GüncelGündem

Dünyada bu hafta bir dizi etkinlik sanatseverlerle buluşacak

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Ünlü piyanist Fazıl Say’ın Goldmund Quartet ile Amsterdam’daki Concertgebouw Konser Salonu’nda 27 Şubat’ta gerçekleştireceği konser, öne çıkan müzik etkinlikleri arasında. Konserde ünlü piyanistin kendi bestelerinin yanı sıra Schumann ve Mozart’ın efsaneleşmiş eserleri de seslendirilecek.

İsveçli şarkıcı Maher Zain, 2 Mart’ta Singapur’da konser verecek. Singapore Expo Hall’da gerçekleştirilecek konserde ünlü sanatçı, sevilen parçalarını yorumlayacak.

George Pehlivanian yönetiminde, İtalya’nın Milano kentindeki Dal Verme Tiyatrosu’nda 29 Şubat’ta sahne alacak Senfoni Orkestrası’na, piyanist Roman Borisov eşlik edecek. Orkestra, Pyotr İlyiç Çaykovski ile Antonin Dvorak’ın eserlerinden oluşan bir repertuvara yer verecek.

İspanya’nın Barselona kentindeki tarihi konser salonu Palau de la Musica Catalana’da 28 Şubat’ta Rus piyanist Grigory Sokolov, müzikseverlerle buluşacak.

Aynı mekanda 29 Şubat’ta İspanyol müzisyen Ona Cardona ve Trio Pedrell grıubu sahne alacak.

Almanya’daki Philharmonie Berlin konser salonunda 2 Mart’ta Hamburglu folk müzik grubu Mischpoke, “Klezmer High Life” albümündeki şarkıları seslendirecek.

Yeni albümler

İngiliz müzisyen Sami Yusuf’un Paris Filarmoni salonunda orkestra eşliğinde verdiği konserlerden derlenerek oluşturulan “When Paths Meet Vol. 2” albümü 28 Şubat’ta piyasaya sürülecek.

Dünyaca ünlü heavy metal grubu Iron Maiden’ın solisti Bruce Dickinson’ın yeni solo çalışması “The Mandrake Project”, 1 Mart’ta müzikseverlerle buluşacak.

Ministry grubunun yeni albümü “Hopium For The Masses” ve Güney Afrikalı müzisyen Tyla’nın “Self-Titled” albümü 1 Mart’ta piyasalarda olacak.

Sergiler ve fuarlar

Los Angeles’ın kapsamlı sanat fuarlarından “Spring/Break Art Show”, 27 Şubat-3 Mart’ta gerçekleştirilecek. Fuar kapsamında çok sayıda sanatçının çalışmaları, 40 ayrı sergide sanatseverlerle buluşacak.

Los Angeles’ın bir diğer sanat fuarı “Felix Art” ise 28 Şubat-3 Mart’ta yapılacak. Fuarda bu yıl 60 uluslararası galeri yer alacak.

New York’ta, bu yıl 31’incisi düzenlenen “Outsider” sanat fuarı, 29 Şubat-3 Mart’ta sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Fuarda yağlı boya, cam, heykel ve fotoğraf sanatlarına ait çalışmalar sergilenecek.

Londra’da 1-3 Mart’ta modern ve çağdaş sanat örneklerinin sunulacağı “Collect” fuarı yapılacak. Dünya çapında sanat örneklerinin 45 ayrı galeride bir araya geleceği fuarda, sevilen eserlerin müzayede satışı da gerçekleştirilecek.

Dubai’deki en büyük sanat etkinliklerinden “Art Dubai”, 1-3 Mart’ta bu yıl 17. kez sanatseverlere kapılarını açacak. Modern ve dijital eserlerin galerilerinin sunulacağı fuarda dünya çapında ünlü sanatçıların söyleşileri de olacak.

Sevil Dolmacı Dubai, 27 Şubat-26 Mart’ta, Alman sanatçı Robert Janitz’in “Sign of the Times” başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapacak. Sergi, sanatçının Meksika’daki stüdyosunda ve Sevil Dolmacı Art Residency kapsamında İstanbul’da kaldığı sürede ürettiği ve Doğu ve Batı arasındaki zengin kültürel etkileşimi ustalıkla yansıtan eserlerinden oluşuyor.

Film festivalleri

ABD’nin Idaho eyaletinde düzenlenen “Sun Valley Film Festivali”, bu hafta gerçekleştirilecek en popüler festivaller arasında yer alıyor. Kurmaca, belgesel, epizodik, kısa ve çocuk filmleri kategorisinde yapımların izlenebileceği festival 28 Şubat-3 Mart’ta sinemaseverlerle buluşacak.

İskoçya’da 28 Şubat’ta başlayacak Glasgow Film Festivali’nde ise farklı kategorilerde yüzlerce film, sinemaseverlerle buluşacak. Festival 10 Mart’a kadar sürecek.

Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’ta 29 Şubat-1 Mart’ta gerçekleştirilecek “RENDR” festivali, çeşitli film gösterimlerinin yanı sıra film yapımcılığının teknik detaylarına dair atölye çalışmalarına da ev sahipliği yapacak.

ABD’nin Columbia kentinde 29 Şubat’ta başlayacak “True/False” film festivalinde film, müzik ve sanat etkinlikleri bir araya gelecek. Festival 10 Mart’a kadar sürecek.

İspanya’da 1-10 Mart’ta düzenlenecek 27. Malaga Film Festivali’nde çok sayıda ülkeden gönderilen yapımlar, farklı kategorilerdeki ödüller için yarışacak.

New York’ta 2-17 Mart’ta “Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali” düzenlenecek. Çok sayıda animasyon filmin dünya prömiyerinin yapılacağı festivalde çocuklar için etkinlikler de gerçekleştirilecek.

ABD’de vizyona girecek filmler

Korku filmi yönetmeni Nicholas Malden’ın seri halinde çektiği “The Vengeance of Dracula”, “The Reincarnation of Dracula” ve “The Resurrection of Frankenstein” filmleri yarın vizyona girecek.

Thomas Walton imzalı korku filmi “Camp Pleasant Lake”, 27 Şubat’ta izleyiciyle buluşacak.

Frank Herbert’ın romanından esinlenerek ilki 2021’de yapılan “Dune” serisinin ikinci filmi 1 Mart’ta beyazperdede olacak. Filmin başrollerinde Timothae Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson ve Javier Bardem rol alıyor.

Muhabir: Ömer Faruk Yıldız

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu