Ekonomi

Schneider Electric, 2023’te gelirlerini 36 milyar avroya yükseltti

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – 2023 yılında Schneider Electric'in toplam gelirleri organik olarak yüzde 13'lük artışla 36 milyar avroya ulaştı.

Schneider Electric, 2023 yılı finansal ve finansal olmayan sonuçlarını açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 2023 yılında şirketin toplam gelirleri organik olarak yüzde 13'lük artışla 36 milyar avro olarak tespit edildi. Bu dönemde şirketin net gelirleri yüzde 15'lik yükselişle 4 milyar avro olarak gerçekleşirken, yıllık düzeltilmiş FAVÖK 6,4 milyar avroya ulaştı ve organik olarak yüzde 25 arttı.

Şirket, serbest nakit akışını yüzde 38'lik artışla 4,6 milyar avroya yükseltti. Şirket, 2023 yılında sürdürülebilirlik taahhütlerini de hedeflerinin üzerinde bir performansla tamamladı.

Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi değerlendirmesine göre ise şirket, hedefin 0.13 puan üzerine çıkarak 6,13 olarak gerçekleşen bir performansla paydaşlarının ve gezegenin refahı için çalışmaya devam etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Schneider Electric CEO'su Peter Herweck, güçlü performanslarını 2024'te de sürdürmeyi hedeflediklerini belirterek, “2023 yılında şirketimiz, rekor seviyede büyüme ve gelişim göstermeye devam etti. Şirket gelirlerde yüzde 13'lük organik büyüme, mükemmel organik marj gelişimi, yüksek serbest nakit akışı ve güçlü bir net gelir artışı ile yeni bir başarı tablosuna imza attı.” ifadelerini kullandı.

Herweck, bu yüksek performansı 2024'te de sürdürme hedefiyle yıla başladıklarının altını çizerek, “2024 yılı, ‘Yeni Ufuklar’ adını verdiğimiz ve sürdürülebilir büyümeye ve gelişmeye odaklandığımız 4 yıllık stratejinin ilk adımı olacak.” açıklamasında bulundu.

– Schneider Electric, tüm iş kollarında yüksek bir performansa imza attı

Schneider Electric'in güçlü yıllık performansında 4. çeyrekteki başarılı çalışmaları da önemli bir rol oynadı. Bu dönemde şirket gelirleri organik olarak yüzde 9,1'lik artışla 9,480 milyon avro olarak gerçekleşti. Schneider Electric, 2023 gelirlerinin yüzde 53'ünü ürün segmentinden aldı.

Şirketin 2023 gelirlerinin yüzde 28'ini oluşturan sistemler segmenti, 4. çeyrekte organik olarak yüzde 17 büyüdü.

Bu büyümede küresel çapta Veri Merkezi ve Altyapı projelerinde devam eden yoğun taleple desteklenen Enerji Yönetimi’ndeki çift haneli organik büyüme etkili oldu. Endüstriyel Otomasyon alanında ise büyümeyi Proses ve Hibrit sistem satışları tetikledi.

2023 gelirlerinin yüzde 19'unu oluşturan Yazılım ve Servisler segmenti organik olarak yüzde 17 büyüdü. Yazılım ve Dijital Servisler ise organik olarak yüzde 28 büyüme gösterdi.

Schneider Electric çatısı altında hizmet veren AVEVA, 31 Aralık 2023 itibarıyla yüzde 19 artışla Yıllık Tekrarlayan Gelirde büyüme kaydetti. Yeni müşteri kazanımları ve mevcut müşteri tabanında yeni ürünlere olan ilgi bu büyümede etkili oldu.

Enerji Yönetimi agnostik yazılım teklifleri, 4. çeyrekte yüksek çift haneli organik gelir büyümesi sağladı. Grubun inşaat sektörü için yazılım teklifi (RIB Yazılımı) güçlü büyüme ile bu gelişimde rol oynadı. Güç Şebekelerinin dijitalleşmesine hizmet eden EcoStruxure çözümleri de bu dönemde güçlü çift haneli büyüme sağladı.

– 2023 yılında şirket gelirlerinin yüzde 56'sı dijital çözümlerden sağlandı

2023 gelirlerinin yüzde 10'unu oluşturan Saha Servisleri, son çeyrekte yüzde 9 organik büyüme gösterdi. Dijital ve Alan Hizmetleri kapsamında yürütülen sürdürülebilirlik danışmanlığı ve hizmet teklifleri, bu dönemde yüksek tek haneli oranda büyüme sağladı.

Bu gelişimde şirketin dünyanın çeşitli bölgelerinde özel sektör ve kamu kurumlarına sunduğu danışmanlık hizmetleri ve çözümler etkili oldu. Aynı zamanda bu segmentte hizmet veren EcoAct'in satın alınması da şirketin performansına pozitif etki sağladı. 2023 yılında şirket gelirlerinin yüzde 56'sı dijital çözümlerden sağlandı.

Schneider Electric, 2027'ye dek bu oranı yüzde 60-65 bandına yükseltmeyi hedefliyor. 100'ü aşkın ülkede faaliyet gösteren şirketin 2023 yılı gelirlerinde yüzde 34'lük payla Kuzey Amerika etkili bir role sahip. Bu bölgede şirket 2023 yılında organik olarak yüzde 8'lik bir büyümeye imza attı. Şirketin diğer önemli pazarları olan Batı Avrupa ve Asya Pasifik'te de şirketin çözümlerine olan talep artmaya devam etti.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu