GüncelGündem

Tarihi okulu yıkma planı Danıştay’a takıldı

Paylaş:

CHP eski Altıeylül İlçe Lideri Yusuf Yüksel ve avukat Ersin Dinçkal, Altıeylül Ortaokulu’nun yıkılması ve yerine AVM yapılması için AKP’li belediyenin imar planı değişikliği kararına karşı 6 yıl evvel açtıkları davayı kazandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi eski Lideri AKP’li Edip Uğur periyodunda, tarihi Altıeylül Ortaokulu’nun yıkılarak yerine AVM projesi yapılması kararının durdurulması için, 6 yıl evvel açılan davada, Balıkesir Yönetim Mahkemesi, okul binasının yıkılamayacağına hükmetti.

Büyükşehir Belediyesi avukatları Bursa Bölge Yönetim Mahkemesi’ne itiraz etti. Bölge Yönetim Mahkemesi de lokal mahkemenin kararını yerinde bularak yapılan itirazı reddetti.

Büyükşehir Belediyesi avukatları bu kere de kararı Danıştay’a taşıyıp, itirazda bulundu. Tartışmalı projeye son noktayı koyan Danıştay, Altıeylül Ortaokulu binasının yıkılamayacağına karar verdi.

“TARİHİ ESER RAPORU TUTULDU”

O devirde projeye karşı dilekçe verdiklerini ve hiçbirinin ciddiye alınmadığını söz eden eski CHP Altıeylül İlçe Lideri Yusuf Yüksel, “Dava sürecini takip ettik. Avukatımız Ersin Dinçkal, sonucun takipçisi oldu.

İzmir Müzeler Müdürlüğü’nden heyetler geldi. Altıeylül Ortaokulu binasının tarihi eser olduğu, yıkılmaması gerektiği konusunda rapor hazırladılar. Rapor sonuç verdi ve biz davayı kazandık” dedi.

“ÇABALARINDAN ÖTÜRÜ KUTLUYORUM”

CHP Balıkesir 24. Periyot Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş de, “Altıeylül Ortaokulu çok eski ve kimliği olan bir okul. Yusuf Bey’i eforlarından ötürü kutluyorum” diye konuştu.

ALTIEYLÜL ORTAOKULU HAKKINDA

Okulun bulunduğu alanda evvelden Sakizade ve Alaybey medreseleri vardı. Bu medreseler art geriye kurulmuş olup, tarihi görevlerini ifa etmiş ve sonradan birçok işlerde kullanılmışlardır.

Medreselerin kaldırılmasından sonra bir süre göçmenlere mesken görevi görmüş, sonra da askeri hizmetlere devredilmiş. 1930 ve 1931 yılları ortasında okul inşa ve ikmal edilmiş.

Bina anaokulu olarak yapılmışsa da o yıl anaokullarının lağvedilmesi üzerine, ilkokul olarak kullanımı kararlaştırılmış ve kentin kurtuluş tarihi olan Altıeylül ismi verilmiş. Okul son olarak Altıeylül Ortaokulu olmuş.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu