Dünya

Rus siyaset uzmanı Dugin’den nükleer yorumu: Putin blöf yapıyor sanıyorlar

Paylaş:

Kızı Darya Dugina’yı geçen ay Moskova’da düzenlenen bombalı taarruzda kaybeden ünlü Rus siyaset uzmanı Aleksandır Dugin, Batı’nın Rusya’nın nükleer taarruz düzenleme mümkünlüğünü fazla ciddiye almayarak yanılgı yaptığını, Rus hükümeti içinde nükleer seçeneğin önemli ciddi değerlendirildiğini söyledi.

Moskova’da geçen ay kızı Darya Dugina’nın aracına bomba konularak öldürülmesiyle sarsılan ünlü Rus siyaset uzmanı Aleksandır Dugin, Rusya’nın seferberlik kararıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Rusya’nın en kıymetli siyaset uzmanlarından biri olan ve birebir vakitte Devlet Lideri Vladimir Putin’in “beyni” olarak da anılan Dugin, nükleer savaş mümkünlüğünün giderek büyüdüğünü belirtti. Batı’nın Rusya’nın nükleer hücum düzenleme mümkünlüğünü fazla ciddiye almayarak yanılgı yaptığını savunan Dugin, Rus hükümeti içinde bu türlü bir seçeneğin önemli ciddi değerlendirildiğini öne sürdü.

Ukrayna’daki işgale takviye veren Rus uzman, bir nükleer taarruz ihtimaliyle ilgili olarak “Bu çok mümkün. Rusya’da bu ihtimali düşünenler var mı? Buna hiç kuşku yok” dedi. “Batı bunu blöf sanıyor ancak yanılıyor” diye konuşan Dugin, Rusya için savaşı kaybetmenin kabul edilemez bir durum olacağını ve nükleer senaryonun göz arkası edilemeyeceğini söyledi.

‘RUSYA’NIN SAVAŞI KAYBETMESİ REJİMİN SONU OLUR’

Ukrayna’daki savaşın bir dünya savaşına dönüşmeye başladığını da kaydeden Dugin, Rusya’nın savaşı kaybetmesinin yalnızca ülkedeki rejimin sonu olmayacağını, birebir vakitte tüm dünyayı felakete sürükleyeceğini savundu.

Dugin ve akında ölen kızı.

Ukrayna savaşı neredeyse 7 ayı geride bırakırken Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, dün savaşın gidişatını değiştirebilecek bir açıklama yaparak kısmi seferberlik ilan etmişti. Putin, Batılı ülkelerin Ukrayna’da barışçıl tahlil istemediklerini belirterek “Toprak bütünlüğümüz tehdit edilirse Rusya mevcut tüm yolları kullanacak, bu bir blöf değil” demişti.

Batı ülkelerinin Rusya’ya “nükleer şantaj” uyguladığını tez ederek Moskova’nın tüm gücüyle Batı’ya karşılık vereceğini kaydeden Putin, Rusya’nın buna “yanıt verecek birçok silahı” olduğunu söz etmişti.

Rusya’nın tanınmış isimlerinden Dugin, 29 yaşındaki gazeteci kızı Darya Dugina’nın geçen ay bombalı hücumda hayatını kaybetmesinin akabinde yaptığı açıklamada Kiev’i suçlayarak “Böyle dayanılmaz darbeler bizleri, halkımızı kıramayacak. En âlâ ve en savunmasızlarımıza karşı kanlı terör hücumlarıyla irademizi kırmak istediler. Bunu başaramayacaklar” diye konuşmuştu.

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu