Yaşam

Omerta bir kez daha işlemiş

Paylaş:

İtalya’da iki hafta önce yapılan polis operasyonuyla yakalanan “babaların babası” Messina Denaro‘nun 30 yıl boyunca örgüt üyelerinin sadakati nedeniyle saklanmayı başardığı ortaya çıktı.

Salvatore Catalano, mafya babası Matteo Messina Denaro’nun Sicilya’nın batısındaki Campobello di Mazara kasabasındaki evinden kısa bir yürüyüş mesafesinde yaşadığını öğrenince başından aşağıya kaynar sular döküldü.


Salvatore Catalano polis kardeşini mafya saldırısında kaybetti.

Catalano’nun erkek kardeşi Agostino, 1992’de mafya karşıtı yargıç Paolo Borsellino’ya düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybetmişti.

Reuters’e konuşan Catalano, “Onu tanıyamadığım için kendime kızıyorum. Kalbim ve ruhum öfke dolu” dedi.

60 yaşındaki Messina Denaro, 30 yıl kaçıp saklandıktan sonra kaldıktan sonra 16 Ocak’ta tutuklandı. Polis, geçen yılın çoğunu, annesinin evinden arabayla kısa bir mesafede bulunan yaklaşık 11.000 nüfuslu bir kasaba olan Campobello di Mazara’da göz önünde saklanarak geçirdiğine inanıyor.
Catalano, “Denaro’nun tutuklanmasını ailemle birlikte kutladık” dedi.

200 kişiden yalnızca biri

Messina Denaro’nun en son 1993 yılında görülmesi de polisin İtalya’nın en çok aranan kişisini belirlemesini zorlaştırdı. Yetkililere göre, Denaro şehirde rahatça yaşıyor, markete gidip alışverişini yapıyordu.

Savcılar, Sicilya mafyası arasında “omerta” olarak adlandırılan sessizlik yemini sayesinde avlarını ele geçirmekte bu kadar zorlandıklarını söylüyor.

1996’dan 2008’e kadar Messina Denaro’yu yakalamaya çalışan savcı Roberto Piscitello, “Onunla bağlantılı en az 200 kişiyi tutukladım. Sadece biri bizimle işbirliği yaptı” diyor.
Sonunda Messina Denaro, arkadaşlarının değil, bedeninin ihanetine uğradı ve yakalandığı kanser onu ele verdi.
Denaro kanser kliniğinden çıkışta yakayı ele vermişti.

Akrabalarının telefon konuşmalarından Denaro’nun kanser olduğunu tespit eden polis, çalışmalarını bu yönde genişletti. Mafya liderinin Sicilya’da yaşadığını düşünen güvenlik güçleri, bölgedeki kliniklerde yaptığı taramada Andrea Bonafede isimli bir kişinin ameliyat olurken, cep telefonunun ise adanın başka bir bölgesinde aktif olduğunu tespit etti.

Polis bu bilgiyi Denaro’nun sahte kimlikle hayatına devam ettiğine ilişkin ilk ciddi teyit olarak ele aldı.

Ameliyat olan kişinin gerçek Andrea Bonafede olmadığını anlayan polis, klinik çevresinde geniş güvenlik önlemleri alarak Denaro’nun gelişini bekledi. Kliniğe geldiğinde karşısında polisi bulan Denaro, gerçek kimliğini hemen kabul etti ancak Sicilya mafyasının omerta kuralına gönderme yaparak sessiz kalacağını belirtti.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu