Spor

NBA patentli Türk pivot Semih Erden, basketboldan kopmak istemiyor

Paylaş:

BURSA (AA) – Profesyonel basketbol kariyerine 2003 yılında Darüşşafaka’da başlayan Semih, 2010-2012 yıllarında NBA’de birer sezon Cleveland Cavaliers ve Boston Celtics formalarını giydi.

A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın kadrosunda da yer alan Semih Erden, milli formayla maç başına 2,2 sayı ve 2,3 ribaunt ortalamasıyla oynadı.

Semih, Türkiye’nin ev sahipliğindeki 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’nda milli takımla gümüş madalya kazandı. 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda ise 6 karşılaşmada maç başına 13,2 sayı ve 4,3 ribaunt ortalamalarıyla oynayan Semih Erden, milli takım kariyerinde bir turnuvadaki en iyi bireysel performansını sergiledi.

37 yaşındaki Semih Erden, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bursaspor İnfo Yatırım’la Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 2023-2024 sezonuna yeni bir kadroyla başladıklarını söyledi.

İlk yarıda iyi mücadele ettiklerini, önemli galibiyetler almalarının yanında birkaç maçı kıl payı kaybettiklerini belirten Semih Erden, “İkinci yarıya ise maalesef kötü başladık. İstediğimiz gibi başlayamadık ve kazanabileceğimiz maçları kaybettik. Bu da bizi biraz daha geriye düşürdü ama lig uzun ve play-off şansımız var.” dedi.

Play-off yolunda zorlu rakiplerle mücadele ettiklerini dile getiren Semih, ellerinden geleni en iyi şekilde yapıp maçlara iyi hazırlanarak kazanmak istediklerini vurguladı.

“Büyük bir camiayız ve büyük bir taraftara sahibiz”

Takımda güzel bir ortamın olduğunu aktaran Semih Erden, “Herkes çok iyi ve isteyerek antrenman yapıyor. Bu çok önemli bir şey. Burada tabii ki önemli olan aslında burada bunları yapıp sahaya en iyi şekilde adapte etmek ve bunu göstermek. Dolayısıyla takım arkadaşlığımız şu an için iyi gidiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Yeni başantrenörleri Serhan Kavut’un daha yolun başında olduğunu kaydeden Semih, başarılı bir kariyer geçireceğine inandığını anlattı.

Kavut’un bilgisi ve tecrübesiyle kendilerine ateşleyici güç olduğunu söyleyen Semih Erden, “Devamlı bizimle beraber hareket ediyor. Bu çok önemli bir şey. Hem Bursaspor için hem de kendisi için çok güzel bir şey. Sonuçta onun için de aslında güzel bir tecrübe. Aldığı sorumluluğu inşallah en iyi şekilde yerine getirip bizim de yardımımızla güzel bir ekip çalışmasıyla daha iyi yerlere taşırız.” ifadesini kullandı.

Taraftarın da kendilerine büyük destek verdiğini vurgulayan Semih, “Büyük bir camiayız ve büyük bir taraftara sahibiz. Bizim ateşleyici gücümüz aslında onlar ve birçok maçı onlarla kazandığımızı söyleyebilirim. Onların verdiği enerji, motivasyon çok önemli bizim için. Dolayısıyla onların gelmesiyle bizim de orada yarattığımız atmosferle beraber çok güzel işler başardığımızı ve başaracağımıza da inanıyorum.” görüşünü dile getirdi.

“Disiplinini kaybetmeyen her zaman kazanıyor”

Semih Erden, profesyonel kariyerinden sonra basketbolun içinde kalacağını vurguladı.

Türk basketboluna katkıda bulunmaya devam etmek istediğini aktaran Semih, şunları kaydetti:

“Basketbolu çok seviyorum. Tecrübemi aktarmam gerekiyor ve bunu da en iyi şekilde burada yapabilirim. Bu sene basketbol oynuyorum. Seneye ne olur onu bilmiyorum ama yine her zamanki hayalim en iyi yerlerde olmak, en iyi şeyleri yapmak, pozitif şeyler yapmak. İnşallah bunun doğrultusunda çok çalışıp bunu başarmak istiyorum.

Zaman çok çabuk geçiyor ve genç sporcularımızın bunu en iyi şekilde değerlendirmeleri gerekiyor. Antrenman olsun, saha içi, saha dışı ne seviyorlarsa onu en iyi şekilde yapmalarını öneriyorum. Tabii ki anahtar kelime çalışmak, çalışmak, disiplinli çalışmak. İstemek, düşünmek yani onu benimsemek çok önemli. Gerek spor olsun gerek başka branşlarda olsun öz disiplin çok önemli çünkü yaptığımız iş bazen gerçekten sıkıcı olabiliyor ama disiplinini kaybetmeyen her zaman kazanıyor. Sabırlı bir şekilde çalışsınlar ve hangi genç arkadaşım olursa olsun hedefsiz kimse kalmasın.”

Muhabir: Hande Durmuş

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu