Spor

Türkiye, kano ve raftingde adını duyurmak istiyor

Paylaş:

DÜZCE (AA) – Ahmet Emrah Beşe, federasyonun çalışmaları ile milli sporcuların 24-26 Mayıs’ta Slovakya’da gerçekleştirilecek Uluslararası Bratislava Yarışları ve 13-16 Haziran’da Macaristan’da düzenlenecek Avrupa Büyükler Şampiyonası’na yönelik hazırlıkları hakkında AA muhabirine değerlendirmede bulundu.

Beşe, durgunsu kano ve akarsu kanoda olimpik sporculara yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Sporcuların olimpiyat kotası almak için Macaristan’da devam eden elemelerde mücadele verdiğini anlatan Beşe, “Akarsu kano branşında son dönemde ivme kazandık. Sporcularımız milli takım bazında çalışmalarını sürdürüyor. Raftingde de son bir yıldır üstüne koyarak giden bir performansla sporcularımız hazırlanıyor. Milli takım düzeyinde dünyada yarışacak duruma gelmeye çalışıyor.” diye konuştu.

“4-5 yıl içerisinde madalyalar kazanacağız”

Ahmet Emrah Beşe, devletin her branşta olduğu gibi kano ve rafting sporuna da desteğinin artarak devam ettiğini dile getirerek şunları kaydetti:

“Gençlik ve Spor Bakanımızın özellikle kano sporuna ilgisi bizi mutlu ediyor. Kendisi de bu işin içinden geliyor. Bu bizim için büyük bir avantaj. Bakanlığımızın destekleri olmasa zaten bu ortam ve şartları sağlama imkanımız yok. Bakanlığımız her platformda arkamızda. Gerek maddi gerekse manevi anlamda onların desteğini hissettiğimiz için biz de çabamızı gösteriyor, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz Türkiye’de suyun içinde büyüdük ama kano sporu kültürümüz yok. Yavaş yavaş bu spor bizde gelişiyor. Önümüzdeki 4 ve 8 yıl içerisinde hedefimiz olimpiyatlar. Alttan çok başarılı çocuklarımız geliyor. Özellikle gençler ve 23 yaş altı kategorilerinde madalya düzeyinde sporcularımız var. Önümüzdeki olimpiyatlara vize almaları için çalışmalarımız devam ediyor. Olimpik olmayan branşlarda da sporcu sayımızı artırmak için yoğun çalışmalar yapıyoruz. İlk hedefimiz gençlerimizi spora çekebilmek.”

Beşe, federasyonun gelişim sürecinde olduğunu belirterek, “4-5 yıl içerisinde çok büyük başarılar elde edip madalyalar kazanacağız. Geçen yıl madalyalar almaya başladık. Bu çocuklarımız büyüdükçe gençler ve 23 yaş altı kategorilerinde başarılar gelecek. Bu çocuklar gelişimini tamamladıkça biz de federasyon olarak ivme kazanacağız. Türkiye’deki başarılı federasyonlar arasındaki yerimizi alacağız. Bakanlığımızın son dönemlerdeki destekleriyle büyük başarılar kazanılmaya başlandı.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Ömer Ürer

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu