GüncelGündem

Villa tellerini kesip çatışmaya girdiler: ‘Yolyemezler’ çetesi operasyonla çökertildi

Paylaş:

Operasyon, İstanbul Organize Kabahatlerle Gayret Şube Müdürlüğü takımlarınca gerçekleştirildi. Polisi harekete geçiren olay, 9 Ekim’de Büyükçekmece’de yaşandı. Argümana nazaran, birtakım şüpheliler bir villanın bahçe çitini keserek içeriye girdi. Daha sonra villanın içine girdikleri öne sürülen şüpheliler silahla ateş etmeye başladı. İçeridekiler karşılık verince çatışma yaşandı. Olayda T.K. isimli bir kişi yaralandı. Yaralı hastaneye götürülürken, polis çalışma başlattı.

5 SİLAH 400 MERMİ

Araştırmalarda, silahlı çatışmaya karışan birtakım şüpheliler yakalandı. Polis olayla ilgili çalışmalarını derinleştirdi. Şüphelilerin olay yaşandığı adresteki yan villada kaldıkları anlaşıldı. Şüphelilerin kaldığı villa yapılan aramada; bodrum katta banyo içerisinde bulunan bâtın bölmede 4 tabanca, 1 pompalı tüfek, 2 otomatik tabanca, 400 adet 9 mm çaplı mermi, 100 boş kovan, 13 şarjör be bir ölçü uyuşturucu ele geçirildi.

11 HATA EYLEMİ

Çalışmalar derinleştirilince, organize kabahat örgütü olarak hareket eden bir yapı belirlendi. Kendilerine ‘Yolyemezler’ diyen çetenin Silivri, Büyükçekmece ve Güngören  ilçelerinde etkin olduğu ve 11 hareketi tespit edildiği belirlendi. Kabahat İşlemek Maksadıyla Silahlı Örgüt Kurma, Cürüm İşlemek Gayesiyle Kurulan Silahlı Örgüte Üye Olma, Taammüden Öldürme, Taammüden Öldürmeye Teşebbüs, Nitelikli Yağma Kabahatine Teşebbüs, Mala Ziyan Verme, Genel Güvenliğin Taammüden Tehlikeye Sokulması, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet kabahatleri belirlenen kabahat örgütünün 28 üyesi tespit edildi.

19 KUŞKULU YAKALANDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan çalışma tamamlanınca operasyon kararı alındı. Organize polisi 4 elemanı cezaevinde olan örgütün 24 üyesini yakalamak için harekete geçti. İstanbul, Diyarbakır, Balıkesir’de  şüphelilerin belirlenen adreslerinde bu sabah baskın düzenlendi. Operasyonda 19 kuşkulu yakalandı. Aramalarda 7 tabanca 1 tüfek ele geçirildi. Kabahat örgütünün elebaşı ve kimi yöneticilerinin de ortalarında bulunduğu 13 şüphelinin yakalanması için çalışanların sürdüğü öğrenildi.

“SUÇ ÖRGÜTLERİNİ ÇÖKERTİP, ADALETE TESLİM EDECEĞİZ”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, toplumsal medya X hesabından hususla ilgili bir açıklama yaptı. Bakan Yerlikaya, şu tabirleri kullandı:

* “Organize kabahat örgütlerine, zehir tacirlerine, halkımızın huzurunu bozanlara hayatı dar edeceğiz. Nefeslerini keseceğiz.

* İstanbul’da faaliyet gösterdiği tespit edilen Yolyemezler organize cürüm örgütüne yönelik Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde; İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Kabahatlerle Çaba Şube Müdürlüğünce; Kafes-14 Operasyonu düzenlendi.

* Organize cürüm örgütünün taammüden Öldürme, taammüden öldürmeye teşebbüs, mala ziyan verme, yağma, tehdit, kişiyi hürriyetinden mahrum kılma, taammüden yaralama, 6136 SKM, genel güvenliğin taammüden tehlikeye sokulması kabahatlerini işlendikleri tespit edildi.

* Operasyon kapsamında, 11 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet av tüfeği, 2 adet otomatik tabanca, 23 adet şarjör, 900 adet değişik çaplarda fişek, 1 adet çelik yelek, 15 adet kar maskesi, 2 adet GPS takip aygıtı, türlü ölçüde uyuşturucu, 8 adet sanal bahiste kullanıldığı bedellendirilen bilgisayar ve çok sayıda dijital gerece el konuldu. Operasyonlar devam ediyor.

* Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Koordinesinde operasyonları düzenleyen kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Aziz Milletimizin duaları sizlerle. Hangi büyüklükte olursa olsun organize kabahat örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu