Ekonomi

TAB Gıda, hızlı büyümesini sürdürüyor

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – TAB Gıda dijitillaşme, restoran açılışları ve renovasyon çalışmalarıyla büyümeye devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, TAB Gıda, restoran ağını genişleterek, hızlı büyümesini sürdürüyor.

Franchise yatırımcılarına sunduğu “cazip” fırsatlar ve gıda işletmeciliği konusundaki ihtiyaçlarının tamamına yakınını kendi bünyesinde çözebilen ekosistemin desteğiyle faaliyetlerine devam eden şirket, dijitalleşme yatırımları, güçlü insan kaynağı ve açtığı restoranlarla yılda ortalama 350 milyon müşteriye hizmet sunuyor, 204 milyona yakın sipariş fişini işleme alıyor.

30 yıllık tecrübesiyle sürdürülebilir büyümesini devam ettiren TAB Gıda, 2023 sonu itibarıyla kendi işlettiği 928 restoran ve franchise yatırımcılarıyla işletilen 687 restoranla birlikte toplamda 1615 restorana ulaşırken, şirket, 2024 yılı içinde restoran ağına 200’ün üzerinde yeni restoran ekleyerek büyümeye devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAB Gıda Co-CEO’su Sinan Ünal, ekonomideki değişken koşullara rağmen TAB Gıda'da elde ettikleri başarının tesadüf olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında finansal ve operasyonel büyüme hedeflerimize ulaştığımız için mutlu ve gururluyuz. Başarılarla geçen bir yılı geride bırakırken artan restoran sayımızdan da güç alarak, önümüzdeki yılın da şirketimiz için başarılarla dolu geçeceğine inanıyoruz. Bu başarımızın arkasında yoğun çalışmalarımız ve ekosistem şirketlerimizden aldığımız güç yatıyor. Çatı şirketimiz TFI TAB Gıda Yatırımları sayesinde kırmızı etimizi, yeşilliğimizi, ekmeğimizi, patatesimizi kendimiz üretiyor, dijital inovasyonlar ve lojistik dahil birçok konuda sektörde standartları belirleyebiliyoruz. Sunduğumuz cazip fırsatlarla yatırımcılarımıza güven vermeyi ve karlı büyüme fırsatları sunmayı sürdürüyoruz.

TAB Gıda olarak, bünyemizdeki markalara yatırım yapmak isteyen yatırımcılara tedarik zinciri yönetimi, operasyonel ve pazarlama tecrübesinin yanı sıra satın alma gücünden faydalanma imkanı sağlıyoruz. 2024 yılında da Türkiye’nin her yerinde en iyi deneyimi sağlayan hizmetlerimizi daha da güçlendirmeye devam edeceğiz. 2024 yılında benzersiz gıda ekosistemimizle konsolide hasılatımızın yüzde 80 artarak 30 milyar TL seviyesine çıkmasını öngörüyoruz. Karlı büyüme ile yatırımcılarımıza verdiğimiz güveni daha da pekiştireceğiz.”

– “2024'te 200'den fazla restoran açmayı hedefliyoruz”

Sinan Ünal, sürdürülebilir büyümenin en önemli etkenlerinden birinin de yeni restoranlar açmak olduğuna işaret ederek, istikrarlı bir büyüme için yeni restoranlar açmanın çok önemli olduğunu, bu nedenle restoran sayılarını her geçen gün artırdıklarını aktardı.

Aynı zamanda mevcut restoranlarda yenileme ve dijitalleştirme çalışmaları gerçekleştirdiklerini bildiren Ünal, şu bilgileri paylaştı:

“Tüm yatırımlarımızda dijital inovasyonları odağımıza alıyoruz. Müşterimize benzersiz ve en gelişmiş deneyimler yaşatmak, müşteri memnuniyetini artırmak için sürekli kendimizi yeniliyoruz ve restoranlarımızı kesintisiz yatırımlarımızla güçlendiriyoruz. Özellikle büyük veri analizi ve yapay zeka çözümlerimizle desteklediğimiz dijitalleşme adımlarımızı hızlandırıyoruz. Dijitalleşen operasyonlarımız sayesinde, anlık karar verme, bunları hızla uygulama ve beklentimizi daha iyi karşılayacak sonuçlar için aksiyon alabilme yeteneklerine sahibiz. Tüm bunların yanı sıra satışlarımızı desteklemek üzere, büyük veri analizi ve yapay zekâ destekli çözümlerimiz üzerinden fark yaratan ve rekabet avantajı sunan pazarlama stratejileri uyguluyoruz. Bugün rekor sayılabilecek 1615 restoran sayısına ulaşmamız, bize gerçekten işimizi çok iyi yaptığımızı gösteriyor. 2024 yılında da karlı büyümeye odaklanarak, sürdürülebilir büyüme stratejimizin önemli bir parçası olan dijitalleşme ve renovasyon çalışmalarından güç alarak 200’den fazla restoran açmayı hedefliyoruz.”

– Dünya genelinde 3 bini aşkın restoran

Verilen bilgiye göre, TAB Gıda, yaklaşık 30 yıl önce Burger King markasıyla giriş yaptığı Türkiye’de hızlı servis restoran zinciri sektöründe hızla büyüdü. Şirket bugün Burger King, Sbarro, Popeyes, Arby’s ve Subway gibi beş global, Usta Dönerci ve Usta Pideci ile iki ulusal olmak üzere toplam yedi markayla Türkiye’nin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti ve Gürcistan’da 1615 restoranla hizmet veriyor.

Çatı şirket TFI TAB Gıda Yatırımları ise 1600’ü aşkını Çin’de olmak üzere, TAB Gıda ile birlikte toplamda 3 binden fazla restoran işletiyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu