Dünya

İsrail Başbakanı Lapid’den ‘iki devletli çözüm’ açıklaması

Paylaş:

İsrail Başbakanı Yair Lapid, iki devletli tahlile takviye verdiğini vurgulayarak, ülkesinin güvenliği ve geleceği için hakikat olan şeyin, “Filistinlilerle, iki halk için iki devlet temelinde bir mutabakat sağlanması” olduğunu söyledi.

Lapid, New York’ta dünya başkanlarını bir ortaya getiren en büyük diplomasi forumu BM 77. Genel Şura görüşmelerinde iştirakçilere hitap etti.

Ülkesinin önündeki en büyük tehditlerden birinin “nükleer tehdit” olduğunu savunan Lapid, “Bizi yok etmek isteyen ülke, birebir vakitte dünyanın en büyük terör örgütünü, Hizbullah’ı kuran ülkedir. İran, Hamas ve İslami Cihad’ı finanse ediyor ve Bulgaristan’dan Buenos Aires’e kadar yapılan toplu terör ataklarının gerisinde İran var. İran, nükleer silah elde etmek için her türlü çabayı gösteren cani bir diktatörlüktür.” dedi.

Ülkesinin, İran’ın nükleer faaliyetlerine karşı memleketler arası topluma sunduğu “askeri tehdit” seçeneğini yineleyen Lapid, şunları söyledi:

“İran rejimi nükleer silah elde ederse onu kullanır. İran’ın nükleer silah sahibi olmasını engellemenin tek yolu masaya emniyetli bir askeri tehdit koymaktır. Lakin ondan sonra onlarla daha uzun ve daha güçlü bir muahede yapılabilir.

İran’a, şayet nükleer programını ilerletirse, dünyanın kelamla değil askeri güçle karşılık vereceğini açıkça belirtmek gerekir. Geçmişte ne vakit bu türlü bir tehdit masaya konulsa İran durmuş ve geri çekilmiştir.”

İKİ DEVLETLİ TAHLİL VURGUSU

Lapid’in konuşmasında en fazla dikkati çeken mevzu ise “iki devletli çözüm”ü destekleyen açıklaması oldu.

İsrail Başbakanı, “İsrail’in ekonomik ve askeri gücü kendimizi korumamıza müsaade veriyor lakin birebir vakitte bize öbür bir şey daha sağlıyor: Tüm Arap dünyası ile barış için çabalamak. Ve en yakın komşularımız olan Filistinlilerle.” dedi.

Lapid, iki devletli tahlili desteklediğini lakin “tek şartı” olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Filistinlilerle iki halk için iki devlet temelinde bir mutabakat İsrail’in güvenliği, İsrail iktisadı ve çocuklarımızın geleceği için hakikat olandır. Tüm mahzurlara karşın bugün hala İsraillilerin büyük bir çoğunluğu bu iki devletli tahlil vizyonunu desteklemektedir. Ben onlardan biriyim.

Tek koşulumuz var: Gelecekteki bir Filistin devletinin barışçıl bir devlet olması. (Filistin’in) İsrail’in refahını ve varlığını tehdit edecek öbür bir terör üssü haline gelmemesi. Tüm İsrail vatandaşlarının güvenliğini her vakit muhafaza yeteneğine sahip olmamız.”

“SİLAHLARINIZI BIRAKIN”

“İsrail’in 17 yıl evvel Gazze’den çekilmesinden bu yana İsrail topraklarına 20 binden fazla roket ve füze ateşlendiğini” söz eden Lapid, “Bu binada bize tekraren Gazze’ye yönelik kısıtlamaları neden kaldırmadığımız soruldu. Yarın sabah bunu yapmaya hazırız. Tek koşulumuz var: Çocuklarımıza roket ve füze atmayı bırakın. Silahlarınızı bırakın, hiçbir kısıtlama olmayacak.” diye konuştu.

Lapid, ayrıyeten, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın denetimindeki Gazze Şeridi’nde esir tutulan iki İsrail askerinin hür bırakılmasını ve öteki iki İsrailli askerin cenazelerinin kendilerine teslim edilmesini istedi.

Filistinlilerin “silahlarını bırakmalarını” isteyen Lapid, o vakit barış olacağını ileri sürerek, “Hem Gazze’de hem Batı Şeria’da geleceğinizi birlikte inşa edebiliriz. Silahlarınızı bırakın ve kurmak istediğiniz Filistin devletini Hamas ve İslami Cihad’ın ele geçirmeyeceğini kanıtlayın. Silahlarınızı bırakın, o vakit barış olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan, İsrail’in birtakım Arap ülkeleriyle imzaladığı “barış mutabakatları aracılığıyla barış istediklerini kanıtladığını” savunan Lapid, “Suudi Arabistan’dan Endonezya’ya kadar her Müslüman ülkeyi bunu kabul etmeye ve gelip bizimle konuşmaya çağırıyoruz. Barış için elimiz uzanıyor.” sözlerini kullandı.

Lapid, kelamlarını şöyle tamamladı:

“İsrail devleti, dünyada bir kitapla kurulan tek ülkedir. Kitapların kitabı: Tevrat. O kitap ve liberal demokrasinin prensipleri, barış içinde elimizi uzatmamızı gerektiriyor. Tarihimiz, açık görüşlü ve çok dikkatli olmamızı gerektiriyor.”​​​​​​​ (AA)

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu