Spor

Bilardoda hedef 2024’te madalya sayısını artırmak

Paylaş:

BOLU (AA) – Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, 2024 yılına iyi başladıklarını belirterek, “İlk 3 ayda çok ciddi başarılar yakaladık, 10’a yakın madalya kazandık. Önümüzde Dünya Kupası var, o kupayı almak istiyoruz. Hemen ardından Dünya Artistik Şampiyonası var, dünya şampiyonu olmak istiyoruz. Geçen seneyi madalya bazında geçmek istiyoruz.” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yapımı tamamlanan Karaçayır Spor Kompleksi’ndeki bilardo salonunun açılışı için Bolu’ya gelen Ercan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de bilardo sporunda son 10 yılda gelişme kaydedildiğini söyledi.

Ercan, gelinen noktada sporcu sayıları, elde edilen başarılar ve düzenlenen turnuvalar sayesinde dünyanın en büyük federasyonlarından biri olduklarını kaydetti.

Antalya’da 2016 yılının mart ayında düzenlenen Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası’nda “Erkekler”, “Kadınlar” ve “Gençler” kategorilerinde toplam 1170 sporcunun katılımıyla dünya rekoru kırdıklarını belirten Ercan, bunun tescil edilerek Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer aldığını dile getirdi.

Ercan, Avrupa ve dünyada beğenilen bir federasyon haline geldiklerini ifade ederek, “Bu başarı sadece bizim değil, ekiplerimizin başarısı. Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleri sayesinde buraya gelebildik. Ne mutlu ki bize hem Avrupa’da hem de dünyada birçok şampiyonluğumuz var.” diye konuştu.

“Hiçbir ülkede olmayan imkanlara sahibiz”

Tesisleşme çalışmalarına değinen Ercan, bu konuda ciddi yol aldıklarını, 15 ilde Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine ait salonların bulunduğunu, her ilde bir tesis projesini çok yakında hayata geçireceklerini anlattı.

Ercan, Türkiye’nin bilardo organizasyonlarına ev sahipliği yaptığını belirterek, şöyle devam etti:

“Her sene dünya kupaları Türkiye’de yapılıyor. Geçen ay Kadınlar Avrupa Şampiyonası, hemen ardından Artistik Bilardo Avrupa Şampiyonası, geçen hafta da Bilardo Ferdi Erkekler Avrupa Şampiyonası Ankara’da yapıldı. Haziran ayında Dünya Kupası var. Hemen ardından Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası var. Dünyada en çok uluslararası organizasyon yapan Türkiye çünkü dünyanın en büyük tesisi Ankara’da. En büyük uluslararası bilardo tesisine sahibiz. Bizim için gurur verici. Hiçbir ülkede olmayan imkanlara sahibiz.”

Gençlere önem verdiklerini vurgulayan Ercan, bu alanda da dünya ve Avrupa şampiyonluklarının bulunduğunu kaydetti.

Ercan, geçen yıl 20 madalya sayısına ulaştıklarını, bu sene bunun üzerine çıkmayı hedeflediklerini dile getirerek, “İyi başladık. İlk 3 ayda çok ciddi başarılar yakaladık, 10’a yakın madalya kazandık. Çoğu turnuvadan madalyayla döndük. Bunlar arasında Avrupa şampiyonlukları da var. Önümüzde Dünya Kupası var, o kupayı almak istiyoruz. Hemen ardından Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası var, dünya şampiyonu olmak istiyoruz. Geçen seneyi madalya bazında geçmek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: Mehmet Emin Gürbüz

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu