GüncelGündem

Davutoğlu: ‘Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü açıklaması 6’lı masaya uygun’

Paylaş:

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Ankara’da medya temsilcileriyle bir araya geldi. Davutoğlu, yasama döneminin başladığını ve ertesi gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun özellikle son 50-60 yılın en önemli gündem maddelerinden biri olan başörtüsüyle ilgili açıklama yaptığını hatırlatarak, “Bu 100 yıllık Cumhuriyet tarihine baktığımızda; tetiklendiğinde toplumsal barışımızı olumsuz yönde etkileyecek, çözüme kavuşturulduğunda da toplumsal barışa katkı yapacak 3 önemli fay hattı var. Birisi etnik kimlikler üzerinden oluşan bir fay hattı, özellikle Kürt vatandaşlarımızın sorunları. İkincisi, mezhebi üzerinden, Alevi vatandaşlarımızın da sorunlarını içeren. Bir de ‘muhafazakar, seküler’ diyebilirsiniz, farklı hayat tarzlarında yaşanan gerilimler. Her bir gerilimin kendi içinde bıraktığı acı hatıralar var” dedi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN AÇIKLAMASI ÇOK ÖNEMLİ”

Şu anda Türkiye’nin kritik bir eşikte olduğunu vurgulayan Davutoğlu, “Ya bu fay hatlarını hep birlikte; ortak bir iradeyle, ortak bir psikolojiyle, etkilerini minimize edip, bir zeminde buluşturacağız ve gelecek nesle bunları bırakmayacağız ya da bu fay hatlarını derinleştirerek, kutuplaştırarak gelecek nesillere de aktaracağız. Bu ağır bir sorumluluk. Gelecek Partisi olarak, kurulduğumuz andan itibaren bütün bu fay hatları konusunda açık ve net bir tavır sahibi olduk. İçimizde Türkiye’nin farklı kesimlerini, farklı düşüncelerini, farklı inançlarını temsil eden arkadaşlarımız var. En temel misyonumuz; kim söylerse söylesin, bu fay hatlarını esnetmeye, yumuşatmaya, ortadan kaldırmaya yönelen her çabayı, her açıklamayı desteklemektir. Geçmişte en ciddi sıkıntılar yaşadığımız siyasi partiler ve liderler de söylese, en yakın dostlarımız da söylese fark etmez. Doğruyu ve hakikati kimin söylediği önemli değildir; bizatihi kendisi önemlidir. Bu açıdan bakıldığında, Sayın Kılıçdaroğlu’nun açıklamasını çok önemli ve tarihi nitelikte bir açıklama olarak nitelendirdim ve hemen destek beyan ettim. Bu aynı zamanda 6’lı masanın temel misyonuna da uygun bir açıklamaydı. Çünkü 6’lı masanın belki de Tük siyasetine yaptığı, yapacağı, en büyük katkı iktidara gelmek değildir; iktidara bir şekilde gelinir ama bu fay hatlarını temsil eden siyasi akımların hemen hemen, hepsinin temsilcilerinin o masa etrafında buluşması ve bu tansiyonu düşürmek için irade sergilemesidir” diye konuştu.

“KÖTÜ MÜ OLURDU?”

Televizyon kanallarında 6’lı masaya yönelik eleştirilere de yanıt veren Davutoğlu, “Bunlar ne üretti de bu kadar aydır toplanıyor diyorlar. Okuma ve görme özürlü herhalde bu arkadaşlar. Türkiye Cumhuriyeti tarihine bakın; bu kapsamda bir masa olmadı, bu kapsamda bir buluşma zemini olmadı. Keşke bu masayı Sayın Erdoğan toplasaydı. Keşke yeni anayasayı geçerken de veya yeni bir döneme başlarken ya da şimdi dahi o sert konuşmayı yapmak yerine, ‘Siyasi liderlerle bir akşam yemeği yiyeyim’ deseydi. Kötü mü olurdu? Alkışlardık” dedi.

“KILIÇDAROĞLU’NA SAYGISIZLIK OLARAK GÖRÜRÜM”

Davutoğlu, bir gazetecinin, ‘Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü açıklamasının sizin fikriniz olduğuna dair haberler yapıldı, bu doğru mu?’ sorusuna ilişkin de “Hayır. Bu konuyu Kılıçdaroğlu ile öncesinde görüşmedim ama metnimizdeki ilkelerimiz belli. Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından önce bir görüşme olmadı. Kılıçdaroğlu’nun açıklama zamanlaması, kendi tercihidir. Böyle bir imayı dahi Sayın Kılıçdaroğlu’na saygısızlık olarak görürüm” cevabını verdi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu