Spor

Vincenzo Montella ‘Boey ve Gedson Fernandes’ konusunu cevapladı

Paylaş:

UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Kümesi sekizinci ve son haftasında yarın deplasmanda Galler ile karşı karşıya gelecek A Ulusal Takım’ın teknik yöneticisi Vincenzo Montella, maçı kazanarak tarihe geçmek istediklerini söyledi.

Vincenzo Montella, müsabakanın oynanacağı Cardiff City Stadı’nda düzenlenen basın toplantısına ulusal futbolcu Cenk Özkacar ile katıldı. Galler maçına güzel hazırlandıklarını belirten Montella, “Lider geldik, önder dönmek istiyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Rakibimiz kendi konutunda çok güçlü oynayan bir rakip, buna hazırlıklı geldik. Önder olarak tamamlamak istiyoruz. Tarihimize baktığınızda da küme basamağını hiç önder tamamlayamadık, bunu birinci kez başarmak istiyoruz.” sözlerini kullandı.

”Kendi sonucumuzu almaya geldik”

İtalyan teknik adam, Galli bir gazetecinin, “Sizce Hırvatistan’ın Ermenistan ile berabere kalma talihi var mı?” sorusuna, “Futbolda hiçbir şey kesin değildir. Tahminen puan kaybedeceklerdir ancak bizim kendi maçımıza odaklanmamız gerek. Kendi işimizi yapmaya ve kendi sonucumuzu almaya geldik. Biz de kendi konutumuzda Ermenistan ile berabere kaldık.” cevabını verdi.

Vincenzo Montella, yarınki maçta daha az forma talihi bulan oyunculara misyon verip vermeyeceği istikametindeki bir soruyu, “Kadroya 29 futbolcu çağırdık, kimileri sakatlıktan ve kimileri farklı durumlardan geri gitti. Buraya çağrılan futbolcuların hepsi birinci 11’de oynayabilecek durumda. Rakibe nazaran, taktiğe nazaran herkes oynayabilecek durumda. Yarın da farklı bir strateji olabilir.” biçiminde yanıtladı.

Montella, yabancı bir basın mensubunun, “Neden Türkiye’de çalışmayı seçtiniz?” sorusuna şu cevabı verdi: “İki sene burada çalıştım, o yüzden baktığınızda buradaki futbolcuları tanımaya başladım. Onların duruşu, alanda gösterdikleri performansı kıymetlendirme bahtım oldu. Bu ulusal ekibe inandığım için geldim, bu kadar genç ekip olmasına karşın büyük işler yapabileceklerini biliyorum ve buna inandığım için ulusal kadro hocası olmak istedim.”

“Kenan Yıldız nitekim büyük potansiyele sahip bir futbolcu”

İtalyan teknik adam, Kenan Yıldız’ın performansı hakkında ise “Kenan Yıldız hakikaten büyük potansiyele sahip bir futbolcu. Şu andan itibaren farklı bir mesleğe alışması ve başarıyı yönetmesi gerekiyor. Herkesin beklentisi de yüksek olacak. Birinci çağırdığım günden bu yana beni heyecanlandıran ve keyifli eden bir futbolcu. Bu performansı bizim için de sevindirici.” değerlendirmesinde bulundu.

Montella, “Galler’in kazanması gerekiyor. Biz daha sakin bir oyun mu tercih edeceğiz?” sorusuna, “Maçların müddetlerinin artık 100 dakikayı bulduğunu unutmamak gerek. Hırvatistan maçını da seyrettim, utangaç duran bir Galler vardı. O strateji ile maçı kazandılar. Hesap yapacağınız müddetler son 5 dakikadır, maçtan evvel farklı stratejilere çalışmanız gerek. Hazırlıklı olmanız ve maçı kazanmanız gerekiyor. Yarın istediğimiz de maçı kazanmak.” cevabını verdi.

”İlk kere sizden duyuyorum”

“Sacha Boey ve Gedson Fernandes’i devşirme olarak ulusal gruba kazandırmak üzere bir fikriniz var mı?” sorusunu Montella, “Sacha Boey hakkındaki haberleri duymuştum fakat Fernandes’i birinci kez sizden duyuyorum. Yanılmıyorsam Türk statüsüne geçmesi için 5 sene oynaması gerekiyor. Kalbi Türkiye ile atan futbolcuyu kucaklayarak karşılayacağız. Ben de yabancıyım lakin kalbim Türkiye için atıyor.” biçiminde yanıtladı.

İtalyan teknik adam, “Artık EURO 2024 kura çekimini ve torbaları hesaplamaya başladık. Üçüncü torbada daha düzgün ekipler olduğu görülüyor. Hiç bu maçı kaybedip 3. torbada yer almak daha düzgün olurdu diye bir fikriniz oldu mu?” sorusu üzerine, şunları kaydetti:

“Kontrol edemediğim şeylerde hesap yapmayı seven bir insan değilim, denetim edemediğim şeylerde gücümü harcamam. Denetim edemediğim bir tek gerçek var, kazanmak istiyoruz. Kazanmak ve tarihe geçmek istiyoruz.”

Cenk Özkacar: “EURO 2024’e kümenin başkanı olarak gitmek istiyoruz”

Milli futbolcu Cenk Özkacar, yarın Galler karşısında kazanarak EURO 2024’e küme önderi olarak katılmayı hedeflediklerini söyledi. Çok değerli bir maça çıkacaklarının altını çizen Cenk, “Grubun son maçı, o yüzden değer taşıyor. Buraya önder geldik, önder ayrılmak istiyoruz. Bir puan kâfi olmasına karşın muhakkak bunu düşünmüyoruz. Kazanmak için geldik. Kazanıp EURO 2024’e kümenin başkanı olarak gitmek istiyoruz.” diye konuştu.

Cenk, son maçlarda sol bekte misyon alması hakkında gelen bir soruya ise şu karşılığı verdi: “Çok uzak olduğum bir durum değil, futbola başladığım günden bu yana karşılaşma fark etmeksizin bana her vakit misyon verilen durumda en uygununu yapmaya çalışan bir oyuncuyum. Bu nedenle grubumda da orta sıra sol bekte misyon yapıyorum, burada da. Mevkimi yadırgadığım rastgele bir durum yok. Ekibe yardım etmek için elimden geleni yapıyorum. Keyif aldığım bir mevki diyebilirim.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu