Sağlık

Obez insanlardan daha çok tehlikedeler… Alzheimer işareti

Paylaş:

Azlheimer’ın nedeni ve tedavisi bilim dünyasının odağında. Uzmanlar bu hastalık için ellerinden geleni yapıyorlar. Son olarak yeni bir araştırma da Alzheimer riski ile insanların kiloları ortasında bir temas olup olmadığını inceledi.

Araştırmalar, “zayıf şişman” olmanın Alzheimer riskini, obez insanlardan daha fazla artırdığını öne sürüyor. 56 orta yaşlı kişi üzerinde yapılan küçük bir çalışmada daha fazla iç organ yağına sahip olanların beyinlerinde, daha gevşek yağa sahip olanlara nazaran demansla temaslı daha fazla tehlikeli protein bulunduğunu ortaya çıkardı.

İç organ yağı, dışarıdan görünmez ve sağlıklı BMI’ye sahip şahıslarda bile değerli ölçüde iç organ yağı bulunabilir. Lakin kana iltihaplanmaya neden olan kimyasallar ve hormonlar salabilir, bu da beyinde iltihaplanmaya neden olur ve Alzheimer’a neden olabilir.

Washington Üniversitesi’nden Dr Mahsa Dolatshahi şunları söyledi: “BMI’yi beyin atrofisi yahut daha yüksek demans riski ile ilişkilendiren öteki çalışmalar olmasına karşın, daha evvel yapılan hiçbir çalışma makul bir tip demans ile temas kurmadı.”

Araştırmacılar, ortalama BMI 32 olan, yaşları 40-60 ortasında olan, bilişsel açıdan sağlıklı 54 iştirakçinin datalarını inceledi. Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezleri’ne nazaran 30’un üzerindeki bir BMI obez olarak sınıflandırılmakta.

Deri altı yağı ise derinin çabucak altında bulunan ve selülit oluşmasına neden olan titrek yağ tipidir. Bu yağ çeşidi aslında en az ziyanlı olanıdır ve bağırsak yerine uyluk ve kalça etrafında birikerek armut biçimli bir beden oluşturur. İç organ yağından farklı olarak deri altı yağ, kimyasal husus salmaz ve deri ile kas ortasında bir katmandır.

Araştırmacılar iç organ yağının, iştirakçilerde Alzheimer hastalığının en erken hafıza kaybı semptomlarının ortaya çıkmasından 15 yıl öncesine kadar beyinde meydana gelen değişikliklerle bağlantılı olduğunu buldu.

Alzheimer’ın beyindeki en erken gelişimi, birinci semptomların ortaya çıkmasından 20 yıl öncesine kadar dayanıyor. Bu yüzden araştırmacılar iç organlardaki yağın uzun vadeli tesirini takip etmek için çalışmanın iştirakçilerini takip etmeyi planlıyor.

Çalışma müelliflerinden Dr Cyrus Raji, bulguların Alzheimer’ın erken teşhisine ve potansiyel tedavilere yardımcı olabileceğini söylüyor: “Bu, bu cins beyin değişikliklerinin ortalama olarak 50 yaş kadar erken bir vakitte, Alzheimer’ın en erken hafıza kaybı semptomlarının ortaya çıkmasından 15 yıl öncesine kadar meydana geldiğini gösteriyor.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu