GüncelGündem

Otobüsün peşinden koşan yolcuya sonlandı, seferi bıraktı gitti

Paylaş:

Olay, dün akşam saatlerinde Muratpaşa ilçesinde meydana geldi. MC 12 levhalı, 07 AU 0135 plakalı özel halk otobüsünü kullanan Halil Ay, durakta bekleyen bir kişiyi otobüs dolu olduğu gerekçesiyle almadan yoluna devam etti. Bunun üzerine yavaş ilerleyen trafikte otobüse alınmayan yolcu otobüsün yanına gelerek camına vurmaya başladı. Hareket eden otobüsün yanında koşan yolcu, başka durağa kadar gitti.

Bu sırada yolcunun otobüsün altında kalmasından korkan sürücü Ay durakta durunca, inen yolcunun yerine otobüsü yaklaşık 500 metre kovalayan yolcu bindi. Sürücü Ay, yolcuya yer olmadığı için kendisini almadığını ve konuşmaya devam ederse otobüsten ineceğini söyledi. Yolcu konuşmaya devam edince tansiyonu yükselen Ay, seferini yarım bırakarak otobüsten indi.

Halil Ay

YOLCULAR OTOBÜSÜ SÜRMEYE İKNAYA ÇALIŞTI

Bu sırada yolcuların cep telefonu ile çektiği imgelerde sürücünün araçtan indiği ve ‘Sürmeyeceğim, polis çağırabilirsiniz, sürmeyeceğim, ben de beşerim, sürmeyeceğim’ diye bağırdığı, yolcuların da sürücüsü otobüse binmek için ikna etmeye çalıştığı ve ‘Çocuğum bekliyor gideceğim, bu olay da moda oldu’ diye reaksiyon gösterdiği görüldü.

Bir diğer imgede ise bir işyeri önünde oturan sürücünün, Otomobil ağzına kadar dolu. Çallı durağına girmedim. O otomobilde ayakta bayanlar var. Senin de akraban. Yer yok bu yüzden almadım beyefendiyi. Orada trafik sıkışık gidemiyorum. Beyefendi cama vura vura buraya kadar geldi. Burada yolcu indi. Ben de ‘Arkadaşım laf söylersen aşağıya ineceğim’ dedim. Laf söyledi ben de indim. Yer var da ben mi almıyorum ya” diye serzenişte bulundu.

Ay’ın kullandığı otobüste ‘Şoförün insan olduğunu, etten kemikten olduğunu unutmayalım. Küçük kusurlara büyük yansılar vermeyelim. Empati lütfen’, ‘Lütfen herkes üzerini düşeni hakikat yapsa problemsiz seyahat edebiliriz’ üzere ihtar yazıları olduğu görüldü.

‘BİZİM VE ÖBÜR YOLCULARIN HAYATINI TEHLİKEYE ATTI’

Seferine başladıktan kısa mühlet sonra otobüsün kapasitesinin dolduğunu belirten Halil Ay, Otobüsteki beşerler da etten kemikten. Her binen yolcu bizim konuğumuz. Otobüs dolduğundan ötürü kimi duraklarda yolcu alamadık. Çallı’ya geldikten sonra otomobil dolu olduğu için durakta durmadım. Durakta otobüse binemeyen yolcu ardımızdan koşmaya başladı. Tıpkı vakitte kendisiyle birlikte bizim ve öbür araç şoförlerinin hayatını tehlikeye attı” dedi.

Trafiğin sıkışık olması sebebiyle otobüsün durduğu yerlerde takip eden yolcunun camlara vurduğunu belirten Ay, Sağ tarafımda yolcu olduğu için kendisini yalnızca aynadan çok az görebiliyordum. Tekerleğin altında kalmasından korktum. Birinci durakta da yolcu ineceği için mecburen durdum. Beyefendi de ara fazla lakin durduğumuz durağa kadar koştu ve bindi. Kendisine ‘Araba dolu olduğu için almadım. Konuşma lütfen. Konuşursan ineceğim’ dedim. Bana daima ‘Beni nasıl almazsın, kapıyı nasıl açmazsın’ diye konuşmaya devam etti” diye konuştu.

‘DEVAM ETSEM TAHMİNEN DE KAZA YAPACAKTIK’

Otobüsteki başka yolcuların kendisini savunmadığını söyleyen Ay, O anda tansiyonum yükseldi ve gözüm karardı. Arabayı devam ettirme gücünü kendimde göremedim. Olayın farklı bir boyuta taşınmasını istemedim. O an otomobilden inmenin en yanlışsız karar olduğunu düşündüm. Otomobildeki herkesin canı bize emanet.

Ben o sırada yaşadığım sıhhat sorunu nedeniyle devam etmek istemedim. Devam etsem tahminen de 100 metre sonra kaza yapacaktık. Esnaf sağ olsun beni sakinleştirdi. Keşke bu olay olmasaydı. Onun insanlığına kalmış bir olay. Ben dün yaşadığımız olayı unutmak istiyorum. İşimi seviyorum ve tekrar severek yapmak istiyorum. Bir tam tıp saatlerce sürüyor. Bazen 3-4 tıp otomobilden inemediğimiz oluyor. Biz vatandaşımızdan anlayış bekliyoruz” diye konuştu. (DHA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu