Spor

Türk atletizmi Avrupa Şampiyonası’na umutlu gidiyor

Paylaş:

ANKARA (AA) – Çintimar, başkent Roma’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Organizasyona 44 sporcuyla katılacaklarını belirten Çintimar, şampiyonaya oldukça sıkı bir şekilde hazırlandıklarını kaydetti.

Avrupa Şampiyonası’nda 1950 yılında Ruhi Sarıalp ile ilk madalyanın kazanıldığını anımsatan Çintimar, ondan sonra yaklaşık 52 yıl derece elde edilemediğini dile getirdi.

Şampiyonada ikinci madalyanın 2002’de geldiğini vurgulayan Çintimar, “Şampiyona tarihinde 2014 yılına kadar 10 madalya kazanılmış. Bu 10 madalyanın içinde 2 altın var. 2014’ten günümüze gelecek olursak; 6 altın, 11 gümüş, 6 da bronz madalyayla bu süreci geçmişiz. Şu anda Cumhuriyet tarihinde almış olduğumuz madalya sayısını, son 10 yılda iki katından fazla artırmışız. Bu bizim için önemli ve büyük bir başarı.” diye konuştu.

Bu yıl Avrupa Şampiyonası’nda yine başarılı olmak istediklerini vurgulayan Başkan Çintimar, şu ifadeleri kullandı:

“Avrupa Şampiyonası’ndan madalyalarla ülkemize dönmeyi arzu ediyoruz. Kazanılacak bu madalyalar dün olduğu gibi bugün de çocuklarımızın verdiği emeğin karşılığıdır. Son 5 yıldır, kendi dönemim de dahil olmak üzere, devşirme sporcuyla alakalı tamamen kapılarımızı kapattık. Kendi yetiştirdiğimiz genç sporcularımızla, şu an çok ciddi bir kadroyla Avrupa Şampiyonası’na katılıyoruz. Ben inanıyorum ki buradan da yine olimpiyat öncesi başarılarla döneceğiz. Oradan sonra da hedef 25 kotayla olimpiyata gidebilmek. Bunu da inşallah sağlamak için gücümüz var.

Fotoğraf: Muhammed Boztepe/AA

“Yurt içi ve yurt dışındaki kamplarımız devam ediyor”

Fatih Çintimar, daha iyi gelişebilmeleri için sporcularını yurt dışı kamplara ginderdiklerini belirtti.

“Yurt içi ve yurt dışındaki kamplarımız devam ediyor” diyen Çintimar, “Özellikle olimpiyata katılma ihtimali olan sporcularımızın tamamına bunu sağladık. Sağlamaya da devam ediyoruz. Şu an bile dünyanın çeşitli ülkelerinde hem kampta hem de yarışmada sporcularımız var. Çünkü artık ranking (sıralama) sistemi olduğu için her hafta bir yerde yarış kovalamak zorundasınız. Ekip olarak ciddi şekilde çalışıyoruz. Birçok sporcumuz yurt dışından direkt Avrupa Şampiyonası için Roma’ya gelecekler. Orada yarışacaklar. Ondan sonra da olimpiyat için tekrar hangi ülkede kamp yapmaları gerekiyorsa oraya göndereceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Çintimar, desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile diğer ilgililere teşekkür etti.

Muhabir: Muhammed Boztepe

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu