GüncelGündem

WhatsApp son görülmesi üzerinden uyuşturucu nakliyatı

Paylaş:

Diyarbakır’da polisin gerçekleştirdiği operasyonda seyir halindeki bir arabada yakalanan ve hastanede çekilen röntgen sinemalarında midelerinde eroin taşıdıkları belirlenen G.A, İ.B, S.P ve U.Ç ile ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma tamamlandı.

4 kişi hakkında 30’ar yıl mahpus istemiyle dava açıldı. İddianameye nazaran, 16 Haziran günü polise, doğu vilayetlerinden Diyarbakır’a yüklü uyuşturucu sevkiyatı olacağına dair ihbar gelince gruplar harekete geçti. Durdurulan araçta narkotik köpekleriyle yapılan tüm aramalara karşın uyuşturucuya rastlanılmadı.

Şüpheli hareketleriyle dikkat çeken maksattaki şahıslar “Uyuşturucu unsur olan cisim yuttuk” deyince dördü de Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edildi. Burada çekilen röntgen sinemalarında U.Ç’nin midesinde 33 kapsül 224 gram eroin, İ.B’nin midesinde 40 kapsül 285 gram eroin, G.A’nın midesinde 48 kapsül halinde 840 gram eroin tespit edildi. Ele geçen hususlar Kriminal Polis Laboratuarında incelendi. Rapora nazaran kahve tonundaki hususların eroin olduğu belirlendi.

“KALİTE DENETİMİ YAPTIM, SUYA BATIRIP YUTTUK”

G.A sözünde cürmünü itiraf ederek, “S.P beni arayıp Hakkâri Yüksekova’da olduğunu söyledi. Kendisi eroin kullanmadığı için benim eroinin kalitesine bakmamı isteyince ben de Diyarbakır’dan oraya gittim. İ.B’nin konutunda kalıyorduk. S.P eroini bilmediğim yerden temin edip getirdi. Sonra ben İ.B, U.Ç eroinleri suya batırıp yuttuk. Sonra Diyarbakır’a gelmek için yola çıktık. Polisler bizi durdurunca midemizde eroin taşıdığımızı ben söyledim. Hastaneye giderek eroin dolu kapsülleri çıkardık. Ben, İ.B ve U.Ç’nin yuttuğu bütün eroinler S.P’ye aittir” dedi.

“ARAMAYIN, BİLDİRİ ATMAYIN YALNIZCA WHATSAPP’A GİRİŞ YAPIN”

İ.B sözünde, 40 adet kapsülü bol su içerek yuttuğunu belirterek, “Borçlarım vardı. S.P bana kapsülleri yutarak Diyarbakır’a götürmem karşılığında 20 bin lira vereceğini söyledi. Ben de kabul ettim. Yola çıkınca S.P ‘Beni Batman’a kadar hiçbir formda aramayın, ileti atmayın. Yalnızca WhatsApp uygulamasına giriş-çıkış yapın. Son görülme saatinizden Batman’da olduğunuzu anlarım’ dedi. Polisler durdurunca hiçbir zorluk çıkarmadan eroin yuttuğumu itiraf ettim, maddi imkânsızlıklar nedeniyle bu işi yaptım. Pişmanım” dedi.

Midesinde eroinle yakalanan U.Ç de, uyuşturucuyu para karşılığı yuttuğunu, kendisine ilişkin olmadığını belirterek, “Eroinler S.P’ye aittir. Kendisi Yüksekova’da İranlı bir uyuşturucu tüccarından satın aldı” dedi.

“İRANLI, GOFRET KUTUSUNDA GETİRDİ”

Eroinin sahibi olan S.P de eroini toplu getirip Diyarbakır’da satmak için Yüksekova’ya gittiğini belirterek, “İranlı biriyle tanıştım. Yanındakiler ona Halo diye hitap ediyordu. Yeterli derecede Kürtçe konuşuyordu. Benim dışarıdan geldiğimi ve eroin bulmak için arayış içinde olduğumu anladı ve açık konuş, rahat ol dedi. 700 gram eroini 125 bin TL’ye aldım. Bana kalite testi için içimlik numune verdi. Ben de eroin kullanmadığım için G.A’yı Diyarbakır’dan Yüksekova’ya çağırdım. G.A malın kaliteli olduğunu belirtmesi üzerine İranlı bunu yutma kıvamına getirmesi için benden 5 bin lira daha aldı. Ben de bu saf eroin değilse ne yapacağız. Sana nasıl güvenebilirim diye sorduğumda gofret kutusu içinde eroin kapsülü getirdi. Bana içinden rastgele birini seç teste gönder dedi. G.A da kendisinin içtiği eroinle birebir olduğunu belirtince malı aldık. Polisler bizi yakalamamış olsaydı Bağlar İlçesinde toplu olarak satacaktım, pişmanım” dedi.

İddianamede 4 sanığın da toplu halde uyuşturucu ticareti yapmak hatasından 30’ar yıl mahpusla cezalandırılmaları istendi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu