Dünya

İran Cumhurbaşkanı Reisi, başörtüsü takmayı reddeden Amanpour ile röportajı iptal etti

Paylaş:

Birleşmiş Milletler 77’inci Genel Konsey toplantısı için ABD’de bulunan İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, ABD yayın kuruluşu CNN televizyonuna vereceği özel röportajı, gazeteci Christiane Amanpour’un başını örtmeyi reddetmesi üzerine iptal etti.

Röportajın iptali konusundaki reaksiyonunu toplumsal medyadan ileten Amanpour, Reisi’ye geçen hafta Mahsa Amini’nin vefatının akabinde başlayan ve insan hakları kümelerine nazaran sekiz kişinin vefatına neden olan protestoları da dahil birçok soru sormayı planladığını vurguladı.

Euronews’ta yer alan habere nazaran Amanpor, İranlı önderin ABD topraklarındaki birinci mülakatı olacak bu röportaj için haftalardır hazırlandıklarını, sekiz saattir de çeviri donanımı, ışık, kamera ve öbür bütün hazırlıkları yaptıklarını fakat Reisi’nin gelmediğini belirtti.

“BAŞÖRTÜSÜ AÇISINDAN BİR KANUNUN OLMADIĞI NEW YORK’TAYIZ”

Röportajın başlama saatinden 40 dakika sonra bir danışmanının yanlarına gelerek kutsal Muharrem ve Sefer ayları sebebiyle kendisinden başını örtmesini istediğini aktardığını bildiren gazeteci, bu ricayı nazikçe reddettiğini kaydetti.

Amanpor “Başötüsü açısından bir kanun ya da geleneğin olmadığı New York’tayız. Daha evvel hiçbir İran cumhurbaşkanının İran dışında röportaj yaptığımda bu türlü bir istekte bulunmadığına işaret ettim” diye yazdı.

Danışmanın tekrar yanına gelerek baş örtüsü takmadığı sürece röportajın mümkün olamayacağını, bunun protestoları ima etiği “İran’daki duruma” atıfla “saygı gereği” olduğunu belirttiğini aktaran Amanpour bu daha evvel görülmemiş ve beklenmedik şartı kabul edemeyeceğini tekrarladığını tabir etti.

İngiliz ve İran vatandaşı gazeteci, İran’da protestolar devam ederken ve beşerler ölürken İran Cumhurbaşkanı ile kıymetli bir anın gerçekleşemediğinin altını çizdi.

AMİNİ’NİN MEVTİ İRANLILARI SOKAĞA DÖKTÜ

İran’da 22 yaşındaki Mahsa Amini’nin başörtüsünü hakikat takmadığı için “ahlak polisi” tarafından gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybetmesi ülke genelinde büyük protesto hareketlerine yol açtı. Oslo merkezli İran İnsan Hakları (IHR) örgütüne nazaran protestolar sırasında şu ana kadar 31 kişi hayatını yitirdi. İran resmi sayılarına nazaran ise can kaybı 17 oldu.

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu