Yandaş Yeni Akit hakarette sınır tanımıyor..

Yeni Akit gazetesi bugün manşetinde, TBMM Genel Kurulu'nda anayasa görüşmeleri esnasında bacağından ısırılan Ak Parti Milletvekili Muhammet Balta'nın ısırılmış bacağının fotoğraflarını okurlarıyla paylaştı.

Gazete, Hollanda’da Türk vatandaşlarının, polis köpeklerine ısırtılmasını da hatırlatarak, “Nazi kafalı” Hollandalılar ile milletvekilini ısıran ‘hayır’cıların aynı zihniyette olduğunu yazdı.

Yeni Akit’te yer alan haber;

Cumartesi günü Hollanda’daki Türk vatandaşlarıyla bir araya gelmesi skandal şekilde engellenen ve ülkeye girişi yasaklanan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya destek amacıyla Rotterdam’daki Türk başkonsolosluk binası çevresinde protesto gösterisinde bulunan vatandaşların üzerine Hollanda polisince köpeklerin salınması, Türkiye’de yaşanan bir başka olayı akıllara getirdi.

Türk vatandaşlarını faşizan ve ‘vahşi’ yöntemlerle baskı altına alırken diğer taraftan ‘Hayır’ cephesi mensubu CHP, HDP, TBB, PKK, DHKP/C çevrelerine ses çıkarmayan Hollanda makamlarının talimatıyla polis köpeklerinin vatandaşlarımızın üzerine salınması ve bazı vatandaşların bu köpeklerce ısırtılması; geçtiğimiz 12 Ocak’da TBMM Genel Kurulu’nda anayasa değişikliği teklifi görüşmelerinde AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta’nın ‘faili meçhul’ bir ağız tarafından ısırılmasını hatırlattı.

akitttSiyasi çevrelerde, Meclis’te ‘milletvekili ısırma’ olayıyla, Hollanda’da Türk vatandaşlarının ‘ısırtılması’ olaylarının ‘tür’ itibariyle birbiriyle yakın akrabalık bağı olan fiiller olduğu yorumları yapıldı. Konuyu Yeni Akit’e değerlendiren AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner ilginç tespitlerde bulundu.

Metiner, şunları dile getirdi: “Hollanda’nın köpekleri milletin evlatlarına saldırırken içimizdeki Hollandalılar da aynı mantık, yöntem ve motivasyonla milletin değerlerine, inançlarına, liderine saldırıyor. Aslında o dişlerin sahipleri hep aynı cins… Baskı, tasallut, dayatma bunların ortak genetik özellikleri. Kimisinin iki ayağı, kimisinin dört ayağı olmasına rağmen bunlar aynı cinse mensup türdeş bir topluluk. Sonuç alamadıklarında ısırmalarına aslında şaşırmamak lazım.”(superhaber)

ilgili haberler