Ekonomi

Nissan sürdürülebilirlik yaklaşımını destekleyen adımlar atıyor

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Nissan, sürdürülebilirlik çalışmalarını kapsayan Ambition 2030 doğrultusunda karbon nötr bir şirket olmak amacıyla Nissan markalı araçlardan kaynaklanan egzoz emisyonlarını azaltmayı ve 2030'ların başına kadar tüm yeni modellerin elektrikli versiyonlarını satışa sunmayı hedefliyor.

Nissan'dan yapılan açıklamaya göre, marka, Ambition 2030 yol haritasının hayata geçirilmesi için sürdürülebilirlik taahhüdünü güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Sürdürülebilirlik Raporu'nu açıklayan Nissan, sürdürülebilir bir şirket olmakta kararlı adımlar atmayı sürdürüyor.

Marka, Sürdürülebilirlik Raporu ile karbon nötr bir şirket olmak amacıyla Nissan markalı araçlardan kaynaklanan egzoz emisyonlarını azaltmayı ve 2030'ların başına kadar tüm yeni modellerin elektrikli versiyonlarını satışa sunmayı hedeflediğini açıkladı.

Elektrikli araç (EV) ekosistemini geliştirmek için 4R ve Blue Switch gibi girişimleri yaygınlaştıran Nissan, bu doğrultuda pil ve araç teknolojilerinde de iyileştirmeler yapacak. Nissan, bu doğrultuda araç güvenliğini artıran teknolojiler geliştirmek, bu teknolojileri daha fazla müşteri için erişilebilir kılmak ve herkesin güvenli ve güvenilir mobiliteye erişmesini sağlamak amacıyla kapsayıcı mobilite çözümleri sunmak için de çalışıyor.

Mayıs 2018'de başlatılan Blue Switch programı, afet önleme, enerji yönetimi, iklim değişikliği, turizm ve nüfus azalması ile ilgili konuları ele almak için elektrikli araçların kullanımını teşvik ediyor.

Blue Switch programının bir parçası olarak Nissan ve Sumitomo Corp.'un ortak girişimi olan 4R Energy, Nissan LEAF elektrikli otomobillerinden kullanılmış 40 kilovat saat pilleri yeniden kullanarak sabit bir pil geliştirdi.

Şirket, müşterilerin elektrikli araçlarda (EV) depolanan elektriği V2X (Araçtan Her Şeye) teknolojisi aracılığıyla kullanmalarına olanak tanıyan yeni bir ürün de geliştirirken, Nissan, Blue Switch programı aracılığıyla yerel yönetimler ve şirketlerle iş birliğini daha da genişletmeyi ve 4R Energy ile birlikte gelişmiş enerji yönetimini desteklemeye devam etmeyi planlıyor.

Nissan'ın 2030 hedefleri doğrultusunda açıkladığı Ambition 2030 yol haritasında çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) öncelikleri arasında, tüm değer zinciri boyunca karbon ayak izini azaltmak ve Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen Race to Zero küresel kampanyasına katılan ilk Japon otomobil üreticisi olmak yer alıyor.

Nissan ayrıca Ambition 2030 doğrultusunda sektörler arası iş birlikleri kurarak, toplum ve hükümetlerle bir araya gelerek emisyonları azaltmayı, dünyayı güvenli enerji yönetimi çözümleriyle güçlendirmek üzere yenilenebilir enerji kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyor.

– 200 milyar yenlik Sürdürülebilirlik Tahvili

Nissan, Ambition 2030 doğrultusunda, tüm bu eylemlerini desteklemek için çevre dostu ürün, teknoloji ve yeni mobilite hizmetleri geliştirmek üzere kaynak yaratma çalışmalarını da sürdürüyor.

Bu doğrultuda sürdürülebilir finans çerçevesi oluşturan Nissan yeni nesil elektrikli araçlarını, pillerini, çevre teknolojilerini ve yeni mobilite hizmetlerini finanse etmeye yardımcı olmak için 200 milyar Yen tutarında Sürdürülebilirlik Tahvilleri'nin hüküm ve koşullarını açıkladı.

Tahviller, Nissan'ın Sürdürülebilir Finans çerçevesinin Temmuz 2022'de kullanıma sunulmasından bu yana topladığı ikinci fon dilimini temsil ediyor. Nissan Sürdürülebilir Finans Çerçevesi, Nissan'ın sürdürülebilirlik çabalarını daha da geliştirmek için ihtiyaç duyduğu fonları toplamasını sağlayacak ve kasım ayında açıklanan yeşil sendikasyon kredisinin ardından, sürdürülebilir bir şirket olma hedefini gerçekleştirmek için yaptığı yatırımların ivmesini artıracak.

Tahvil ihracı girişimi ile Nissan “İnsanların yaşamlarını zenginleştirmek için inovasyona yönlendirme” amacı doğrultusunda sürdürülebilirliği çalışmalarının merkezine yerleştirecek ve Nissan kullanıcıları için elektrikli araçla yolculukları ve toplumu güçlendirmek için elektrifikasyonu ve teknolojik yeniliği hızlandıracak.

Nissan bu girişim ile ayrıca sürdürülebilirliği teşvik etme ve daha temiz, daha güvenli ve daha kapsayıcı bir dünya yaratma çabalarını güçlendirme taahhüdünün altını çizerken, Sürdürülebilir Finans çerçevesinden elde edilen gelir Nissan'ın yenilenebilir enerji kullanımı, temiz üretim sistemleri, elektrikli araç şarj altyapısı, pilin yeniden kullanımı ve otonom sürüş teknolojilerindeki projeleri desteklemek için de kullanılacak.

Bu doğrultuda çevresel, sosyal ve yönetişime (ESG) odaklanan bağımsız araştırma firması Sustainlytics ise Nissan Sürdürülebilir Finans çerçevesi kapsamında gelir elde edecek iş alanları ve teknoloji projeleri için uygunluğunu inceleyerek söz konusu çerçevenin Yeşil Tahvil İlkesi 2021, Sosyal Tahvil İlkesi 2021, Sürdürülebilirlik Tahvili Kılavuzu 2021, Yeşil Kredi İlkesi 2021 ve Sosyal Kredi İlkesi 2021 ile uyumlu olduğunu ortaya koydu.

Fonlar, çerçevede tanımlanan uygun yeşil ve sürdürülebilirlik projelerini desteklemek üzere kullanılırken elektrikli araç ve otonom sürüşün tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi dahil olmak üzere kilit alanları kapsayacak.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu