GüncelGündem

Kuşadası’nda ihaleye fesat soruşturmasında 8 gözaltı

Paylaş:

Kuşadası Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl yaptığı 750 bin ton mıcır ihalesine fesat karıştırdıkları argümanıyla başlatılan müfettiş soruşturması sonucu açığa alınan 6 işçi ile ihaleyi kazanan şirketin sahibi iki kişi, sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Kuşadası Belediyesinin mıcır ihalesinde usulsüzlük yapıldığı savlarıyla ilgili olarak mülkiye müfettişlerinin yaptığı inceleme sonucunda geçtiğimiz aylarda misyondan uzaklaştırılan Fen İşleri Müdür Vekili F. Ç., yardımcısı Ö. Ö. ile belediye çalışanları M. A., K. K., E. T., K. C., D. Ş. ile ihaleyi kazanan firmanın sahipleri T. B. ile Z. B. sabaha karşı gözaltına alındı.

Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Çaba Müdürlüğü (KOM) gruplarının meskenlerinde ve işyerlerinde arama yaptığı şüpheliler “İhaleye fesat karıştırma, resmi dokümanda sahtecilik, rüşvet” suçlamasıyla sorguya alındı.

Firma sahipleri T. B. ile Z. B. geçtiğimiz Nisan ayında muharrir Ergün Poyraz’a yapılan atak sonrası gözaltına alınmış, bir müddet tutuklu kalmıştı.

KUŞADASI BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA

Kuşadası Belediyesi, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Şurası tarafından sürdürülen ihale incelemesi kapsamında gözaltına alınan çalışanlarla ilgili bir açıklama yaptı.

Gözaltı sürecinin yasal sürecin devamı niteliğinde olduğuna dikkat çekilen açıklamada “Belediyemize yönelik bir operasyon kelam konusu değildir” denildi.

Açıklamada; “Belediyemiz tarafından yapılan bir ihale ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Şurası tarafından sürdürülen inceleme sonucunda, soruşturmanın selameti açısından, Mülkiye Müfettişlerince ve Belediye idaremiz tarafından açığa alınan işçilerimiz bugün sabah saatlerinde tabirleri alınmak üzere meskenlerinden gözaltına alınmıştır. Kimi yayın organlarında argüman edilenin bilakis belediyemize yönelik bir operasyon kelam konusu değildir. Gözaltı süreci başlatılan yasal sürecin devamı niteliğindedir” denildi.

“GÖZ YUMMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL”

Gelişmeleri şeffaf bir halde kamuoyu ile paylaşacakları da belirtilen açıklamada şu sözler kullanıldı:

*Kuşadası Belediyesi idaresi olarak kamunun ziyana uğratılmasına neden olacak rastgele bir ihmale ya da teşebbüse dün olduğu üzere bugün de müsaade vermemiz ya da göz yummamız kelam konusu dahi olamaz.

*İhmali bulunan her kim olursa olsun gerekenin yapılabilmesi için bizler de üzerimize düşeni yerine getirmeye ve şeffaf belediyecilik anlayışımız gereği mevzu ile ilgili gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu