GüncelGündem

Yeryüzü Doktorları, Çad’da şifa dağıtıyor

Paylaş:

SIDO (AA) – Dernekte gönüllü olarak görev alan doktorlar, Kurban Bayramı dolayısıyla sağlık hizmeti sunmak için Orta Afrika’da bulunan Çad’ın Sido bölgesine ulaştı.

İstanbul’dan yaklaşık 3 gün süren yolculuğun ardından bölgeye gelen doktorlar, YDD’nin buradaki Çad-Sido Bemadji Sağlık Merkezi adlı kliniğinde sağlık hizmeti vermeye başladı.

Kliniğe gelen bölge halkına, doktorlar tarafından muayene edilip gerekli tahlilleri yaptırıldıktan sonra ilaçları veriliyor.

Klinikte çalışan Çadlı hekimlerin eşlik ettiği 3 doktor, bölgede kaldıkları bir hafta boyunca Sido’da yaşayan kadın ve çocuklar ağırlıkta olmak üzere sağlık kontrolü yaparak, gerekli tedavileri uygulayacak.

Doktorlar ayrıca, bölgede çalışan yerel sağlık personeli ve doktorlara eğitim verecek.

Mülteci kampında sağlık hizmeti

Bölgeye gelen doktorlar, kliniğin yanı sıra Sido’dadaki mülteci kampında da hizmet veriyor. Her gün, sırayla kampa giden bir doktor, burada yaşayanların muayenelerini gerçekleştiriyor.

AA muhabirine açıklama yapan Aile Hekimi Mehmet Ali Çetinkale, ekip arkadaşlarıyla çocuk, yaşlı, genç ve kadınları muayene edip tedavilerini düzenleyeceklerini söyledi.

Afrika’ya ilk defa geldiğini ifade eden Çetinkale, “Gerçekten çok güzel bir coğrafya. Heyecan verici bir yer. İnsanlar çok sıcakkanlı, cana yakınlar. Keşke daha çok şey elimizden gelse.” dedi.

Aile Hekimi Burcu Korkmaz da aile hekimliği ve pediatri olarak iki bölümde sağlık taraması yapacaklarını söyledi.

Bölgede sıtma hastalığının sık görüldüğünün altını çizen Korkmaz, özellikle bu hastalıkla ilgili tedaviler yapılacağını ifade etti.

Korkmaz, ilk kez bölgeye geldiğini, halkın kendilerini çok güzel karşıladığını belirtti.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Zeynep Abuşoğlu ise daha önce de Afrika’ya geldiğini anlattı.

Bölgedeki hastalıklara ve genel sağlık durumuna hakim olduğunu dile getiren Abuşoğlu, “Burada genellikle bulaşıcı hastalıklarla savaş çok ciddi bir problem oluşturuyor. Buna yönelik tedavilerimiz, tarama programlarımız ve günübirlik tedavilerimiz olacak. Aynı zamanda yerel sağlık personeline ve doktorlara eğitim faaliyetlerinde bulunacağız. Çok mutluyuz, heyecanlıyız. Verimli bir şekilde bitirmeyi ve insanlara maksimum düzeyde faydalı olabilmeyi ümit ediyoruz.” diye konuştu.

Muhabir: İrem Demir

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu