Ekonomi

Yapı Kredi sürdürülebilirlikteki konumunu uluslararası arenada teyit etti

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Yapı Kredi, Londra merkezli Karbon Saydamlık Projesi (CDP) kapsamında “İklim Değişikliği ve Su Güvenliği” programlarında bu yıl A listesine giren tek finans kuruluşu oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Yapı Kredi, sürdürülebilirlik alanındaki performansı ile uluslararası kurumlardan aldığı derecelendirmelerle, sürdürülebilirlikteki konumunu pekiştiriyor.

ESG risk yönetimindeki performansı ile Sustainalytics'in 2024 En İyi ESG Şirketleri Listesi'ne giren banka, üst üste üçüncü kez S&P Global'in Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesi kapsamında “The Sustainability Yearbook” şirketleri arasında yer almaya da hak kazandı.

Banka ayrıca, MSCI ESG derecelendirmesinde AA (Lider) notunu bu yıl da koruyarak, sürdürülebilirlikteki rolünü uluslararası arenada tekrar gösterdi.

– “Sürdürülebilir sağlıklı bir dünya için sınırları kaldırmaya devam edeceğiz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Erün, bankanın, sürdürülebilirlik konularını önceliklendirdiklerini aktararak,”İklim kriziyle mücadelede finans sektörünün dönüştürücü gücünün farkında bir kurum olarak, sürdürülebilirlik yolculuğumuzda attığımız her adımda bu sorumlulukla ve ortak değer yaratma vizyonuyla hareket ediyoruz. Bu doğrultuda çevresel, ekonomik ve toplumsal boyutlarda tüm çalışmalarımızı şeffaf bir şekilde raporlayarak, sadece ülkemizde değil uluslararası arenada da hem sektörümüz hem de ülkemiz için örnek kurum kimliğimizi büyük bir başarıyla taşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erün, dünyanın en büyük çevresel raporlama platformu CDP'nin İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarında en yüksek skoru aldıklarını ve Türkiye'yi finans sektörünün her iki kategorisinde A listesinde temsil eden tek kurum olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

Bu yıl ESG alanındaki başarılı çalışmalarımız sayesinde, Sustainalytics'in 2024 En İyi ESG Şirketleri Listesi'nde yer almaya hak kazandıklarını aktaran Erün, sözlerini şöyle tamamladı:

“Son üç yıldır MSCI ESG derecelendirmesindeki AA notumuzla lider sınıfındaki yerimizi korumayı ve S&P Global'in Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesi kapsamında “The Sustainability Yearbook” şirketleri arasında yer almayı da sürdürdük. Uluslararası finans kuruluşlarının standartlarına paralel olarak güçlü bir ESG yaklaşımı sergiliyor ve sürdürülebilirliği iş süreçlerimizin her alanına dahil ediyoruz. 80. Yılını kutlayan, ülkemizin en köklü finans kuruluşlarından biri olmanın sorumluluğuyla, önümüzdeki dönemde de sürdürülebilir sağlıklı bir dünya için sınırları kaldırmaya ve her daim bir adım önde olmaya devam edeceğiz.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu