GüncelGündem

Meskenin garajında duran arabaya 40 sefer HGS geçişi yazmışlar

Paylaş:

Yapımcı ve direktör Feridun Kete 3 Nisan 2021 tarihinde hayatını yitirince arabası eşi 70 yaşındaki iki çocuk annesi Mualla Kete’ye kaldı. Mualla Kete eşinden yadigar kalan arabasını bu yılın başında İstanbul’daki meskenine götürüp bagajına koydu.

Ağustos ayından itibaren bugüne kadar kendisinin HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) hesabına 40 kere geçiş fiyatı geldiğini ve bunların büyük kısmını ödediğini belirten Kete yaşadığı şoku SÖZCÜ’ye anlattı.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak Mahallesi’nde eşi ile birlikte yaşayan Türk sinemasının ünlü sinema imalcisi direktörlerinden Feridun Kete 2014 yılında kullandığı 34 R 1725 plakalı Mercedes marka arabasının sigortasını yenilemeye gittiğinde şok oldu.

Kete bilgisi dışında arabasının kamyonet olarak tescil edilip düzmece evrakla bir diğerine satıldığını ve arabasının üzerine 10 farklı haciz konulduğunu öğrenince dedektif üzere iz sürdü. Kete 1,5 yıl uğraşıp 30 bin kilometre yol yapıp Türkiye’nin çeşitli vilayetlerindeki hacizleri kaldırdı.

Feridun Kete Türk sinemasında Yalnızlar, Aşkın İki Yakası, Amaç, Hoş Alsın Canımı, Kız Sen İstanbul’un Neresindensin, Yalnız Adam, Çılgın Milyoner, Halkalı Şeker, Dişi Akrep ve Cezanı Çekeceksin üzere 1970’li yıllarda çektiği sinemalarla Yeşilçam’a damgasını vurmuştu.

FERİDUN KETE ÖMRÜNÜ YİTİRDİ ARACININ SIKINTISI BİTMEDİ

Yapımcı ve direktör Feridun Kete 3 Nisan 2021 tarihinde hayatını yitirince arabası eşi 70 yaşındaki iki çocuk annesi Mualla Kete’ye kaldı. Mualla Kete eşinden yadigar kalan arabasını bu yılın başında İstanbul’daki meskenine götürüp bagajına koydu. Ağustos ayından itibaren bugüne kadar kendisinin HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) hesabına 40 defa geçiş fiyatı geldiğini ve bunların büyük kısmını ödediğini belirten Kete yaşadığı şoku SÖZCÜ’ye anlattı.

ÖNCE EŞİM ŞOK GEÇİRMİŞTİ ARTIK BEN ŞOK GEÇİRİYORUM

Kete son üç ay içerisinde plakası üzerinden kendisine gelen HGS geçişleri ile baş edemediğini ve yargıya müracaat ettiğini belirterek “Eşimin 2022 yılında 26 bin Euro vererek satın aldığı arabamız üzerinden yaşamadığımız kalmadı. Eşimin yadigarı olduğu içinde satmak istemiyorum. Ancak yetti artık dedim, meskenin garajında bulunan arabama gitmediğim kentlerden semtlerden HGS geçiş fiyatı yazılıyor. Ya yeniden uydurma evrak ile plakamızı kopyaladılar yada geçersiz plaka kullanıyorlar. Eşim bu kabusu 2 yıl yaşamıştı. Artık ben yaşıyorum. Demek ki bizim plakamızı diğerleri da kullanıyor, bu kusurun düzeltilmesini ve hatalıların bulunması için gereğinin yapılması için yasal yollara başvurdum, hala şok içerisindeyim” diye konuştu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu