Spor

Milli güreşçi Buse Tosun Çavuşoğlu, başarılarıyla gençlere örnek oluyor

Paylaş:

YALOVA (AA) – Beden eğitimi öğretmeninin yönlendirmesiyle güreşe başlayan ve elde ettiği başarılarla ülkeyi gururlandıran 29 yaşındaki milli sporcu, 2024 Paris Olimpiyatları için çalışmalarını sürdürüyor.

Olimpiyatlarda altın madalya hedefleyen Buse Tosun Çavuşoğlu, yaşadığı Yalova’da zaman zaman genç güreşçileri antrenman yaptıkları 90. Yıl Spor Salonu’nda ziyaret ederek onların motivasyonlarını artırmaya çalışıyor.

Buse Tosun Çavuşoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güreş öyküsünün sonraki yıllarda kendisine antrenörlük de yapan beden eğitimi öğretmeni Selahattin Karaman’ın teşvikiyle başladığını söyledi.

Çalışmalarının karşılığını katıldığı ilk Türkiye Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak aldığını belirten milli güreşçi, 2023’te dünya, geçen hafta da Avrupa şampiyonu olduğunu hatırlatarak, “Kadın güreşi her zaman tarihi başarılara imza atmış bir branş. Kadınlarımız son yıllarda voleybol, atletizm, halter gibi diğer branşlarda da tarihi başarılara imza atıyor. İnşallah devamı gelecek. Bunu olimpiyatlara taşımak istiyoruz. Olimpiyatlarda Türk kadınının gücünü bir sembol haline getirip zirvede olmak istiyoruz. Hayalimiz, hedefimiz, çalışmalarımız bu yönde.” diye konuştu.

“Şampiyon olarak zirvede kalabilmek çok zor”

Buse Tosun Çavuşoğlu, çok hırslı, istediğini elde etmeyi hedefleyen bir sporcu olduğunu dile getirdi.

Her zaman en iyisini yapmaya çalıştığını kaydeden milli güreşçi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok şükür bugün Türkiye’de sayılı sporcuların elde etmiş olduğu madalyalarla aranızdayım. İnşallah devamı gelecek. Bizden sonra bayrağı teslim alacak olanlar burada çalışan küçük kardeşlerimiz. Sporculuk hayatımız boyunca ülkemize en iyi şekilde hizmet edip, sonrasında da yeni şampiyonlar yetiştirmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Başarıya giden yol, fedakarlıklardan geçer. Gençlerimizin özellikle sakatlık ve performans olarak iyi hissetmedikleri dönemler olabilir. Ben de o dönemlerden çok stresli bir şekilde geçtim. Çok sıkıntı yaşadığım dönemler oldu. 4 kez operasyon geçirdim. Oralardan tekrar kalkmak, şampiyon olarak zirvede kalabilmek çok zor ve her sporcuya nasip olmayan bir şey. Çok şükür bugün bir sakatlığımız yok. İnşallah olimpiyatlarda ülkemize altın madalya kazandıracağız. Bütün hedefimiz, çalışmamız bu yönde olacak.”

2024 Paris Olimpiyatları’nda dünya ve Avrupa şampiyonu unvanlarıyla deneyimli bir sporcu olarak yer alacağını vurgulayan milli güreşçi, “Hataya, stres ve heyecana yer vermeden inşallah olimpiyat şampiyonu olarak dönmek istiyorum.” dedi.

Olimpiyatlara yaklaşık 5 aylık sürenin kaldığını ve çalışmalarının yoğun şekilde devam ettiğini bildiren Buse Tosun Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Güreş Federasyonun verdiği destekler sayesinde güreşte Türk sporcuların uluslararası turnuvalarda daha çok madalya kazanacağını sözlerine ekledi.

Sahra Karakaya: “Buse ablamın izinden gidiyoruz”

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından alt yaş kategorilerinde düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda üçüncü olan Sahra Karakaya, dünya ve Avrupa şampiyonu Buse Tosun Çavuşoğlu’nu örnek aldıklarını dile getirdi.

Başarılı milli güreşçiyle bir arada olmak, bilgi ve tecrübelerinden faydalanmanın avantajını yaşadıklarını anlatan Sahra Karakaya, şunları kaydetti:

“Ona çok teşekkür ediyoruz. Bize her türlü yardımda bulunuyor. İnşallah Yalova’dan gitmez. Şampiyon olmak kolay değil. Biz de onu örnek alıyor, onun gibi çalışmaya gayret ediyoruz. Bize şampiyon olabilmek için nasıl çalışmamız gerektiğini anlatıyor, yardım ediyor. Genelde burada olduğu için sorularımızı da cevaplıyor. Hayalim onun gibi bir dünya şampiyonu olmak. Olimpiyatlarda altın madalya getirmek, İstiklal Marşı’mızı okutmak istiyorum. İnşallah başaracağım.”

Fransa’da 2022 yılında gerçekleştirilen Dünya Okul Sporları Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan Aybüke Şevval Şirikçi de Buse Tosun Çavuşoğlu gibi önemli başarılara imza atmayı hedeflediğini belirterek, “Buse ablamın izinden gidiyoruz. Onunla aynı ortamda bulunmak çok güzel. Bizim için çok büyük bir avantaj. Elimizden geldiği kadar Buse abladan bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz. O da çok yardımcı oluyor.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Sıtkı Yıldız

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu