Ekonomi

Türkiye’nin En Hızlı Satılan İkinci El Otomobili Belli Oldu

Paylaş:

Çevrim içi platformlarda yayınlanan kurumsal ilanların sayısında geçen yıla kıyasla yüzde 9’luk bir düşüş kaydedildi.

Ocak ayında toplam 354,743 ilanın yayınlandığı bildirildi. İlanlara göre, ikinci el otomobil satışlarında ise 181,774 adetlik bir satış gerçekleşti. Fiyatlar, önceki aya göre yüzde 0,09 oranında düştü.

DİZEL ARAÇLAR EN ÇOK TERCİH EDİLEN MOTOR TİPİ

Motor tipine göre incelendiğinde, ocak ayında en çok satılan araçların başında dizel araçlar geldi. Toplam 107,404 adetlik dizel araç satışı yapıldı. Onları sırasıyla 66,866 benzinli ve 5,094 otogazlı araç takip etti. Hibrit araç satışları 1,335 adetle sınırlı kalırken, ikinci el elektrikli araç satışlarında geçen seneye kıyasla yüzde 104,3’lük bir artış yaşandı, 1,075 adetlik satış gerçekleşti.

EN ÇOK TEREDDÜTSÜZ SEÇİLEN YAŞ GRUBU 11 YAŞ VE ÜZERİ ARAÇLAR

Satın alınan araçların yaşına bakıldığında, tüketicilerin yüzde 38,2’sinin tercih ettiği yaş grubunun 11 yaş ve üzeri araçlar olduğu belirlendi.

SATIŞ HIZI BAZINDA FİAT ÖNE ÇIKTI, MERCEDES GERİDE KALDI

İkinci el çevrim içi pazarında satış hızı, Fiat marka araçların ortalama 38 günle en hızlı şekilde el değiştirdiğini gösterdi. Fiat’ı sırasıyla 39 günle Ford, 40 günle Peugeot ve 41 günle Hyundai takip etti. Satış hızı bakımından, Volkswagen, BMW ve Mercedes-Benz’in ortalamanın altında kaldığı görüldü. Mercedes-Benz, 61 günlük ortalama satış hızıyla en yavaş satılan marka oldu.

BİNEK ARAÇLAR ARASINDA C SEGMENTİ YÜZDE 42,2’LİK PAY İLE LİDER

Ocak ayında satılan binek araçların yüzde 42,2’sini C segmenti araçlar oluşturdu. Geçen senenin aynı dönemiyle kıyaslandığında, E, S ve F segment araç satışlarının toplam binek araçlar içindeki payının arttığı gözlendi.

10 MARKA İKİNCİ EL SATIŞLARIN YÜZDE 76,2’SİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

2024 Ocak ayında, ikinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında satılan 181,774 aracın yüzde 76,2’sini 10 markanın gerçekleştirdiği açıklandı. Fiat, 24,258 adetlik satışıyla listenin başında yer aldı. Volkswagen ve Renault sırasıyla 20,339 ve 20,125 adetlik satışlarıyla takip etti. Ayrıca, ilk kez ilk 10 sıralamasına giren Citroën markası dikkat çekti.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu