Spor

Okan Buruk: Şampiyonlar Ligi kümesindeki bütün kadroları eşit görüyorum

Paylaş:

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, UEFA Şampiyonlar Ligi A Kümesi birinci haftasında yarın Danimarka temsilcisi Kopenhag ile yapacakları maçın ehemmiyetine değinerek kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Buruk, yarın saat 19.45’te RAMS Park’ta başlayacak karşılaşma öncesinde Florya Metin Oktay Tesisleri’nde gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bu dönem Galatasaray’ın UEFA Şampiyonlar Ligi, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin ise UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde ülke puanı için uğraş ettiğini hatırlatan Buruk, “Bu maçı geçen yıldan hayal etmeye başlamıştık. Geçen dönem şampiyon olup, Şampiyonlar Ligi’nde oynamayı düşünmüştük. Genlerinde Avrupa olan, Şampiyonlar Ligi’nde en fazla uğraş eden Galatasaray’ın yine Şampiyonlar Ligi’nde olması, topluluğumuz ve ülkemiz için çok kıymetli. Bir yandan ülke puanını savunduk. Tüm kadrolarımız dayanılmaz bir katkı sağlıyor. Biz de Şampiyonlar Ligi’ne girerek bu katkıyı sağladık. Dönemin en başındayız. Avrupa’da üç kıymetli Türk grubu kümelere kaldı. Üç kadronun gayesi de kümelerden çıkmak.” diye konuştu.

“RAKİP GENÇ, KOŞAN, GAYRET EDEN BİR TAKIM”

Sarı-kırmızılı ekibin teknik yöneticisi, Kopenhag maçının şiddetli geçeceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Bizim en büyük maksadımız de bu kümeden çıkabilmek. Kuvvetli bir maç olacak. Altı tane çok değerli maç var. Hepsi de birebir ehemmiyete sahip. Burada olmanın keyfine varmamız, oyun hamasetini her maçta göstermemiz, kazanmayı her maçta istememiz gerekiyor. Takım kalitemiz ve taraftarımızın takviyesiyle Galatasaray’ın bundan evvel gösterdiği muvaffakiyetleri tekrar yaşatmak için çok kıymetli bir müsabakaya çıkacağız. Karşımızda çok değerli bir kadro var. Genç, koşan, uğraş eden bir grup. Kendi liglerinde son 2 dönemin şampiyonu. Bu dönem da başkanlar. Güzel bir gruba karşı oynayacağız. Hedefimiz kazanmak. Ben hazırım, oyuncularım hazır. Geçen dönem büyük ve kıymetli maçları daha yeterli oynadığımızı gösterdik. Amacımız Şampiyonlar Ligi arenasında çıkacağımız birinci maçta kazanabilmek. Elimizden gelenin fazlasını yapacağız.”

Müsabakada taraftara büyük iş düştüğünü vurgulayan Buruk, “Taraftarımızla birlikte çok değerli bir gün bekliyor. En değerli şey sabırlı olmak. Yarınki maçta da sabır çok kıymetli. Birinci dakikadan son dakikaya kadar sabırlı olmamız lazım. Bazen skor geç gelebiliyor. Maçı 90 dakikaya yaymak ve oyuncuların hepsine dayanak vermek gerek. İnşallah olmaz lakin kusur da yapılabiliriz. Bu durumda da oyuncularımıza çok değerli bir takviye gerekiyor. Oyuncularımız yarınki maça hazır. En âlâ takımımızla alana çıkmaya çalışacağız. Amacımız kazanmak.” tabirlerini kullandı.

“ZAHA OYNAYABİLECEK DURUMA GELDİ”

Okan Buruk, Fildişi Kıyılı yıldız Wilfried Zaha’nın büsbütün hazır olduğunu lisana getirdi.

Yeni transferler Hakim Ziyech, Tanguy Ndombele, Wilfried Zaha ve Davinson Sanchez ile ilgili yarınki planının sorulması üzerine Buruk, “Zaha’yı yarınki maçta takıma alacağız. Oynayabilecek duruma geldi. Doğal ki maç eksiği var lakin idmanları büsbütün yaptı. Şiddetli idmanlar da yaptık. Bunların hepsinde yüzde 100 yer aldı. Davinson da oynayabilecek durumda. Tam takım olarak maça hazırız. Yarın yalnızca başlangıcı değil devamında neler yapacağımızı da düşünüyoruz. Yarın 90 dakikalık müddet içinde bütün oyuncularımızın çok değerli var.” değerlendirmesinde bulundu.

“GRUPTAKİ BÜTÜN GRUPLARI EŞİT GÖRÜYORUM”

Okan Buruk, A Grubu’ndaki 4 kadronun da eşit talihe sahip olduğunu söyledi.

Kopenhag’ın yanı sıra Almanya’dan Bayern Münih ve İngiltere’den Manchester United’ın yer aldığı A Grubu’ndaki bahtları kıymetlendiren 49 yaşındaki teknik adam, şöyle konuştu:

“Gruptaki bütün ekipleri eşit görüyorum. Maçlar oynanmadan kimin ne yapacağını bilemiyoruz. Natürel ki takım olarak güçlü, favori ekipler var fakat birinci maçtan itibaren alanda kimin ne yapacağı kıymetli. Dışarıda konuşmak, maç öncesi değerlendirmeler bir mana tabir etmiyor. Alanda yapılanlara bakacağız. Birçok Avrupa kupası maçında bunu yaşadık. Rakibimiz buraya puan almaya gelecek. Uygun savunma yapıp, geçişleri deneyecek. Kopenhag, çok âlâ bir kadro. Âlâ oyunculara sahip ve takım derinliği olan bir grup. Kümede herkes kadar bahtları var. O yüzden rakibimizi önemsiyoruz. Kazanmak için konsantrasyonumuzu üst çekmemiz, kendimize çok fazla güvenmemiz gerekiyor. Oyunu taraftarımızın baskısıyla birleştirmemiz gerek. Bunları yaparsak başarılı olacağımızı düşünüyorum.” (AA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu