GüncelGündem

AKP’li belediye ‘Kadına dair her şey’ dükkanını kapattı: Terörist miyiz biz?

Paylaş:

AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıta memurlarının dün, Onur Anıtı Parkında yer alan “Çarşı 1919 Kadın Emeğine Dair Her Şey” dükkanının kapısına kilit vurdu. Burada ürünlerini satan kadınlar, belediyenin işlemine tepki gösterdi. Kadınlardan Gülten Koralağ, şunları söyledi:

“Koskoca büyükşehir belediyesinin şunları koyacak bir yeri yok, buraya getirmişler, şu hale bak, şu hale bak girilmesin diye kapının anahtarı değişmiş buraya, lehimlemişler. Biz terörist miyiz arkadaşlar? Bu ne rezillik? Böyle bir şey ben hayatımda bütün illerde, böyle şeyler var. Bunların kadınlara hiçbir destekleri yok. Böyle bir şey olur mu? Çok ayıp, günah, çok günah. Yapılan eziyet, eziyet bak dün donduk soğuktan biz burada, dün kilidi değiştirmeye gelmişlerdi, bugün de lehimlemişler, terörist miyiz biz arkadaşlar. Herkes evine ekmek götürecek buradan götürüyor. Aç susuz düştük yollara, böyle şey mi olur? İnsanların bir kuruşa ihtiyacı var şu dönemde. Topladı 400 kadın için 150 kadın seçtiler kendileri buraya koydular. Protokol, projeyle koydular, sonrasında şimdi de yıkıyoruz burayı çıkın. Böyle bir şey var mı? Bari yer gösterin.”

‘Bu bir şehir eşkıyalığıdır’

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ise şunları söyledi:

“Mustafa Demir, tek adamlığın, ben yaptım oldu anlayışının suyunu çıkardı. Ya kardeşim derebeyi misin sen, kadınlarımıza 120-130 tane kadınımıza el emeklerini değerlendirmek için burayı vermişsin. Tamam sağ olun. Bir süreliğine kullanılmış ona da diyecek bir şeyimiz yok ama her şeyin bir oluru var. Çıkarmanın da bir ahlakı var, bir adabı var. Bunun bir tebligat çekersin, önden gönderirsin, yazışmalar yaparsınız, süre yaparsınız, derebeyi eşkıya gibi buradan, işletmenin kapısını mühürlemekten ziyade gelip buraya ya şu iğrençliğe bakar mısınız, söyleyecek söz bulamıyorum. Ya bu eşkıyalıktır ya bu şehir eşkıyalığıdır. Derebeyliğidir, böyle bir saçmalık olabilir mi? böyle bir terbiyesizlik olabilir mi? Mustafa Demir yarın gelip senin makam odana birileri böyle çelikle, böyle demirle ne yaparsın? Böyle bir terbiyesizlik olabilir mi? ayıp bu çok ayıp insanlarımızı buradan çıkarmanın bir yolu vardır. Bir ahlakı vardır. Bir vicdanı vardır. Siz şimdi geliyorsunuz, kaynatıyorsunuz, çeliklerle kapatıyorsunuz, yarın buraya iş makinaları sokacakmış Mustafa Demir, bu ayıptır, bu günahtır. Verilen emeğe, buradaki kadınlarımızın verdiği emeğe malzemelerine yazıktır. Kadınlarımız diyor ki, Rus pazarında da ufacık bir yer göstermiş.100 tane kadının burada emeği değerlendiriliyor. Burada arkadaşlarımızın verdiği bilgiye göre. Böyle bir terbiyesizlik olamaz. Böyle bir hadsizlik olamaz. Burası senin babanın malı değil bir kere Mustafa Demir. Burası Samsunluların ortak malı. Burası kadınlarımızın burada emeklerinin değerlendiren kadınlarımızın Samsun’da sana oy verenlerin ya da vermeyenlerin bu şehrin asıl sahiplerinin ortak malı. Burası Cumhuriyet Meydanı, burası kamu malı, burası senin Çarşamba’daki çiftliğinin bahçesi değil. Gelip burayı kaynatamazsın. Gelip burayı keyfi olarak babanın malı gibi kaynaklarla bu kapının önünü kesemezsin.

‘Kadınların emeğine saygılı olduğunu göster’

Kadınlarımızın emekleri içerideyken, malzemeleri içerideyken, yine söylüyorum, Çarşamba’daki villan gibi mülkün gibi gelip buranın kapısını mühürleyip çelikle kaynatıp sabahleyin de gelip yıkacağım diyemezsin. Ne olacak buradaki kadınlarımızın buradaki malzemeleri? Buradaki 100-150 kişinin malzemesi ne olacak? Efelik yapma, derebeyliğini bırak. Samsun’un belediye başkanı olarak gel burada bir isyan var. 100-150 tane kadınımızın isyanı var. Gel burada kadınlarımızın emeğine, saygılı olduğunu bir kez daha göster. Hakkı yerine ver. Evet, yıkılması gerekiyorsa yık ama gereğini yap. Çok ayıp, çok ayıp. Biz bunun takipçisi olacağız ablalar kardeşler. Rahat olun, babasının malı değil burası. Burası böyle istediğim zaman yaptım, istediğim zaman yıktım diye bu şehir sahipsiz değil. Ona bırakmayız bu şehri. Biz yarı iş makinaları kaçta gelecekse buraya biz CHP olarak geleceğiz. Burada sizin emeğinize malzemenize sahip çıkacağız. Çıkmaya itirazınız yok bildiğim kadarıyla, çıkalım ama bizi insanca hakça bir yere götürsünler. Biz sizlerin emeklerinizi malzemelerinizi orada değerlendirelim biz CHP olarak bu işin arkasında olacağız. Ben kolaylıklar diliyorum”

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin zabıta çalışanları dükkanının kapısına koydukları demir kaynağını spiralli makineyle keserek açtıktan sonra içerideki büyün el emeği ürünleri alıp kutulara koyarak belediyenin Yediemin binasına götürdüler. Zor kullanarak Çarşı 1919 dükkânını açıp içindeki eşyaları el emeği ürünlerini kaldıran yetkililer hakkında kadınlar avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulunmak için park alanından ayrıldılar.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu