Ekonomi

Uzmanlardan enerji krizi uyarısı: İktidar muhalefetten korkarak yanlış yaparsa ülkeye yazık eder

Paylaş:

Gaz Day Genel Müdürü Mehmet Doğan, sosyal medya hesabı Twitter’dan enerji krizi uyarısında bulundu. Avrupa Birliği ülkelerinde çok ciddi bir enerji krizi olduğunu belirten Doğan, İktidar aman muhalefet bizi topa tutar diye, saçma sapan yüksek fiyatlardan gaz alıp, sübvanse etmesin. Ayağımızı yorganımıza göre uzatalım. İktidar muhalefetten korkarak yanlış yaparsa, ülkeye yazık eder.” ifadelerini kullandı.

Doğan’ın açıklamaları şöyle;

Gaz Day Genel Müdürü Mehmet Doğan

“HÜKÜMETİN BU KRİZ BİZİ ETKİLEMEYECEK, SÖYLEMLERİ SON DERECE HATALI”

“AB’de çok ciddi bir enerji krizi var. Bu kriz hidrokarbon üreticisi ülkeler hariç her ülkeyi derinden etkiliyor. Bizi de etkilemesi kaçınılmaz. Böylesi büyük bir kriz altında iken, hükümetin bu kriz bizi etkilemeyecek, söylemleri son derece hatalı. Gerçeği bütün çıplaklığı ile şeffafça sanayi ile paylaşılmalı.”

“BÜYÜK BİR KRİZLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

“Muhalefetin bu krizi kullanarak hükümete sallamaları da, en az hükümetin etkilenmeyeceğiz söylemleri kadar hatalı. Muhalefet bu krizde hükümete yardımcı olmalı. Aksi bence belden aşağı vurmak olur. İktidarda kim olursa olsun büyük bir krizle karşı karşıyayız.

İktidar aman muhalefet bizi topa tutar diye, saçma sapan yüksek fiyatlardan gaz alıp, sübvanse etmesin. Ayağımızı yorganımıza göre uzatalım. Çok pahalı enerji kullanarak satılamayacak mal üretmek, veya fiyatları sübvanse ederek, sanayinin ihracat rekorları kırması inanılmaz yanlış olur.”

“BU KRİZİ AKLI SELİMLE AŞALIM”

“İktidar muhalefetten korkarak yanlış yaparsa, ülkeye yazık eder. Korkmamalı ve gerekirse kesinti kısıntıya gitmeli. Muhalefet de buradan vurmasın. O da bu yanlışa ortak olmuş olur

İktidarı muhalefeti hep beraber lütfen bu krizi aklı selimle aşalım, yoksa ilerde güzelim ülkemizi içimden çıkılamayacak durumlara sokarız. Bir kere de aklı selim kazansın.”

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu