GüncelGündem

Dünyada bu hafta bir dizi etkinlik sanatseverlerle buluşacak

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Kariyerine sığdırdığı birçok başarılı albümün yanı sıra 17 kez Grammy ödülü kazanan İngiliz müzisyen Sting, 25 Mayıs’ta Almanya’nın Dresden şehrinde hayranlarıyla buluşacak.

ABD’li müzisyen Bruce Springsteen, 22 Mayıs’ta İngiltere’nin Sunderland kenti, 25 Mayıs’ta da Fransa’nın Marsilya kentinde sahne alacak.

İngiliz pop ve rock sanatçısı Rod Stewart 22 Mayıs’ta Bratislava, 24 Mayıs’ta Almanya’nın Nürnberg kentinde konser verecek.

ABD’li müzisyen Taylor Swift, devam eden dünya turnesinin Portekiz ayağında, 24 ve 25 Mayıs’ta Lizbon’da sevilen şarkılarını yorumlayacak.

İngiliz blues ve rock müzisyeni Eric Clapton, Avrupa turnesine 24 Mayıs’ta Londra ve 26 Mayıs’ta Paris’te vereceği konserlerle devam edecek.

Metallica Münih’te iki konser verecek

60 yılı aşkın kariyerinde çok sayıda başarıya imza atan İngiliz rock müzik grubu The Rolling Stones, “Stones Tour ’24” başlıklı dünya turnesi kapsamında, 23 ve 26 Mayıs’ta ABD’nin New Jersey kentinde hayranlarıyla buluşacak.

Müzik kariyerinde 50 yılı geride bırakan Avustralyalı hard rock grubu AC/DC de geçen hafta başladığı dünya turnesini, 25 Mayıs’ta İtalya’nın Reggio Emilia kentinde vereceği konserle sürdürecek.

Dünyaca ünlü heavy metal grubu Metallica, “M72” adlı dünya turnesine 24 ve 26 Mayıs’ta Münih’te vereceği konserlerle başlayacak.

Kolombiyalı rap yıldızı J Balvin yarın Köln, 22 Mayıs’ta Paris, 24 Mayıs’ta da Brüksel’de konser verecek.

Hard rock grubu Five Finger Death Punch ise 26 Mayıs’ta Münih’te sahne alacak.

Sergiler ve fuarlar

Çekya’nın başkenti Prag’da, ülkenin en büyük kitap fuarı olarak bilinen “Book World Prague” uluslararası kitap fuarı, 23-26 Mayıs’ta kitapseverleri ağırlayacak. Çok sayıda ülkeden yayınevini konuk edecek fuarın ana teması, Franz Kafka olacak.

Sanat fuarlarında ise Lizbon’da 23-26 Mayıs’ta gerçekleştirilecek “ARCOlisboa” çağdaş sanat fuarı öne çıkıyor. Toplam 15 ülkeden 470 sanatçının eserlerini sergileyeceği fuarda 84 galeri yer alacak.

Yunanistan’ın Selanik kentinde 23-26 Mayıs’ta uluslararası çağdaş sanat fuarı “Art Thessaloniki” yapılacak. Farklı ülkelerden 10 binin üzerinde ziyaretçinin beklendiği fuarda, çağdaş sanat örneklerinin görülebileceği 25 galeri yer alacak.

Film festivalleri

ABD’nin Colorado eyaletinde belgesel film festivali “Mountainfilm”, 23-27 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Çok sayıda ülkeden belgeselin gösterileceği festivale, uluslararası alanda tanınmış 100’ün üzerinde belgesel yapımcısı ve yönetmen konuk olacak.

Portekiz’in başkenti Lizbon’da “Indie Lisboa” film festivali 23 Mayıs’ta kapılarını sinemaseverlere açacak. Jürisinde, yönetmenler Kamal Aljafari, Dounia Sichov ve Nuno Galopim’in yer alacağı festivalde 14 ayrı dalda ödül verilecek.

Polonya’da 26 Mayıs’ta “Krakow Uluslararası Film Festivali” başlayacak. Bu yıl 64’üncü kez düzenlenecek festival, 2 Haziran’a kadar sinemaseverleri ağırlayacak.

ABD’de vizyona girecek filmler

George Miller’ın yazıp yönettiği ve başrollerinde Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth ile Tom Burke’ün yer aldığı “Furiosa: A Mad Max Saga” filmi 24 Mayıs’ta ABD sinemalarında olacak.

Aynı tarihte Mark Dindal’ın yönettiği animasyon film “The Garfield Movie”, Andrew Hyatt’ın yönettiği biyografi filmi “Sight”, Marco Bellocchio imzalı “Rapito” ve Valerie Kontakos’un yönettiği “Queen of the Deuce” belgeseli vizyona girecek.

Muhabir: Ömer Faruk Yıldız

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu