Spor

Türkiye’de BAL Ligi’nde 7 sezon oynayan isim, Jorge Jesus’un başını derde soktu

Paylaş:

AFC Şampiyonlar Ligi’nde küme maçları heyecanı başladı. AFC Şampiyonlar Ligi D Kümesi birinci hafta uğraşında Jorge Jesus idaresindeki Al Hilal, Özbekistan temsilcisi Navbahor Namanga ile karşı karşıya geldi.

AL HİLAL’DEN TATSIZ BAŞLANGIÇ

King Fahd International Stadyumu’nda oynanan gayret 1-1 eşitlikle sona erdi. Navbahor Namangan, 52. dakikada Toma Tabatadze’nin golüyle deplasmanda öne geçti. Al Hilal ise 90+10. dakikada Ali Al Bulayhi’nin attığı golle alandan son anda beraberlikle ayrılabildi. Bu sonuçla birlikte her iki kadroda Asya Şampiyonlar Lig’i kümelerine 1 puanla başladı. Al Hilal, kümenin ikinci maçında deplasmanda Nassaji Maz ile karşılaşacak. Navbahor Namanga’n alanında Mumbai’yi ağırlayacak.

MEYMAR TARİHE GEÇTİ

Al Hilal forması giyen dünyaca ünlü yıldız Neymar, birinci olarak ligde 6-1 kazanılan Al Riyadh maçında sonradan oyuna girerek son 27 dakika forma giymişti. Navbahor Namangan maçında birinci sefer 11’de başlayan Brezilyalı yıldız, büyük hayalkırıklığı yarattı. Neymar, Navbahor Namangan karşısında 32 top kaybıyla oynadı. Bu sayı, 1-1 sona eren resmi bir futbol karşılaşmasında rastgele bir futbolcu tarafından kaybedilen en fazla top sayısı olarak tarihe geçti.

JESUS İÇİN “İSTİFA” ÇANLARI ÇALIYOR

Al Hilal’in, Özbekistan grubu Navbahor ile Asya Şampiyonlar Ligi’nde 1-1 berabere kalması sonrası taraftarlar, toplumsal medyada Jorge Jesus’u istifaya davet etti. Toplumsal medyada, Portekizli teknik adamın vazifesinden ayrılmasına yönelik etiket kampanyası başlatıldı.

“35 YILDIR BÖYLESİNİ GÖRMEDİM”

Karşılaşma sonrasınad açıklamalarda bulunan Jorge Jesus: “35 yıldır teknik yöneticilik yapıyorum. Hayatımda Navbahor kadar vakit geçiren bir ekip görmedim. Hasebiyle alandaki oyunun ismi futbol değildi. Futbol konuşmaya da gerek görmüyorum.” dedi.

TÜRKİYE’DE 7 DÖNEM OYNAMIŞ

Navbahor Namangan’ın golünü atan Toma Tabatadze’nin ülkemizde Bölgesel Amatör Lig’de uğraş ettiği ortaya çıktı. 2013-14 döneminde Niğde Belediyespor forması giyerek Türkiye’ye adımını atan 31 yaşındaki Gürcü forvet Tabatadze, bir sonraki dönemi Bartınspor ve Karaderespor’da geçirdi. 2015-16 döneminde Afyonspor’a transfer olan Tabatadze, 2016-17’de Eskişehir Kurtuluşspor, 2017-18’de Serik Belediyespor, 2018-19’da Somaspor ve 2019-20 döneminde da Mağusa TGSK ekiplerinin formasını giydi.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu