Spor

Sancaktepe Yağlı Güreşlerinde altın kemer Serhat Balcı’nın

Paylaş:

Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri’nde finalde Serdar Yıldırım’ı mağlup eden Serhat Balcı altın kemerin sahibi oldu.

Bu yıl 26’ıncısı düzenlenen Klâsik Sancaktepe Yağlı Güreşleri’nde pehlivanlar, altın kemer için kıyasıya çaba etti. Küçük uzunluklar dâhil yaklaşık 500 pehlivanın katıldığı karşılaşmalarda başpehlivan, finalde Serdar Yıldırım’ı mağlup eden Serhat Balcı oldu.

Şehit Er Selim Topal’ın isminin verildiği güreş alanında gerçekleşen güreşlerde son Kırkpınar başpehlivanı Cengizhan Şimşek ve ikincisi Mustafa Taşın yanı sıra Kırkpınar’da başpehlivanlık kazanmış Ali Gürbüz, Recep Kara, Fatih atlı üzere ülkemizin önde gelen başpehlivanı kol bağladı.

Finalde rakibi Serdar Yıldırım’ı yenen Serhat Balcı 2023 yılı Klasik Sancaktepe Güreşlerinde başpehlivan oldu.

Ayrıca bu yıl yapılan Sancaktepe yağlı güreşleri ağalık seçimini Tülay Orhun kazanarak Sancaktepe Yağlı Güreşleri’nin birinci bayan ağası oldu.

“BİRİNCİLİK KUPASINI ALMAK BENİM İÇİN BÜYÜK BİR MUTLULUK”

Finalde Serdar Yıldırım’ı mağlup edip başpehlivan olan Serhat Balcı “Çok memnunum, Sancaktepe Belediyesi Yağlı Güreşleri Türkiye’nin en büyük klâsik güreşlerinden biri. Pandemiden ötürü bir müddet ertelenmişti, tekrar başlatıldı. Bu türlü bir alanda ve tertipte birincilik kupasını almak benim için büyük bir memnunluk. Hava çok soğuktu, Ali Gürbüz ve Mustafa Taş üzere sakatlanan arkadaşlarım oldu, onlara çok geçmiş olsun diliyorum. İnşallah liderimiz bu aktifliği seneye daha hoş bir tarihte ve atmosferde düzenleyecektir. Bu sene biraz çabuk bir kararla yaptık. Güreşimiz ismine hoş tertipler oldu, pek güzel ilerliyoruz. Bana da bu türlü birincilikler nasip olduğu vakit çok keyifli oluyorum” diye konuştu.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu