Mahmut Efendi'ye spastik çocuklara kasılmalarını engellemek için verilen ilacı mı veriyorsunuz?" diye soruldu.

Cemaat İçinde Kılıçlar Çekildi

İsmailağa cemaatinde, hükümet karşıtı grup olarak bilinen Marifet Derneği'nin öncülüğünde yaptırılan Mahmud Efendi Külliyesi'nin kısmen yıkılmasının ardından cemaat içindeki tartışmalar devam ediyor.

Tartışmalar sürerken, son dönemde hükümet safında yer almayı tercih eden Cübbeli Ahmet Hoca'ya ait ortaya çıkan eski bir video, cemaati karıştırdı. Söz konusu videoda Marifet Derneği'ne ve bu dernekte yer alan bazı isimlere sahip çıkan Cübbeli'nin "Bu Marifet Derneği çok çalıştı. Allah muvaffak etsin" dediği görülüyor.

Öte yandan İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun Marifet Derneği'nin yanında kalması da tartışma konusu olmuştu. İsmailağa içindeki hükümet yanlısı grup, Ustaosmanoğlu'nun "zorla" tutulduğunu ve kimseyle görüştürülmediği iddia etmişti.

Söz konusu videoda bu iddialara da yanıt veren Cübbeli Ahmet Hoca, Ustosmanoğlu ile görüştüğünü belirterek "Sohbetlerde sizin burada zorla tutulduğunuza dair konuşmalar oluyor dedi. Yok yok dedi bana. Dedim Selahattin Hoca böyle bir şeyler diyor. Yalan söylüyor dedi. Efendi (Ustaosmanoğlu) buyurdu ki ben burada rahatım. Koca evliya zorla tutulabilir mi. Çok büyük bir iftira karşısındayız." ifadelerini kullanıyor.

Cübbeli Zor Duruma Düştü

Şu an hükümete daha yakın durumda yer alan Cübbeli Ahmet Hoca'yı zor durumda bırakan video, İsmailağa cemaatinin TV kanalı olan Lalegül TV adına açılan bir Facebook hesabından paylaşıldı.

Kısa sürede cemaat içinde büyük ses getiren videonun ardından Cübbeli Ahmet Hoca'nın  avukatı Fatih Oğuz'dan bir açıklama geldi.

Söz konusu Facebook hesabının resmi hesap olmadığını belirten Avukat Oğuz, "Muhterem Cübbeli Ahmet Hocaefendinin eski tarihlerde, farklı konularda yapmış olduğu sohbetlerden parçalar alınarak, güncel konulara cevap verilmiş gibi anlaşılacak şekilde kasıtlı paylaşımlarda bulunulmaktadır." dedi.

Videonun paylaşıldığı sayfayı "kötü niyetli ve belli kasıtlar taşıyan bu karanlık hesap" olarak isimlendiren Oğuz, bu hesapları kullananlar hakkında hukuki süreç başlatıldığını da belirtti.

Ancak tüm bu gelişmeler Cübbeli'nin videosunun tartışılmasına engel olamadı.

Muhammed Keskin'in Şirketleri…

Bu gelişmelerden sonra bir atak da İsmailağa cemaatinin hükümet yanlısı kanadından geldi. Cemaat'e yakın bir internet sitesinde, Marifet Derneği'nin başkanı olan ve Mahmut Ustaosmanoğlu'nun da bacanağı olan Muhammed Keskin ile ilgili bazı iddialara yer verildi.

Marifet Derneği'nden "Çavuşbaşı Lobisi" diye söz edilen yazıda, "Bu Çavuşbaşı lobisi karanlık işler çeviriyor. Mahmut efendiyi kendi çıkarları için kullanıyor. Efendiyi para karşılığı gösteriyorlar cemaate. Tıpkı bir tablo gibi. Ey cemaatin ileri gelenleri, ey efendinin yakınları bir şeyler yapın." denildi.

Muhammed Keskin'in asıl adının "Sezai" olduğunun belirtildiği yazıda, Keskin'in şimdi "holding patronu" olduğu iddia edildi ve "Mahmut Efendi'nin tekerlekli sandalyesini sürerken ne aralık bu kadar şirket sahibi  oldu kimse sormadı. Soramadı." denildi.

Ardından Muhammed Keskin ile ilgili şu iddialar sıralandı:

1- Gerçek adın Sezai mi? Muhammed adını konjonktüre uygun olsun diye mi koydun kendine.

2-  Yıllardır kendini efendinin bacanağı diye tanıttın. Söyle bakalım efendi ile gerçekten bacanak mısın. Yoksa o evde haremlik selamlık uygulaması olduğu için ve normalde kalamayacağın için mi böyle bir sıhrıyet uydurdun.

3- Efendinin yanına geldiğinde cübbenden başka bir mal varlığın var mıydı?

4- Şimdi ise bayan Müşeref'le beraber hesabınızda kaç milyon Euro var?

5- MSN Enerji ve Besicilik Şirketi sana mı ait. Kaç TL sermaye ile ne zaman kurdun. Ve o şirketi hayvan beslemek için mi kendini beslemek için mi kurdun?

6- Bayan Müşerref,  milli üçkağıtçı jet Fadıl'ın Kapris Gold'dan kaç tane devre mülk aldı. Ve hangi para ile bunları satın aldı?

7- Bayan Müşerref'in Sulukule'de  kaç tane villası var?

8- Mahmut Efendi'ye spastik çocuklara kasılmalarını engellemek için verilen ilacı mı veriyorsunuz? Veriyorsanız hangi doktorun reçetesi ile veriyorsunuz?

İsmailağa cemaatinin hükümet kanadına da eleştiriler yöneltilen yazı şu cümlelerle bitiyor: "Ey İsmailağa vakfı yetkilileri size de bir çift sözümüz olacak. Dünkü açıklamanızda külliye ile ilgi ve alakanız olmadığını beyan etmişiniz. Evet doğrudur sizin efendinin adından başka hiç bir şeyle alakanız yok zaten. Bunu cümle ihvan biliyor.

Yakın akrabanız olan Mahmut efendiyi o lobinin eline bırakacak kadar vicdanınız da yok. En küçük bir tayin işi kadar bile yetkili makamları meşgul  etmediniz efendinin esareti ile ilgili. Zaten elinizi taşın altına ne zaman koydunuz ki. Ama unutmayın elinizi, altına  koymadığınız o taş bir gün kafanıza düşecek. Bizce hiç açıklama yapmayın. Susun ilelebet susun."

Paylaş:

DEKTROZ MONOHİDRAT

Dekstroz monohidrat, bir molekül kristal suyu içeren, saflaştırılmış ve kristallendirilmiş D-glikozudur. Nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Saf haliyle 100’lük bir dekstroz eşdeğerine sahiptir , bu da %100 saf dekstrozun başka maddelerle bir karışımın olmadığını gösterir.

Anhidrus ve monohidrat olmak üzere iki türü olan dekstrozun monohidrat türü; nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Dekstroz anhidrusun elde edilmesi ise,  60 oC'nin üzerinde ürünün yeniden kristalize edilmesiyle gerçekleşmektedir.

Yüksek glisemik endeksi nedeniyle sindirilmesi kolay , tüketmek için güvenli ve uzun raf ömürlüdür. Fermente olabilen bir karbonhidrat kaynağı olan dekstroz ekonomik bir şeker kaynağıdır.

Fırıncılık ürünlerinde maya besin yeri bileşeni olarak görev yapan dekstrozun olmaması durumunda mayalar, hamurun kalitesine doğrudan etkileyecek şekilde nişasta ve gluteni kendilerine besleyici bileşen olarak kabul etmekte, bu durumda mayalama sürecinde önemli gecikmelere yol açmaktadır. Eğer maya besini olarak şeker kullanılırsa, maya tüketmeden önce bunu dekstroza dönüştürmek ihtiyacı duymaktadır. Bu durum, daha fazla miktarda maya kullanımına da yol açmakta, sonuçta fırınlama öncesi uzun süreli bekletmeden kaynaklanan ekmek somununun solgun ve tazelik kaybı yaşamasına da neden olmaktadır.

Fermente olabilecek bir karbonhidrat olan dekstroz, karbondioksit için de en ekonomik kaynağı oluşturmaktadır. 

Hazır gıda ürünleri, süt ürünleri, karbone edilmiş içecekler, reçel ve jölede de yaygın şekilde kullanım alanı bulan dekstrozun sukroza göre en büyük avantajı, ılımlı bir tatlılığa sahip olması ve gıdaya özgü aromayı yok etmemesi ve sukroz kadar güçlü koruyucu etki göstermesi sayılabilmektedir. 

Karbonhidratlar içerisinde tek şekerli (monosakkarit) olan dekstroz, yüksek enerji kapasitesi sebebiyle, enerji içeceklerinde ve serumda yüksek oranda kullanılır. Dekstroz, oldukça hızlı emilme ve kana karışma özelliğine sahiptir.

Doktorlar, dekstroz monohidratı küçük çocukların beslenmesi, diyabetik hastalarında insülin şoklarına karşı, obezitenin tedavisinde, daha fazla fiziksel faaliyet gösterilen durumlarda kan şekeri düzeyinin ayarlanmasında kullanılmaktadır.

Bu özelliklerden dolayı dekstroz monohidrat, uygun vitamin ve minerallerle formüle edilerek fiziksel stres gibi durumlarda kullanılan preparatların bileşiminde yer almaktadır. 

Humektant olması, higroskopitesi ve sıkıştırılabilirlik gibi fonksiyonel özelliklere sahip olan dekstrozun anhidrat türü ise, düşük nem düzeylerinin sürdürülmesi gereken ürünlerde serbest suyu kontrol etmektedir.

Dekstroz, dehidrasyon tedavisinde de kullanılır. Vücutta metabolize edilip kaybolur ve serbest kalan su, hücre dışı ve hücre içi sıvı kompartmanındaki eksikliği tamamlar. Birincil su eksikliğinde, eksikliğin derecesine göre 3 litre veya daha fazla vermek gerekebilir.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu