AktüelGüncelGündemTürkiye

Polis kurşunuyla yaşamını yitiren Çetin Kaya’nın ailesinin avukatı konuştu

Paylaş:

Polis kurşunuyla yaşamını yitiren Çetin Kaya'nın ailesinin avukatı konuştu

İstanbul Kadıköy’de 29 Kasım’da, set işçisi Çetin Kaya, denetim yapan polisin ‘dur’ ihtarına uymadığı gerekçesiyle polis memuru S.E. tarafından başından vurularak hayatını kaybetti. Görevden uzaklaştırılan polis memuru S.E., Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, sevk edildiği hakimlikçe “kasten öldürme” suçundan tutuklandı. Şüpheli S.E. ifadesinde suçlamaları kabul etmedi.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Çetin Kaya’nın ‘dur’ ihtarına uymadığı, yaşanan kovalamacanın ardından polise mukavemette bulunduğu ve polis memurunun silahının ateş alması sonucu vurulduğu belirtildi. Açıklamada, Kaya’nın üzerinden 15 paket uyuşturucu madde ele geçirildiği belirtildi.

Sinema Televizyon Sendikası da bir açıklama yaparak, olayın görgü tanıklarının adli sürece destek olmasını istedi. Çok sayıda ünlü isim de bu açıklamayı sosyal medya hesaplarından paylaştı. Öte yandan Çetin Kaya’nın öldürülmesi TBMM gündemine de taşındı. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy da soru önergesi verdi.

Valiliğin açıklamasındaki iddiaları kabul etmediklerini söyleyen Çetin Kaya’nın ailesinin avukatı Orçun Fide SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi; “O zaman Valiliğe şu soruyu sormak gerek: 15 paket uyuşturucu ile yakalanan biri ifadesi alındıktan sonra niye serbest bırakılmış? Kovalamaca yaşanmadığı yönünde iddiamız var. Çevrede kimse bir kovalamacaya şahit olmamış. Kimse herhangi bir siren sesi, dur ihtarı duymamış. İddiamız, olay günü Çetin Kaya iki eli kelepçeliyken ensesinden silahla vurulduğu”

Görgü tanıklarının ulaşmasını isteyen Avukat Fide, “İnsanları cesur olmaya davet ediyorum. Gerçek ortaya çıksın istiyorum” dedi.

POTASYUM SİLİKAT NE İŞE YARAR?

· Kutikula tabakasının hemen altında epidermal hücrelerde bir tabaka halinde toplanır.

· Biotik ve abiotik streslere karşı bitkiyi korur.

· Silisyumun hücre duvarında toplanması ile böceklere karşı mekanik bir koruma etkisi sağlanır. B öcekler silisyum ile kuvvetlenmiş kutikula tabakasını geçmekte zorlanır.

· Çeltikte yapılan silisyum uygulama çalışmalarına göre silisyumun çeltik yapraklarını önemli ölçüde dikleştirmiş ve kontrol (Silisyum uygulanmayan) bitkilerine göre bitki kuru ağırlığının arttığı gözlenmiştir.

· Silisyum uygulanan bitkilerin daha canlı bir yeşil renge sahip olduğu rahatça göze çarpar. Bunun sebebi, yaprakların 40–70 derecelik artışları ışıktan yaralanmayı arttırdığı için bitkilerde fotosentez oranını %36 oranında arttırır ve bu da bitki kuru ağırlığında artış sağlar.

Narda Kirazda ve Domateste Çatlamaya SON..!!!
Hububatta Başakların Yatmasına ve Dane Dökümüne SON..!!!
DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu