GüncelGündem

Depremzedeyi sel vurdu, devlet uyandı

Paylaş:

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin yerlebir ettiği Adıyaman’da 10 aydır konteyner kentlerde hayat uğraşı veren depremzedeleri bu defa de sel vurdu.

Altyapıyla ilgili tedbirlerin alınmadığı prefabrik konutları su bastı. Kimilerinin tavanından akan yağmur suyu içeri doldu. Vatandaşlar kovalarla suları boşaltmaya çalıştı.

Kentte evvelki gün yaşanan bu skadalın akabinde Vartana Prefabrik kentinde bugün incelemelerde bulunan Adıyaman Valisi Osman Varol gazetecilere, kış aylarının gelmesiyle süreksiz barınma merkezlerinde kıymetli çalışmalar yürütüldüğünü söyledi.

“TAŞKIN RİSKİ OLAN YERLERDE GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALDIK”

Taşkınların yaşandığı alanların belirlendiğini aktaran Varol, “Taşkın ve yağış riski olan süreksiz barınma merkezlerimizin kıymetli bir çalışmayla tespitleri yapıldı. Bu tespitlerin akabinde büyük ölçekte DSİ’nin yerelde Özel Yönetim ve belediyemizin imkanlarıyla gerekli önlemleri aldık.” dedi.

Kent genelinde konteyner ve prefabrik olmak üzere 25 bin barınma merkezinin bulunduğunu anlatan Varol, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 22 bin konteynerin çatılarını brandalarla kapladık. Bunun da çok olumlu sonuçlarını gördük. Yeniden kırsalda vatandaşlarımıza dağıttığımız kırsal konteynerlerimizden 12 binine kılıf halinde kış koşullarına uygun kaplamalar yaptırdık. Bu kaplamaları vatandaşlarımıza dağıttık.”

“MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE YAĞIŞ MEYDANA GELDİ”

İş makinelerinin ağır yağışlarda hazır bekletildiğini belirten Varol, şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz haftaki yağışta çabucak hemen bütün süreksiz barınma merkezlerine müdahale edebilecek sayıda nöbetçi iş makinesi, kamyon ve işçi hazırda bulundu. Lakin aldığımız bütün önlemlere karşın çok ağır iklim şartları oluşabiliyor. Bilhassa geçtiğimiz hafta 3 gün çok ağır, mevsim ortalamalarının çok üstünde yağış meydana geldi.”

Bu periyotta görünen aksaklıkların da giderilmesi için çalışmaların başlatıldığını lisana getiren Varol, “Orada gördüğümüz aksaklıkları da gidermek için işte burada gördüğünüz üzere çabucak süratli bir formda tepki gösterip çalışmaya başladık. Bu çalışmaları hem Cumhurbaşkanımız hem İçişleri Bakanımız yakından takip ediyor.” diye konuştu.

“GEREKİRSE VATANDAŞLARIMIZI NAKLEDECEĞİZ”

Tehlike durumlarında her türlü mümkünlüğü değerlendirdiklerini tabir eden Varol, şunları kaydetti:
“Gerekirse çok riskli gördüğümüz alanlarda süreksiz barınma merkezlerinde kalan vatandaşlarımızın nakline kadar senaryolarımız mevcut. Buna imkanımız ve gücümüz var. Kâfi sayıda kapasitemiz var. Daima olarak çok geniş bir grupla çalışmalarımız ağır bir biçimde sürdürüyoruz.” (AA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu