Spor

Ziraat Türkiye Kupası 1. Eleme Turu Kura Çekimi ne zaman? ZTK kura çekimi saat kaçta, hangi kanalda yayınlanıyor? Canlı izle!

Paylaş:

1962-63 döneminden bu yana aralıksız olarak düzenlenen tertibin birinci ismi Türkiye Kupası’ydı. 1980-81 döneminden 1992-93 dönemine kadar Federasyon Kupası ismini almış fakat 1992-93 döneminden 2005-06 dönemine kadar eski ismi olan Türkiye Kupası ismiyle devam etmiştir. Bugün gerçekleşecek olan kura çekimi ise merak ediliyor. Ziraat Türkiye Kupası 1. Eleme Çeşidi Kura Çekimi ne vakit? ZTK kura çekimi saat kaçta, hangi kanalda yayınlanıyor?

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI 1. ELEME TİPİ KURA ÇEKİMİ NE VAKİT?

Ziraat Türkiye Kupası 1. Eleme Çeşidi Kura Çekimi, 19 Eylül Salı günü saat 11.00’de kulüp yetkililerinin iştiraki ile Riva’daki Orhan Latife Konferans Salonu’nda yapılacak. Bu çeşitte kupa karşılaşmalarına, Ön Eleme Tipi karşılaşmaları sonucu cins atlayacak 14 BAL kadrosu ve TFF 3. Lig’den 48 ekip olmak üzere toplam 62 kadro katılacak.

ZTK KURA ÇEKİMİ HANGİ KANALDA?

Kura çekiminin hangi kanalda ekranlara geleceği hakkında şimdi bir bilgilendirme yapılmadı. Ayrıntıları haberimizden takip edebilirsiniz.

ZİRAAT TÜRKİYE KUPAS TARİHÇESİ

1962-63 döneminden bu yana aralıksız olarak düzenlenen tertibin birinci ismi Türkiye Kupası’ydı. 1980-81 döneminden 1992-93 dönemine kadar Federasyon Kupası ismini almış fakat 1992-93 döneminden 2005-06 dönemine kadar eski ismi olan Türkiye Kupası ismiyle devam etmiştir. 2005-06 döneminden itibaren ise Türkiye Kupası isminin önünde sponsor isimleri yer almaya başlamıştır. Kupa, 2005-06 döneminden 2008-09 dönemi sonuna kadar Fortis Türkiye Kupası, 2009-10 döneminden itibarense Ziraat Türkiye Kupası ismini almıştır.

Eski statüye çeyrek final maçlarına kadar tek maçlı eleme sistemi, çeyrek ve yarı finallerde çift maçlı eleme sistemi, finalde ise o dönem uygulanan sisteme nazaran tek ya da çift maç üzerinden oynanan final maçıyla şampiyon belirleniyordu. 2005-06 dönemi öncesi değiştirilen sistemle çeyrek finalden evvel beşer ekipli dört küme oluşturuldu. Kümelerden evvelki eleme kademesi tekrar tek maç üzerinden oynandı. Bu kümelerde birinci iki sırayı alan kadrolar çeyrek finale yükselmeyi başarırlarken çeyrek ve yarı finalde çift maç üzerinden, finalde ise tarafsız alanda tek maç üzerinden oynanan maçla şampiyon belirlenmeye başlandı. 2011-12 sezonununda yapılan statü değişikliğiyle küme sistemi kaldırılarak eskiye dönülmüş oldu. Buna nazaran kupanın tümü tek maç üzerinden oynanarak, dört eleme çeşidinden oluşan eleme basamağı ve çeyrek final, yarı final ile finalden oluşan final etabı çabaları sonucu sahibini bulması kararlaştırılmıştı. Lakin 2012-13 döneminde statü tekrar değiştirildi ve ülke genelindeki bütün liglerde bulunan grupların iştirakiyle öncelikle tek elemeli maçlar oynanacak ve 5. tıbbın sonunda dört kadrolu iki küme oluşturulup bu küme maçları sonucunda birinci iki sırayı alan gruplar yarı finale yükselecek ve A Kümesi’nde 1. sırayı alan ekiple, B Kümesi’nde 2. sırayı alan kadro ortasında, B Kümesi’nde 1. sırayı alan kadroyla, A Kümesi’nde 2. sırayı alan ekip ortasında çift maç eleme yöntemine nazaran oynanacaktır. Final karşılaşması, yarı finalde tıp atlayan iki kadro ortasında TFF tarafından belirlenecek olan tarafsız alanda, tek maç eleme yordamıyla oynanacaktır.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu