Spor

Nuri Şahin: Hedefim Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak

Paylaş:

Antalyaspor Teknik Direktörü Nuri Şahin, futbolculuk dönemi, milli takım seçimi ve gelecek planlamaları hakkında açıklamalarda bulundu.

İşte Nuri Şahin’in açıklamaları:

“Biz yetiştiriyoruz, onlar kullanıyor”

Nuri Şahin, “Olimpiyat Stadı’nda Almanya’yı yendiğimiz hazırlık maçında ilk golü Halil ağabey (Altıntop) attı. Bir de ben attım. O maçtan sonra Franz Becrkenbauer (Bayern Münih’in eski başkanı) “Biz yetiştiriyoruz, onlar kullanıyor” diye bir sözü olmuştu” dedi.

“2006’da Almanya A Milli Takımı’nda olabilirdim”

“Keşke Almanya’yı seçseydim diye hiç düşündün mü?” sorusuna genç teknik adam, “Yok. Buna insanlar inanmıyor ama istemedim. 2006’da Almanya A Milli Takımı’nda olabilirdim. Onlarla da görüşmüştüm. Net bir şekilde kariyerime Almanya’da devam etmek istediğimi ama milli takım için Türkiye Milli Takımı’nı seçmek istediğimi ve bu kararımdan dönmeyeceğimi söyledim. Bunun artılarını ve eksilerini o dönemde menajerim de masaya yatırmıştı.

‘Dünya Kupası kazanabilirsin. Avrupa şampiyonalarına katılabilirsin. Türkiye son senelerde ne kadar katılmış, ne başarmış. Bunların hepsini göz önünde bulundurmak lazım’ dedi. Ama ben nettim. Bir tane Dünya Kupası oynamayı çok isterdim. O zaman kariyerime baktığımda Türkiye ile bir tane Dünya Kupası oynarım herhalde diyordum, ama nasip olmadı. Ama kesinlikle ve kesinlikle pişman olmadım” yanıtını verdi.

“Dortmund benim evim”

“2002’deki başarılarımız mı seni Türkiye’yi seçmeye itti?” sorusu üzerine de Nuri Şahin, “Ben çok başarılı bir öğrenciydim. İnanılmaz iyi bir öğrenciydim. Okuldan kaçtığım belki bir iki gün vardır. Bir tanesi 2002 Dünya Kupası’nda Brezilya ile oynanan yarı final maçıydı. O maç aklımda öyle bir yer edinmiş ki, o maçtaki duygular, Almanya’da arabayla gezmeler. Belki seçimimde o etkili olmuştur. Ama Almanya U-14 takımı ile kampa katılmıştım. Ama dedemi arayıp “beni al” demiştim. Ancak Dortmund benim evim. Dortmund taraftarıydım” diye konuştu.

“Türkiye’deki tuttuğun takım?” sorusuna ise direkt yanıt vermeyen Nuri Şahin, şaka yollu olarak “Avrupa’da oynayan Türk takımı” yanıtını verdi.

“Biraz daha sabırlı olabilirdim”

Real Madrid’e transferinden önce dünyanın her kulübünün kendisini istediğini söyleyen Nuri Şahin, İspanyol devinde başarılı olamamasının nedeni olarak da “Sakatlık, heyecan, tecrübesizlik. Ama biraz daha sabırlı olabilirdim. O zaman gençsin, bir an önce oynamak istiyorsun. Sakatım, bir yıl oynamadım. Bir an önce oynamak istedim. Sabırlı olsaydım, daha farklı olabilirdi. Real Madrid’i sevmek farklı, o formayı bir kez giymek de farklı. Hayalimdi. Bugün bile Florentino Perez’le (Real Madrid başkanı) telefonda görüştüğüm de onda o duyguyu hissediyorum. Hocalığımı da tebrik etti. Mourunho beni tebrik etti. Kariyerimde başarılar dilediler. Onların hepsi elinden geleni yaptı. Mourinho da elinden geleni yaptı. Ama olmadı.

Şimdiki Liverpool o zamanki Liverpool değildi. İnanılmaz bir kulüptü. Liverpool’a girdiğinizde her yeri futbol kokuyordu. O zaman Dortmund, Liverpool’un önündeydi. Klopp da arayınca Dortmund’a döndüm” ifadelerini kullandı.

“Futbolu özlemiyorum, çünkü işin içindeyim”

Sokrates YouTube kanalına konuşan Nuri Şahin, “Erken bırakmadım. Daha fazlası ne olabilirdi? 17 sene oynadım. 17 seneye çok şey sığdırdım. Antalya bana çok iyi geldi. Herkes ‘Antalya’da ne işi var?’ dedi. 4 büyük takımla da görüştük. Ama Antalya bana inanılmaz iyi geldi. Ersun Hoca gittiğinde de görüştük. Bu işi yapacaktım. Hazırlanıyordum. Başlangıç için belki riskliydi. Başaracağıma inanıyordum.

Benim en büyük hedefim Şampiyonlar Ligi’ni kazanmaktı. Artık, o şansım kalmamıştı. Hocalıkta yeni bir heyecan. Bunu başarabilir miyim? Bilmiyorum. Hedefim mi, evet. Buraya başlamak istedim. İyi de yaptığımı düşünüyorum. Keşke oyunculuğa devam etseydim dediğim hiçbir zaman olmadı. Futbolu özlemiyorum. Çünkü işin içindeyim” diye konuştu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu