Spor

The Callisto Protocol PC Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Paylaş:

The Callisto Protocol PC sistem ihtiyaçları duyuruldu. Çıkışına sayılı günler kalan dehşet oyunundan beklenen bilgiler geldi.

Dead Space serisinin yaratıcı ismi Glen Schofield’ın bilim-kurgu hayatta kalma endişe tipindeki yeni oyunu The Callisto Protocol‘ün çıkışına çok az bir mühlet kaldı. 2 Aralık’ta PC, PlayStation ve Xbox platformları için çıkacak oyun için geliştirici stüdyo Striking Distance sistem ihtiyaçlarını sonunda açıkladı.

The Callisto Protocol sistem ihtiyaçları nelerdir?

Oyunun Steam sayfasına nazaran, The Callisto Protocol asgarî ve önerilen PC sistem ihtiyaçları şu halde:

Minimum

İşletim Sistemi: Windows 10/11 (64-bit)

İşlemci: Intel Core i5-8400 yahut AMD Ryzen 5 2600

Hafıza: 8 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 yahut AMD Radeon RX 580

DirectX: Versiyon 11

Depolama: 75 GB boş alan

Önerilen

İşletim Sistemi: Windows 10/11 (64-bit)

İşlemci: Intel Core i7-8700 ya da AMD Ryzen 5 3600

Hafıza: 16 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1070 ya da AMD Radeon RX 5700

DirectX: Versiyon 12

Depolama: 75 GB boş alan

Josh Duhamel ve Karen Fukuhara’nın rol adığı yeni bir live-action fragman geçtiğimiz gün yayımlandı.

?

The Callisto Protocol uzak gelecekte, 2320 yılında, Jupiter’in Callisto isimli meyyit ayında geçiyor. Başroldeki Jacob Lee buradaki mahkum olduğu Block Iron Hapishanesi’nde gerçekleşen kaygı dolu olaylara karşı hayatta kalmaya çalışacak. Bu esnada da Jupiter Company’nin karanlık sırlarını ve oyundaki gizem perdesini aralayacak.

Glen Schofield’ın açıklamalarına nazaran oyun Dead Space serisinden daha karanlık ve kanlı olacak. The Callisto Protocol’de hayli gelişmiş uzuv parçalanma sistemi ve birbirinden çok farklı vefat animasyonları yer alıyor. Hatta o denli ki, oyun çok fazla vahşet içerdiği gerekçesiyle Japonya’da büsbütün yasaklandı.

The Callisto Protocol Japonya’da Yasaklandı

Öte yandan, oyun geçtiğimiz devirlerde birçok tartışmanın konusu oldu. Glen Schofield birkaç ay evvel oyunun geliştirme süreci ile ilgili yaptığı bir paylaşımda crunch (fazla mesai) kültürünü övmesi üzerine çok fazla reaksiyon toplamış ve geri adam atarak özür dilemişti.

Benzer halde, oyunda yer alan çok fazla çeşitteki vefat animasyonlarının büyük bir kısmının Season Pass sahiplerine sonlu olması nedeniyle de oyun olumsuz tenkitler almıştı. Fakat Schofield, vefat animasyonlarının bir kısmının şimdi geliştirme sürecinde olduğunu lisana getirdi. Geliştirici bu nedenle tamamlanmış rastgele bir eseri yahut mekaniği Season Pass’in gerisinde saklamadıklarını belirtti.

Kaynak: SaveButonu / Gamegar

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu