GüncelGündem

Çetin Doğan’ın eşi Nilgün Doğan’dan Bakan Bozdağ’a çağrı

Paylaş:

28 Şubat davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan‘ın eşi Nilgün Doğan, Halk TV’de İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah‘ta açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ‘a seslenen Doğan, “Ben buradan sayın Adalet Bakanına da bir seslenmek istiyorum. Günler önce bir genelge çıkarıldı. Sağlık, yaş nedeniyle mahkumlar dışarı çıkacak diye. Hala daha tahliye aldığı dedikleri Hakkı Kılınç general bile dışarıya çıkamadı. Artık lütfen bu genelgenin gereğini yapsın ve cezaevinde esir tutulan ordumuzun kıymetli askerlerini vaktiyle evine yollasın” dedi.

Doğan şöyle konuştu:

Buca’ya gidiyoruz, hava açık yollar güzel ama iyi havaya karşı maalesef üç cezaevinde de değerli generallerimiz üşüyorlar. Çünkü kapılar, pencereler demir, radyatörler yeteri kadar ısıtmıyor. O yaşta insanların üşümesi kalplerini etkileyecek. Yazın da zaten çok sıcak oluyor. Yüreğim parça parça olarak, eşimi daha da çok düşünerek çıktım yola. İnanın onlar orada soğuktan üşüyorken bizim sıcak ortamlarda oturmak bile içimize sinmiyor. Ben buradan sayın Adalet Bakanına da bir seslenmek istiyorum. Günler önce bir genelge çıkarıldı. Sağlık, yaş nedeniyle mahkumlar dışarı çıkacak diye. Hala daha tahliye aldığı dedikleri Hakkı Kılınç general bile dışarıya çıkamadı. Artık lütfen bu genelgenin gereğini yapsın ve cezaevinde esir tutulan ordumuzun kıymetli askerlerini vaktiyle evine yollasın.

Çetin Doğan 82 yaşında. Bir hücrede tek başına kalıyor. Bütün hastalıkların üzerine bir de mide kanaması geçirdi. Acilen ileri tetkik yapılması gerekiyorsan iki ay sonrasına gün verdiler ve eşim gitmedi. O kadar onurlu bir insan ki ama her şeyden önemlisi tek başına kalması küçücük bir mekanda, kimseyle konuşamıyor. Hareket imkanı yok. Bir de üzerine mide kanaması geçirdi. Zaten yaşı ve mesleği gereği bir sürü hastalık edinmişken aniden düşse butonuna uzanacak ya da dışarıda görevlileri çağıracak kimsesi yok. Hayati riski var ve bunu da hastanede rapor veren doktorlar söylemişti. Lütfen bu cezaya son versinler.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu