Ekonomi

Metaverse deneyim alanı Otokoç Metazone yeni içerikleriyle ziyarete açıldı

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Otokoç Otomotiv, sürdürülebilir Web 3.0 stratejisi ve vizyonu ile bu yeni dünyada birçok ilki barındıran projesi Otokoç Metazone'u, Decentraland -111,10 koordinatlarında yayına aldı.

Otokoç Otomotiv'den yapılan açıklamaya göre, Decentraland'de 7 parsel kullanımıyla Türkiye'de de en büyük alana sahip olması dikkati çekiyor.

Otokoç Otomotiv, Web 3.0 iletişimini devam ettireceği, alana özel kampanyalar düzenleyeceği, şirket içi etkinliklere ev sahipliği yapacağı, farklı markalarla iş birliği yapılabilen, sanat ve iş dünyası ile entegre olabilen Otokoç Metazone'u oluşturdu. Bu deneyim merkezinin yer aldığı alanın tamamında, 7 parselin 4 parselinde ana yapı, 2 parselinde iki ayrı silindir bina ve 1 parselinde billboard yer alan park alanı bulunuyor.

Otokoç Metazone'da ana yapıyı oluşturan her katta farklı bir tema ziyaretçileri karşılıyor. Giriş katında, şirketin 9 ülkede faaliyet göstermesine ithafen 9 dilde “Merhaba” ile karşılayan ve tüm Otokoç Otomotiv markalarının yer aldığı Otokoç World Zone yer alıyor.

Birinci katta 2. el araç satışı ile ilgili sadece Metaverse'ye özel kampanyaların kurgulanacağı Otokoç Showroom Zone, ikinci katta marka iş birlikleri, sponsorluklar ve sosyal sorumluluk projelerinin olduğu Otokoç Co-Creation Zone bulunuyor.

Otokoç Metazone'un teras katında ise sosyal etkileşim ve deneyim için tasarlanmış Otokoç Social Zone yer alıyor.

İkinci binada Otokoç Agile Zone ve üçüncü binada ise Otokoç Art Zone bulunuyor. Son parselde ise dijital billboard ve Otokoç Metapark park alanı ziyaretçileri karşılıyor.

– “Bilgi, avantaj, eğlence, sosyal etkileşim, sanat, agile çalışma, park, reklam alanı gibi birçok farklı temayı bir araya getirdik

Açıklamada görüşlerine yer verilen Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak, deneyimin kelime anlamından öteye geçtiğini belirterek, “Hayatın her alanında farklı bir deneyim, hatta oyunlaştırma söz konusu. Markalarımızla da gerçek anlamda sürdürülebilir deneyim paralelindeki gelişmelere uzun süre, 'öncü olarak nasıl entegre oluruz' felsefesiyle baktık ve nihayetinde dünyada da birçok alanda muadili olmayan ve Web 3.0 vizyonumuzun bir ürünü olan bu çalışmaya imza attık. Metaverse'de yer alma ve NFT üretmenin ötesinde, her anlamda gerçek topluluklar ve faydalar ekseninde çalıştığımız işlerin başlangıcında olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Otokoç Otomotiv olarak Web 3.0'daki gelişmeleri yakından takip ettiklerini aktaran Kaynak, şunları kaydetti:

“Otokoç Metazone deneyim merkezi ile geleceği bugünden kurgulamanın ve öncü olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Otokoç Metazone'de 11 markamız ve fütüristik yaklaşımımız ile kullanıcılara en iyi deneyimi yaşatmak için yola çıktık. Bilgi, avantaj, eğlence, sosyal etkileşim, sanat, agile çalışma, park, reklam alanı gibi birçok farklı temayı bir araya getirdik. Amacımız ziyaretçilerin tekrar gelebileceği, keyif alacağı ve fiziksel dünyamız dışında da kendini ifade edebileceği bir yer yaratmaktı. Bugün geldiğimiz noktada Otokoç Metazone'nin buna hizmet edeceğine gönülden inanıyoruz. Web 3.0 ile ilgili çalışmalarımız ve yatırımlarımız bundan sonra da devam edecek. Otokoç Metazone'nin kapsayıcı içeriği ile hem Cumhuriyetimizin 100. yılı hem de Otokoç Otomotiv'in 95. yılı olan zaman diliminde hayata geçmesinden ötürü ayrı bir mutluluk yaşıyoruz. Buna özel NFT çalışması da gerçekleştirmeyi planlıyoruz.”

Verilen bilgiye göre, Otokoç Otomotiv; NFT, metaverse ve DAO (Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon/Decentralized Autonomous Organization) üzerinde projeler üretmek üzere başladığı Web 3.0 yolculuğunda, ilk olarak 2022 yılında dev Fenerbahçe forması ile Avis'in Fenerbahçe sponsorluğuna istinaden kulübün yeni sezonunu kutlamıştı.

Otokoç Otomotiv, marka iş birlikleri üzerinden yaratılacak sinerji ile Web 3.0 dünyasının dinamiklerini birlikte keşfetmeyi amaçlıyor. Otokoç Art Zone'de yer alacak ve yakın zamanda açıklanacak olan sanatsal iş birlikleri ile birlikte Otokoç Social Zone'de Otokoç Metazone'nin teras katı, sosyal etkileşim ve eğlence odaklı düzenlendi ve Divan Pub şeklinde tasarlandı. Otokoç Metazone'ye gelen kullanıcılar, Divan Pub'da keyifli zaman geçirerek birbirleriyle etkileşime girebilecek.

Otokoç Otomotiv'in Agile çalışma prensibiyle hazırlanmış Otokoç Agile Zone'de Otokoç Otomotiv çalışanları agile çalışmayı metaverse'de deneyimleyebilecek. Otokoç Art Zone'de ise iş birliği yapılan markalar, kendi çalışmalarını gerçekleştirip NFT koleksiyonlarını sergileyebilecek. Otokoç Metazone'de ayrıca, metaverse reklamları için bir billboard ve park alanı yer alıyor. Bu alanda da markalar, Web 3.0 topluluklarına mesajlarını ulaştırabilecek.

Odağına insanı alan ve müşterilerine en kaliteli hizmeti sunabilmek için her alanda kendini yenilemekte ve geliştirmekte Otokoç Otomotiv, bu yaklaşımı doğrultusunda yaptığı Web 3.0 hamlesiyle geleceğin dünyasına şimdiden adım atıyor, kullanıcılara ve markalara çok katmanlı bir deneyim imkanı sunuyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu