Ekonomi

MOYSAD, mobilya sektöründe birlik hedefliyor

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Türkiye’nin en önemli mobilya ve yatak markalarının tek çatı altında toplandığı Mobilya ve Yatak Sanayicleri Derneği (MOYSAD), Türkiye’yi kapsayan sektör buluşmalarının ikincisini Ankara’da düzenledi.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, Mobilya Sektör Buluşmaları'nın ikincisini gerçekleştiren MOYSAD, mobilya sektörünün geleceğini mercek altına almak adına sektör temsilcilerini bir araya getirmeye devam ediyor.

Ankara Ticaret Odası (ATO) ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya TBMM Sanayi ve Ticaret Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, ATO Başkanı Gürsel Baran, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya, Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkârlar Federasyonu Başkanı Hüseyin Taklacı, MOYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Baki Ertekin, Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, ROTA META Kurucusu Doç. Dr. Leyla Türker Şener, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamza Çınar, Kastamonu Entegre Global İş Direktörü Hüseyin Güler ve mobilya sektöründen çok sayıda önemli isim katıldı.

– “Mobilya sektöründe birlik sağlayacağız”

Açıklamada görüşlerine yer verilen MOYSAD Başkanı Dr. Alpaslan Baki Ertekin, sektörde faaliyet gösteren dev firmalar olarak, yeni bir vizyon ve misyon etrafında yapılanma fikrini benimsediklerini kaydetti.

Mobilya Sektör Buluşmaları’nın ikincisini gerçekleştirdiklerini belirten Ertekin, şunları kaydetti:

“Biz MOYSAD’ı Ekim 2021 yılında 21 şirket ve 30 marka ile kurduk. Teknolojisi, üretim kabiliyeti ve yurt dışı tecrübesiyle yaşadığımız ve elde ettiğimiz tecrübeyi diğer şirketlere aktarmak istiyoruz ve bu amaçla bu derneği kurduk. Sektör problemlerini kendi problemlerimiz gibi gördük ve bu kısa süreçte belirli noktalarda mesafe kat ettiğimizi söyleyebilirim. Ancak yapacak daha çok işimiz var. Türkiye’nin 81 ilinde hızla örgütlenerek mobilya sektöründe birlik sağlamak ve sektöre yeni bir güç katmak istiyoruz. Bu il bazında dernekleşme çalışmalarının şu anda 76’sını derneğimize üye markaların bayileri ile sağladık ve çalışmalarımıza son hızla devam ediyoruz.”

– Türkiye mobilya sektörü büyümeye devam ediyor

İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya, Türkiye'nin ihracatının ocak-ekim arasından bir önceki yıla göre yüzde 15,4 bir artış gösterdiğini ve 209,5 milyar dolara ulaştığını hatırlattı.

ATO Başkanı Gürsel Baran da bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan ve sektör temsilcileri ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyetini belirterek, “Mobilya sektörü ihracatını her geçen gün artıran ve cari açığa olumlu anlamda katkı sunan sektörlerimizden biri. Bu açıdan ben de sektörün başarısını çok önemsiyorum. Dilerim önümüzdeki yıl 5 milyar doların üzerinde bir ihracat rakamı görürüz.” yorumunda bulundu.

TBMM Sanayi, Ticaret, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Türkiye'yi daha üst liglerde oynatacak unsurun dünyanın dört bir yanında markalı ürün satmak olduğunu, ayrıca marka olmanın sadece isim koymakla olmayacağını aynı zamanda tasarım, inovasyon, verimlilik ve nitelikli insan gücü ile küresel pazardaki fırsatları kollamakla gerçekleşeceğini vurguladı.

MOYSAD Başkan Vekili Davut Doğan mobilya sektöründe bugün 40 bin 500 girişimci ve 209 bin çalışan olduğunu belirterek, “Dolaylı olarak da 500 bin kişiye istihdam sağlanıyor. Sektörün cirosu 2021 yılında yaklaşık 100 milyar TL idi. Sanayi içindeki payı yüzde 1,88, ithalatımız 800 milyona yakın ihracat ise 4,7 milyar dolar. Bizim sektörümüzde tekstildeki gibi lokomotif sektör olabilir. Bu sebeple de bu sektörü iyi yerlere getirebilmek adına taleplerimizi yinelememiz lazım.” ifadelerini kullandı.

ROTA META Kurucusu Leyla Türker Şener, metaverse gibi yeni dönem teknolojilerinin mobilya sektöründe önemli kolaylıklar sağlayacağını aktararak, artırılmış gerçeklik uygulamalarından örnekler verdi.

Diğer konuşmacı olan Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamza Çınar ise özellikle eğitimin önemine dikkati çekerek, sistemsel sorunlar iyileştiği zaman sektörün gerçek anlamda potansiyeline kavuşacağını kaydetti.

İşbir Üst Yöneticisi (CEO) Metin Gültepe de marka olmaya giden yolda yaptıkları çalışmaları izleyicilerle paylaşarak deneyimlerini aktardı.

Etkinlik konuşmacılara plaket sunumuyla sona erdi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu