Spor

Maçkolik sahibi kim? Maçkolik kimin? Maçkolik sahibi Erdem Yurdanur kimdir?

Paylaş:

Maçkolik uygulaması futbolseverlerin sıklıkla kullandığı uygulamalardan biridir. Maçkolik hakkında merak edilenler ortasında ise Maçkolik sahibi kim? Maçkolik kimin? Maçkolik sahibi Fazilet Yurdanur kimdir? soruları yer aldı.

MAÇKOLİK SAHİBİ KİM?

Erdem Yurdanur kendi hayatını resmi internet sitesinde şöyle paylaştı;

“10 Aralık 1968’de Uşak’ın Güre köyünde doğmuşum. Babam Güre’den çıkmış az üniversite mezunlarından birisi. 25 yıl Uşak’ta avukatlık yaptı, artık Güre’de ve Uşak’ta emekliliğini geçirmekte. Annem ise Uşak’ın Eşme ilçesine bağlı Yeleğen köyünden ve ilkokul mezunuydu. 1983 yılında, ben 14 yaşında o da şimdi 39 yaşındayken ani bir hastalık sonucu kaybettik.

İlkokul, ortaokul ve liseyi Uşak’ta okuduktan sonra 1985’de İstanbul’a Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’ni kazanarak geldim. Ortada 1991-1992 ortası askerlik için Ankara’ya gitmek dışında 2013 Temmuz ayına kadar 28 yıl daima İstanbul’da yaşadım. Daima İstanbul’da yaşayacağımı düşünürken, Temmuz 2013’den sonra ailecek İngiltere’ye, Londra’ya taşındık ve 2019 yılında UK vatandaşlığını da alarak ikili vatandaşlık statüsünü kazandık. Bundan sonrası ne olur muhakkak olmaz tabi lakin şimdilik Londra’dayız.

1990’da üniversiteyi bitirip Arçelik’te bilgi süreç kısmında çalışmaya başladım. Okuldayken yazılımcı olmayı düşünmezken Arçelik’teki 5 yılım yazılımcılık manasında dolu dolu geçti.Sonrasında 1995’de bir arada çalıştığım arkadaşlarımla birlikte 6 kişi istifa edip Türkiye’nın birinci yazılım şirketlerinden birisi olan Coretech’i kurduk. Büyük şirketlere yurt içi ve dışında yazılımlar yaptık, çok hoş projeler ürettik.

Sonra Coretech’deyken 1999 yılında internet ile ilgilenmeye başladım ve bu ilgi Coretech ortaklarının da ortak olduğu Kokteyl’in kurulmasına neden oldu. Kokteyl’deki ortağım Tarkan ile yalnızca internet ve taşınabilir işler yapmaya başladık. Coretech B2B işler yaparken Kokteyl olarak biz yalnızca B2C işler yaptık. Yalnızca kendi hayallerimizin peşinde koştuk, âlâ ki de koşmuşuz.

Beygir.com, Mackolik.com, Alandan.com üzere siteler bu hayalin sonucu ortaya çıktı. Spor ile ilgili işlerimizi Mackolik A.Ş. isminde başka bir şirket haline getirdik, Kokteyl A.Ş. diğer işler de yapmaya başladı, fakat bunların hepsi zevk alacağımız ve kendi hayalimiz olan projeler oldu.

Mackolik A.Ş.’deki paylarımızın evvel 2012 yılında %51’ini, sonra 2016 yılında kalanını İngiliz Perform Group’a sattık. Bu 4 yıl boyunca onlarla birlikte Mackolik markasıyla değil lakin büsbütün bizim teknolojimiz ile dünya çapında işler yapmak için çalıştık.

2014 yılında Mackolik’i de satın alan İngiliz ortaklarımla taşınabilir oyun kesiminde büyük gelişmeler olacağını düşünerek Masomo’yu kurduk. Daha sonra Türkiye’de geliştirilmiş olan Baş Topu isimli oyunu, Masomo içine alarak geliştiricisi olan arkadaşlarımızla ortak olduk. 2019 yılında Masomo’yu da dünyanın en büyük taşınabilir oyun şirketlerinden Miniclip’e Türkiye oyun bölümündeki en büyük satışlarından birisi olarak sattık.

Böylece kurmuş olduğu iki şirketi de satan birinci teşebbüsçü olduğumu sanıyorum.

2016 yılında Kokteyl A.Ş.’de uzun yıllardır birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız ile ortak olduk ve bundan sonra yolumuza 9 ortak olarak devam ediyoruz. Birlikte yeniden yalnızca kendi hayallerimiz olan projelerle uğraşıyoruz. Üzerinde en çok uğraştığımız ve çok inanarak her anını heyecanla yaşadığımız projemiz Admost ( www.admost.com)

Hayatımın en kıymetli kesimini işim oluşturuyor, zira üretmeyi, başarmayı tutku derecesinde seviyorum. Daha çok işimin teknik tarafları ile uğraşmayı sevmeme karşın, kendi şirketimin yöneticisi olarak ilgilenmediğim ve uğraşmadığım rastgele bir bahis yok. 30 küsur yıllık iş hayatımda hiç sekreterim ya da sürücüm olmadı ve hiç de eksikliğini hissetmedim.

Sıra dışı işler yapmayı, birlikte çalıştığım insanların sevgisini ve hürmetini kazanmayı çok önemsiyorum. İnsan emeğinin en kutsal paha olduğuna inanıyorum, bu nedenle hem emeğimin karşılığını almak için çok gayret harcıyorum hem de kazandıklarımı birlikte emek harcadığımız ve birlikte ürettiğimiz çalışanlarımla paylaşmaya uğraş ediyorum.

Başkalarına beyefendi demeyi sevmem, bana da beyefendi denilmesinden hoşlanmam, adımla hitap edilmesini ya da abi denmesini tercih ederim. Abi-kardeş dışındaki her türlü hiyerarşiden ve otoriteden rahatsız olurum, mümkünse uzak durmaya çalışırım.

Eşim Ayşegül ile 1999’da evlendik, kendisi biyokimya uzmanı hekim. Lakin vaktinin büyük kısmını kızlarım Ezgi ve Esin için harcıyor. Bugüne kadar neyi becerebildiysem onun ziyadesiyle katkısı var. Aldığım her kararda, sağlamasını onunla yapmazsam rahat edemem. Kendisi yalnızca hayat arkadaşım değil, tıpkı vakitte en uygun arkadaşım.

Son yıllarda yelkenli teknemle denizde olmak, yeni adalar, koylar keşfetmek en büyük hobim haline geldi. Her yıl teknede geçirdiğim vakti artırmaya, yeni yerler keşfetmeye çalışıyorum. Köpeğim Otis ile her gün en az 15km yürümek, o sırada podcast, roman, müzik dinlemek ve kendimi, bütün sorumluluklardan arınmış halde tabiat ile bütünleşmiş hissetmek bana hayli uygun geliyor. Sanırım insan yaşlandıkça tabiatın kıymetini her şeyden daha çok anlıyor.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu