Spor

Taraftar heyecanlandı! Jorge Jesus’tan transfer ve Cristiano Ronaldo açıklaması

Paylaş:

Fenerbahçe, Dostluk Turnuvası’nda karşılaştığı İspanya La Liga takımı Rayo Vallecano’yu 3-1’lik skorla mağlup etti. Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus açıklamalarda bulundu. Birinci hazırlık maçlarını oynadıklarını söyleyen Jesus, “4 hafta hazırlık maçları yapacağız ki oyuncular maç ritmini kaybetmesin. Bu manada oynadığımız hazırlık maçları kıymetli. Birinci yarı güzeldik. Uygun performans sergiliyorduk ancak kolay gol yedik. Birinci yarı oyuna hükmettik ancak sonuca hükmedemedik. Yapmış olduğumuz değişikliklerle performansımız üste gitti. Hazırlık maçı da olsa kazanmak kıymetlidir. En kıymetlisi sakatlık yaşamamaktır. Pedro’nun sakatlığı güzel olmadı. Keyif kaçırıcı bir durumdu” formunda konuştu.

“PEDRO’YA TEST YAPILACAK”

Müsabakada sakatlanarak oyundan alınan Pedro ile ilgili yöneltilen soruya Jesus, “Lige verilen 4-5 haftalık ortanın bizim açımızdan yeterli olacağını biliyorduk. Sakatların geri dönmesi açısından. Lincoln, King ve Mert bugün oynadılar. 2 sakat oyuncumuz daha var; Peres ve Arda. Arda, ulusal grupta sakatlık yaşadı. Pedro’nun durumu umarım önemli değildir. Şu an hastaneye gitti ve testler yapılacak. Onunla ilgili şu an bir şey bilmiyorum” cevabını verdi.

“TRANSFER PERİYODUNDA İYİLEŞTİRECEĞİZ”

Jorge Jesus, transfer devrinde savunma bölgesine destek yapacaklarını lisana getirerek, “Şu anda Fenerbahçe’nin yabancı sonu sebebiyle kontenjanı dolu. Birini transfer edebilmemiz için yazılmış oyunculardan birinin gitmesi gerekiyor. Lemos bugün oynadı o durumda çok fazla tahlil yok. İki genç oyuncu vardı. Lemos, yaklaşık 5 aydır oynamıyordu. Vakit zaman zorluk yaşadı lakin bunun olağan olduğunu düşünüyorum. Transfer başladığında neler yapacağımıza bakacağız. Bruma ve Lemos, takımda yazılmayanlar. Onların yazılması için birilerinin gitmesi gerekiyor. Bugün de gördük ki savunmada sayı olarak badire yaşayabiliyoruz. Peres sakat. Serdar vakit zaman sakatlık yaşayabiliyor. Şampiyon olmak için 5-6 ekip var. Avrupa’da son 16’dayız. Muvaffakiyetin bedeli bu. Şayet haftada bir maç yapmış olsaydık sık sakatlık yaşamazdık. Transfer devrinde göreceğiz fakat defansı güzelleştirmemiz gerektiği çok açık bir gerçek” tabirlerini kullandı.

“DAHA DA DÜZGÜN OLACAĞIZ”

“TAKIMIMIZIN VALENCIA VE BATSHUAYI’YE MUHTAÇLIĞI VAR”

Jorge Jesus, ulusal ekiplerde olan Batshuayi ve Valencia’nın Dünya Kupası’ndaki performansını kıymetlendirerek, “Valencia 3 maçta 3 gol attı. Performans olarak da âlâ bir performans sergiledi. Yüzde yüz değildi birinci maçta dizinden sorunu vardı. Kadrosu elendiği için birkaç gün müsaade yapıp ortamıza katılacak. Belçika’nın birkaç maçı daha var. Kümeden çıkamazsa Batshuayi de gruba katılacak. Ekibimizin ikisine de gereksinimi var. Dünya Kupası’nda favori gördüğüm 4 kadro var. Bunlar Portekiz, Brezilya, İspanya ve Fransa. Sonrasında Arjantin de var. Dünya Kupası lig yordamı oynanan bir turnuva değil. Eşleşmeli ve kısa periyodik olduğu için her şey olabilir” biçiminde konuştu.

“SUUDİ ARABİSTAN’IN BAŞARISI HOCA BAŞARISI”

Jorge Jesus, Al Hilal’in başında olduğu periyotta birlikte çalıştığı futbolcularının Suudi Arabistan ulusal grubu ile Arjantin’e karşı aldıkları galibiyeti kıymetlendirerek, “Suudi Arabistan grubunda Al Hilal’den çok oyuncu var. Arjantin’i yendikleri maçta birinci 11’in 6’sı Al Hilal oyuncusuydu. Ben o kaleciyle çalışmadım. Arabistan’da da yabancı sonu var. Ben ordayken hudut 5’ten 7’ye çıkmıştı. Bu değişim onların gelişimine yararı oldu. Arjantin maçının sonucu beni şaşırtmadı. Ben oradan ayrılalı birkaç yıl oluyor. Benimle bir alakası yok. Tahminen teknik yöneticilerinin fikri benimle birebirdir lakin o maçta alınan muvaffakiyet kendi teknik yöneticilerinin başarışı” değerlendirmesini yaptı.

“RONALDO’NUN AŞKI GÖZÜKÜYOR”

Vatandaşı Cristiano Ronaldo’nun bulunduğu durumu pahalandıran Jesus, “Ronaldo’nun durumunu düzgün biliyorum. Ronaldo ve Messi son dünya kupalarını oynuyorlar. Hala iki oyuncu da dünyanın en düzgün iki oyuncusu. Ronaldo ve Messi düzeyinde öteki oyuncu yok. Ronaldo’nun dünyadaki her oyuncuya örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Muvaffakiyete ve kupalar kazanmaya aç biçimde oynuyor. Bu da futbola duyduğu aşkı gösteriyor” diyerek açıklamasını tamamladı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu