GüncelGündem

İrlanda Başbakan Yardımcısı Martin, İsrail’in Refah’a saldırmasının “vicdansızca” olacağını söyledi

Paylaş:

LONDRA (AA) – Martin, Brüksel’deki Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesi basına açıklama yaptı.

Rusya’da geçen hafta bulunduğu cezaevinde öldüğü duyurulan muhalif Aleksey Navalnıy’ın eşi Yuliya Navalnaya’nın toplantıda konuşma yapacağını belirten Martin, Rusya’yı ifade ve toplanma özgürlüğü ile demokratik haklara değer vermeyen ülke olmakla eleştirdi.

Ukrayna’nın da bu şartlar altında yaşamak istemediğini kaydeden Martin, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba’nın da toplantıda sunum yapacağını söyledi.

Martin, İsrail’in ramazan ayı öncesi Gazze’nin güneyindeki Refah’a saldırma olasılığını değerlendirerek, “Refah’a saldırı halihazırda çok kötü olan insani durumu felakete dönüştürecek ve vicdansızca olacaktır.” dedi.

AB Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda İsrail’in Refah’a girmemesi konusunu gündeme getireceğini kaydeden Martin, “Gazze’nin küçük bir köşesine bir milyondan fazla insan yığıldı ve zaten kuzeyden merkeze, merkezden güneye göç ederken çok yoruldular. Gidecek başka yerleri yok. Binlerce çocuk aylardır okula gidemiyor. Travmaları çok büyük. Zaten çok büyük olan bir travmanın üzerine yenisini eklemeyi bir insan nasıl düşünebilir? En basit tabirle hiç insani değil.” diye konuştu.

Martin, “esirlerin serbest bırakılması ve Hamas’ın silah bırakması gerektiğinin” de altını çizdi.

Aşırılık yanlısı yasa dışı Yahudi yerleşimcilere yaptırımlar

Birçok ülkenin finansmanı kestiği Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansına (UNRWA) desteğin devam etmesi gerektiğine de dikkati çeken Martin, “UNRWA olmadan Gazze’de eğitim hizmetini yerine getiremezsiniz. Sağlık sistemi işlemez olduğu gibi hayati yardımların dağıtımı da gerçekleşemez.” ifadesini kullandı.

Martin, ateşkes sonrasının da masaya yatırılması gerektiğine işaret ederek, “Gazze’de yeni bir yönetim de UNRWA’ya ihtiyaç duyacak.” değerlendirmesini yaptı.

Gazze’deki insani durumu hafifletmek için İsrail’e baskı yapmanın ahlaki sorumluluk olduğunu vurgulayan Martin, İrlanda’nın aşırılık yanlısı yasa dışı Yahudi yerleşimcilere yaptırımdan yana olduğunu söyledi.

“Ne yazık ki bu konuda AB Dış İlişkiler Konseyinde henüz birlik oluşmadı.” diyen Martin, AB’nin ortak karar alamaması durumunda bireysel karar alacaklarını belirterek, “Batı Şeria’da yaşananlar provokatiftir ve iki devletli çözüm umutlarına zarar vermektedir.” diye konuştu.

Muhabir: Behlül Çetinkaya

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu